В края на деня-яз.сопот

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

В края на деня-яз.сопот

Мнение от G.Petkov »

В края на деня

Най-после се наканих да отида до яз.Сопот, но с условието първо бързо да оправя документи в данъчното в Ботевград, а после риболов. С каквато и администрация у нас нищо бързо не става, и в моя случай стигнах до язовира след 13.00 часа.Водата висока, влезнала в гората, добре че беше делничен ден и нямаше риболовци, та си намерих малко място в едни храсталаци.пуснах две пръчки на дъно и една на плувка, на уклей, само за хищно, /дъщеря ми щеше да си дойде в България за няколко дни и обожава бялата риба/ .Още с пускането едното стиропорче весело побягна по водата, извади 7-8 метра, засякох, натежа, отпусна и извадих гола кука.Презаметнах и не бях успял да поставя стиропора,когато влакното тръгна към водата, сега вече пуснах много влакно, чаках търпеливо, засякох по правилата, рибата тръгна, аванса взе да отпуска и ..... извадих пак празна кука.Така се започна и станах разноглед в този ден. Петнадесет пъти ми дърпа и на дънните и на плувката, скъсаха ми се поводите и на двете дънни от плетено влакно, сложих по-дебело, веднъж ми скъса и на плувката.Три пъти влизах с плуване да се опитам да извадя заплетения такъм, защото оставах с чувството, че има закачена риба – напразно.Многото и дълги водорасли, характерни за този водоем създаваха сериозен проблем, а и рибите като захапеха стръвта се завираха в най-гъстото.
Към края на деня имах една сулка на границата на разрешеното и сериозно усещане за самосъжаление.Взех да прибирам, събрах багажа, събрах и боклука около себе си/ от него имаше, не е като да няма/, беше останала само въдицата на плувка, заметната с надеждата за нещо последно ........... и то дойде!Влакното взе да се източва от макарата, този път не чаках много, засякох и затегнах аванса почти до край.Това беше едра риба, която не тръгна надолу, а реши да се бори близо до повърноста.Влакното се изпъна над водата, аванса скръцна само два пъти при най-силните напъни и рибата тръгна макар и трудно към брега, сега пък ми отмаля дясната ръка, може би от многото плуване, но бях сам, няма кой да помогне.Мобилизирах се някак и след малко хубава бяла риба се обърна пред мен, сега се сетих, че съм си прибрал и кепчето, а поводът ми беше 0.12 монофилно влакно на ...... реших, че да отварям кеп с една ръка е твърде рисковано и продължих. Успях на два пъти да вдигна главата на рибата над водата, тя „глътна „ въздух и за мой късмет се умори, леко я плъзнах и с ръка я извадих на брега/ по-късно кантара показа 2.1 кг/.Всичко ми трепереше, адреналина в тялото ми беше повече отколкото трябва.И друг път ми се е случвало да хвана хубава щука в края на риболова но чак в „дванадесет без пет” не.А и толково „гелета” никога не съм имал. За седем поред ще разкажа друг път.Бях много доволен и защото миналата година на същото място изпуснах друга бяла, малко по-малка, три пъти я докарвах до кепа и трите се връщаше, а когато затегнах аванса, куката се откачи и останах само с три сулки.След рибата снимах и язовира, беше чудесна гледка в един чудесен летен ден, тих и спокоен, с много риби и много емоции.Водата беше много топла, а край брега плуваха хиляди новоизлюпени рибки.
Наслука на всички. Излетът беше на 07.06.

Изображение

Изображение

а това беше спокойствието и тишината на язовира

Изображение

Изображение

снимаха и мен, уморен но доволен,

Изображение
Галидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 2:00 pm

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от Галидо »

:drinkers:
Dimitard
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 5:56 pm
Местоположение: Sofia

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от Dimitard »

Браво! :) :) :)
ProfiLER
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Май 09, 2010 12:24 pm
Местоположение: Бургас

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от ProfiLER »

:smt066 голям екшън е било :smt066
Изображение
crosser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 10:02 am

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от crosser »

:smt023
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от szhristov »

:wink: чудесно представяне.
...и наслука
Lakom
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 5:16 pm

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от Lakom »

На голям язовир винаги е хубаво :) :drinkers:
lyusienka написа: може да ми банете и този профил
:D
Кристиян Стефанов
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 5:03 pm

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от Кристиян Стефанов »

Аз в Неделя на яз.Сопот на дъно със стръв малък костур извадих бяла 1.800кг.Голям екшън беше защото както каза ти водата е придошла и се наложи да го вадя от драките. :lol:
Кеф цена няма!!
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от Ribko »

Супер риба ! :drinkers:
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от bigfish133 »

Чудесен излет си направил , колега , въпреки многото гелета , на един от хубавите ни язовири !!! Искам да кажа само , че за мен риболов на сулка с монофил 0.12 си е чиста проба излишно вдигане на адреналина , особено във водорасли . Успехи !!!
kalata1912
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 7:25 am

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от kalata1912 »

:prayer:
Аватар
nikidilov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 507
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 11:30 am
Местоположение: Бяла Слатина /Кошмара/

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от nikidilov »

Ще има за :drinkers: и дъщерята!
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от Nikola Polizovski »

Чудесна риба :)
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: В края на деня-яз.сопот

Мнение от G.Petkov »

bigfish133 написа:Чудесен излет си направил , колега , въпреки многото гелета , на един от хубавите ни язовири !!! Искам да кажа само , че за мен риболов на сулка с монофил 0.12 си е чиста проба излишно вдигане на адреналина , особено във водорасли . Успехи !!!
Съгласен съм с теб, но така ловя само на плувка,дънните такъми и тези за щука са предвидени за много по-сериозни натоварвания, миналата година успях да извадя една щука около 3-те с близо 20 кг водорасли около нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”