Днес на морето

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

След като "скъсах" платерините от бой реших да видя къде е каята. Ранно ставане, гласуване и беж на моренцето с лодката. Местото-даляна Юрий Гагарин. В началото нещо не уцелих местото и излизаха само дребни, но след час лутане ги набарах. Първо извадих няква бяла рибка и тя се откачи на две педи под водата. Стори ми се, че е меджит. После пак закълва и се оказа, че това наистина е било меджит. Много едър между 15-20 см. А по два на попченския такъм направо потапяха върха във водата. Много си приличат с дракона обаче и на два пъти хванах дракони, които в залисията замалко да хвана с гола ръка. Пазете се от тях! Обаждаше се и тук-таме и кая среден сайз. Едни колеги дойдоха на стотина метра от мен и след малко си тръгнаха. Викнах ги при мен и ги зачесахме заедно. Те ловяха с попченски такъм, но имаха едно постоянно пуснато във водата чипаре, което вадеха през десетина минути. Почти винаги имаше по 5-6 едри меджита на него. Жалко, че не взех фотото в лодката. Към 12 ч се изнесох на брега с 5-6 кг рибка, а там баджо бе наскубал други морски обитатели. Естествено направихме бартер риба за паури и рапани. :lol: Следват снимките на половината улов без коментари.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Абе доволно. Мислих да зазимявам лодката и да мятам зизитата, ама май ще има поне още един риболов на меджиди за чирус. Другио пат па.
Поздрави и наслука!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Днес на морето

Мнение от snegk »

Пак осигури иеденето :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Днес на морето

Мнение от Бачо Илия »

:smt023 :drinkers: :drinkers:
Изображение
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от onzinasi »

Май си намерил ''кАде е каята'' :mrgreen: :smt023
Изображение
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от zografa »

Ако ще ходиш само за меджит вземи едно чепаре с голи куки и им слагай по 1-2 бели черъвчета ако е гъст ще го пукнеш ,така съм правил по 5-6 кг.на плоската скала преди години и задължително един пакет едра сол ,че иначе не издържа .
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Беше време за сефтето на бомбардата. Още в 5 ч. бях на обекта и имах удоволствието да се запозная и риболовствам рамо до рамо с Боцмана. Голям човек. И рибар :D . Емна ги зизитата като спринтьор на къси разстояния, а аз само маах на празни обороти и гледах отблизо показното му. Трябваше ми малко време за да вляза в ритъм и не след дълго направих сефтето. В един момент на пауза Боцмана ме викна при него. Беше се завъртял пасаж платерини и след втората риба повода 0,125 естествено се скъса. Как да се върна бос по грапавите скали до чантата с такъмите? Пасажа може да си замине. И тогава пак Боцмана ми услужи с повод и кука.И първите три замятания с неговия такъм и 2 платерини и едно зизи посетиха кофата ми. А като си тръгваше си остави и дозата червей, че моята беще отишла. За всичко това :prayer: :prayer: на Боцмана. Но с неговото тръгване се изнесе и рибката, хванах още 2-3 и приключих риболова с 5 зизита и 18 платерини-едно перфектно откриване на бомбардения сезон, като го съпоставя с миналата година. Те го и резултата- повече от доволно.
Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Днес на морето

Мнение от Бачо Илия »

Колега, за сега ти като че ли се заформяш като "най-уловистия морски" :D 8) Успех и все така добър улов и репортажи :D
Изображение
venci72
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1964
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 1:30 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Днес на морето

Мнение от venci72 »

евала
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Вчера след обед се засилих към японското. Карагьоза го бях отписал поне да пробвам грацата. Пътя е труден, но славен :D и поне дава переспективи за снимане.
Изображение

Изображение
След двайсетина минутния преход заех позиция и заразпъвах новонаправеното чипаре. Куки малки, номер неизвестен, щото са от татово време, но ги бях съчетал с модерните флоркарбон и зелено ламе. Резултата не беше никак зле при тва нямане и при положение, че колегите до мен с чипарета с над 20 куки накрая имаха същия улов. Бавно и методично по една по две рибките задъниха кофата. Не бяха нито нормален сафрид, нито дребна граца, по-скоро нещо средно-сафридчета. От стоящия наблизо кораб един колега също замята чипарето и не хвана повече от десетина рибки общо. Но... Негов бил късмета да измъкне един едър карагьоз, при което целия екипаж се изреди да го види. Те ги и рибоците, с които смятам да изпия довечера някоя и друга биричка-около кило.
Изображение

А в един момент се появиха и едри хамсии. Ето за кво става въпрос-по-дълги от сафрида.
Изображение
А с тая прекрасна снимка ви казвам до следващия път и до скоро на морето.
Изображение
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Днес на морето

Мнение от bkd »

Абе има- нема , винаги оцапваш тиганите :lol: :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

bkd написа:Абе има- нема , винаги оцапваш тиганите
А бе не е точно винаги.
карид написа:След като "скъсах" платерините от бой
Туй въведение май си го пропуснал. Знаеш ли колко пъти ходих за платерини на дъно и какво хванах? От 5-6 излета само три бр. и то в един излет :( . Другите откъм платерини капо.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Днес на морето

Мнение от snegk »

Ей,гладен нема да ходиш :lol: :lol: :smt023
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Днес на морето

Мнение от pluv4o »

Браво на майсторите :drinkers:
esho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 712
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 7:17 pm
Местоположение: Gent BE/ Ст.Загора BG

Re: Днес на морето

Мнение от esho »

направо сте ги отрепали :smt067 :smt041
харамията
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 11:12 am
Местоположение: Обзор

Re: Днес на морето

Мнение от харамията »

snegk написа:Ей,гладен нема да ходиш :lol: :lol: :smt023
тези, които не са рибари , какво ли ядат :mrgreen: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”