Днес на морето

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от onzinasi »

Aми към 11.00 бях на ''обекта'' :lol: ,изчаках да се освободи мястото на ''ачика''и газ :lol: Обаче много делфини,по едно време преброих 8 [осем] парчета :shock: Рибата беше набита в камъните и навътре не даваше.Та предимно на ''клатене'' с 4м прът 1-1.5кг мешано,към 16.00 загъмя и айде обратно.Абе доволно :oops:
Изображение
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Днес на морето

Мнение от YordanDanev »

Днес отидох в 8.00часа на Германката времето разкошно, но рибари малко а делфин ври. Така съм я патил и преди и реших да дойда на обяд. Като се върнах в 12.00часа делфини нямаше но колегите от сутринта бяха одрямани само епизодични риби. Разпънах и започнах да мятам и от първия път това Изображение и после хванах малко сафрид, малко граца и миджид , но ги набарах на десетина метра от брега. Тъкмо потръгна малко времето притъмня и започна да гърми и превалява и си тръгнах.
Изображениеима ли комат кучета много
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Наистина рибата взе да намаля. Сафрида де. На 01,05,09 с бащата на морето-3 кг общо. За мен е слабо, а за него нали му е сефте каза че е било добре. Та се чудя утре накъде да го търся?
Bully

Re: Днес на морето

Мнение от Bully »

.
Последно промяна от Bully на Пон Май 04, 2009 7:51 pm, променено общо 1 път.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Днес на морето

Мнение от tolio_pm »

карид написа:Наистина рибата взе да намаля. Сафрида де. На 01,05,09 с бащата на морето-3 кг общо. За мен е слабо, а за него нали му е сефте каза че е било добре. Та се чудя утре накъде да го търся?
Към Варненско Карид,към Варненско :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от onzinasi »

карид написа:Та се чудя утре накъде да го търся?
В залива,Карид,в залива :lol: Сега Бат Милен сигурно ги дрЪпа на Славянка ама си трае :mrgreen:
Изображение
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Хм. Две мнения-два различни акъла.
Кратък разбор на днешния риболов. Отново ставане по никое време и на обекта, където първите колеги вече бяха заели стратегически позиции. Редом с тях към 6 и нещо започнахме да вадим хубав едър сафрид по 2-3 на чипарето. И така до около 7 ч. и сетне отряза. След едночасова пауза заедно с делфините се завърна и сафрида, но за кратко. Който дойде след 7 ч. не хвана нищо и му остана само бодибилдинга :D . По-късно се раздуха, викам си таман сафридено време и делфините неколкократно се завръщаха, заблуждавайки ни, че ни носят на тепсия сафрида ама нъцки. Баш в бурното време направих някой и друг поп(шантава работа) и на Нефчо да проверя активността на сафридите и поповете. Първите ги нямаше ич, а вторите на час по лъжичка. У дома кантара показа 2 кг мешано-50 бр. сафрида и двайсетина попа. Бе не е зле, ама знаех си, че проблема ми е в зарганджийската кофа :lol: . В другата 2 кг си изглеждат по-добре. :wink:
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

... и сори, че няма снимки, но фотото запечатва незабравимите спомени от НС 5.
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от onzinasi »

карид написа:Бе не е зле, ама знаех си, че проблема ми е в зарганджийската кофа . В другата 2 кг си изглеждат по-добре.

:smt044 :smt044 Абе те за това те ,някои хора се женят за жени с малки ръце :mrgreen: .
Изображение
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Днес на морето

Мнение от YordanDanev »

карид написа:... и сори, че няма снимки, но фотото запечатва незабравимите спомени от НС 5.
:smt023 :smt023 :smt023
Изображениеима ли комат кучета много
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Вчера пак се засилихме към морето, като тоя път предоставих на бащата голямата кофа. Все пак той имаше да наваксва откъм сафриди. Кълванетата започнаха към 6 и нещо и до 6 и 30ч приключиха. Въпреки това бащата пак фана повече от мен и поне задъни кофата. Сетне на чепарето закачах всичко друго но не и сафриди-миджиди, дракони и едно попче. Газ към едно вече компрометирано място-Германката. Казвам компрометирано, защото след инфото във форума за него, че дава сафрид там преброих 15 коли и двойно повече рибари накачулили и навид недостъпните скали като гларуси. А мизерията по скалите бе пълна-всекви найлонови торбички и опаковки от вафли до цигари, бирени шишета и такива за вода, дори и шише от боза, семки, фасове, корди на кълба и останки от скъсани чипарета. Който ходи бос по скалите или реши да поседне или полегне да му мисли! Остави туй ами от бегъл поглед наоколо можеш да добиеш представа каква риба излиза в момента. По скалите бяха разпилени вече вмирисващи се множество дракони и скорпиди, а те не са никак лоши изпържени, дори малки граци,миджити, попчета...Сега вече ви става ясно защо обикновенно пропускам да кажа местото на което съм ходил.
Там 2-3 души все пак вадеха някой и друг сафрид, но гуменките на 200 м от брега май се представяха по -добре...
Следва продължение
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от zografa »

Инфо повече няма да има пускам снимки ,а пък къде ,какво и кога който иска да налучква
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Та такааа. На германката бащата направи още две-три риби и толкоз. Аз взех на абордаж едни труднодостъпни скали, но от там нищо. Куриоза беше последното мятане, при което закачих чипарето за подводна скала. Дръпнах да го късам и усетих как олекна, но малко след туй отново натежа. Натежа ама идва. Викам си сигурно вадя сноп миди. Ама не. Ей тоя лихмар се беше полакомил, налитайки на най-горната кука на чипарето. Аз цяла пролет обикалям за попове и нямам ни един лихмус, пък виж ти ко се случи :D
Изображение
А това е общия резултат-бащата само сафриди, аз с разнообразен улов. Тръгнахме си към 13 ч., ако някой знае как е надвечер нека драсне два реда.
Изображение
Бе за едно ядениье стига.
А вече два пъти взимам бащата с мен и все хваща повече от мен. Ще се караме :lol: . С перушина от по-долната снимка+ две нитки зелено ламе, но с монофил. Аз съм с флуорокарбонов повод + перо от ишил+ламе ама...
Който има такива пера да си майстори чипарета и да каже от какво добиче са, че имам само тея на снимката :D
Изображение
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Днес на морето

Мнение от Local »

Точно от тия пера, имам купища в магазина :lol: , а да не ти разправям за ламета, айде стига толкова реклама. :)
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Днес на морето

Мнение от 1000n »

карид написа: Който има такива пера да си майстори чипарета и да каже от какво добиче са, че имам само тея на снимката :D
Изображение
Ами това са пера от токачка. :D и при мене дават доста добър резултат. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”