25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Модератори: bobopeli, sapuna

Каракудар
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 5:55 pm

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Каракудар »

Много добре казано колега.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от snegk »

Няма смисъл :arrow:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от TRANSKI RIBAR »

chirusa_bg написа:Каква завист бе колега? Кой иска да е такова говедо и да напълни една кофа с хаивер, а жена му да млати със сатъра 5 чеса?
Докато има хора, които смятат, как да избият разходите по излета ще сме на тоя хал!
Добре, че тие неграмотници хващат рядко :finga:
Титанично изказване :lol: Всичко е факт :arrow: свършено е и кофата е пуна с хайвер и шарана е на шайби,колко и да ривете ше се ядат кифтета :lol: :drinkers:
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Аватар
bgstan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 3:52 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от bgstan »

Абе както казва чируса държавата е на този хал заради мен. Нека да се закрие тази тема да не се дразним. Аз не избивам от риболов ясно ми е ,че всяко прибрано кило риба е на цената на сьомга в метро. Но на билета си пише какви са нормите и човека си ги е спазил. Като пише на билета ,че риби над 20 кила се пускат да го съдите сега така е решил така е постъпил. Аз лично шаран над 3 кила неща и толостолоп над 4 . Не знам всички станаха големи съдници .Аз един път качих тема в риболовния излет и то на частен язовир и веднага критици. Да съм пуснел рибата ами аз за това съм отишъл на този водоем да си я хвана и си я плащам и си я ям. Другата седмица пак ще ходя до там да си купя риба защото е вкусна или не може защото е месарско. Много лесно съдите хората колеги само това ще ви кажа.

Това повече ме притеснява в галерията е. Потребител: peizana
Изображение
Изображение
Хващам риба ,ама понякога.

Изображение
Аватар
venkov71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 4:43 pm
Местоположение: София

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от venkov71 »

Стана ми мъчно,като видях колко много хайвер отиде по дяволите....ама .....се ла ви,както казват французите :(
ако можех да превърна хобито си в професия......
Аватар
MANYAKA
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3957
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 10:01 am
Местоположение: Яни Колев-Бургас

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от MANYAKA »

Не са красиви тези гледки,но едвали някога ще спрат.
Изображение
Изображение
Айде, наслука и да не ви пука !
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от evgeniboy »

Стига сте се карали...така е решил човека , така е направил.....един факт само ще кажа: Доста ходя за риба (почти всеки уикенд), та до сега как не видях някой колега да пусне ценната риба . Не говоря за перки и каракуди , макар че и тях рядко съм виждал да ги пускат. Знам ли явно не съм се засичал с хора от сайта , щото нали тук пред компютрите всички сме пущачи... :wink:
П.С. На репортерката от ТВ-то нямало ли е кой да и каже , че не сонара е запищял ами сигнализатора :D
Алфонсо
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 2:32 pm
Местоположение: гр.София

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Алфонсо »

Браво за улова. :smt117
Не одобрявам обаче кадрите с рибни котлети, глави, хайвер- заприлича на транжорна малко. :axe:
Иначе относно рилийза- всеки сам си решава.
Лично аз ВИНАГИ пускам рибата, когато е малка и е от ценен вид- да ходи да расте, ако хвана 5кг шаран няма да го пусна обаче, нали затова е трофей. В конкретния случай, ако знам че шарана е пълен с хайвер, най-вероятно щеше да плува обратно във водата, за да даде живот на хиляди малки шаранчета. Но всеки сам си решава.
За тази година съм подарил живота на над 20 дребни(под 20см) кленчета, едно шаранче около 800грама на яз Искър и едно сомче около 1,3-1,5кг от Огняново. И в двата случая около мен имаше очудени погледи на "колеги", които недоумяваха защо връщам сомОВЕ и шараНИ :shock: :shock: :shock:
Русалката: най-лошото нещо - ни го ядеш, ни го е*еш...
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от borislav58 »

Колеги не се изкарвайте виновни !Квото си е решил той си го е свършил.Нали трябва да се похвали и да има мръвки .
Всичко заебавам и за риба заминавам!
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от ribolovcho »

за съжаление в наща държава бракониерите нанасят повече щети от атомна бомба,както тези момчета на горната снимка,токаджийте обезрибиха водоемите и мрежарите-а не този със един шаран-докато не спрем бракониерите така ще бъде :finga:
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
bgstan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 3:52 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от bgstan »

ribolovcho написа:за съжаление в наща държава бракониерите нанасят повече щети от атомна бомба,както тези момчета на горната снимка,токаджийте обезрибиха водоемите и мрежарите-а не този със един шаран-докато не спрем бракониерите така ще бъде :finga:
И аз съм на това мнение. Не вярвам ,че това е хванато с въдици. Това си е снимка направо за затвора.
Изображение
Хващам риба ,ама понякога.

Изображение
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от ivo75 »

И според мен си е негово решението дали да го пусне или не.

Но пък има и вариант той да го пусне а утре да го хване някоя мрежа и даже да не разберем .Верно гледката е гадна с хайвера и шайбите но такъв е живота.Според мен не трябва да се опреква колегата.Хванал го е на въдица и по закон си го е прибрал.Решението е негово и едва ли някога пак ще има тази слука.
А и като каза някой по горе не заради хора с въдици са обезрибени реките и язовирите ни .

пп:до колкото знам на запад даже и не го ядът шарана
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Andrey_76 »

Добра слука.Браво за улова. Репортажа - отврат.
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Аватар
MiTKo_Fisher
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 809
Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 5:26 pm
Местоположение: Русе

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от MiTKo_Fisher »

Да припомним какво се случи миналата и тази година в Англия
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8183080.stm -Benson
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-kent-10992762 -'Two Tone'

A в Бг Нова ТВ направо ни разби
Няма оправия няма няма и да има .

(2) (Доп -Дв бр.94 от 2005 с ,в сила от 01.01.2006 ).След еднодневен риболовен излет риболовците могат да запзавар за себе си до 2кг пъстървови риби но не повече от 8бр.,или до 3кг всички останали видове риби ,с изключение на единични екземпляри с по-голямо тегло Да бъдат въведени горни допустими норми !За всички видове риби !!!
Не тръгвай с голяма кошница за гъби
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Венелин Радушев »

bgstan написа:Всеки сам си решава ако идеш в USA може и с бухалка да ги биеш такива шарани. Там с отрова не могат да се отърват от тях особено от толостолопите . В БГ вече има захранка за каракуда понеже няма никаква риба. Преди години с 1кг варена пшеница хващах по 10кила риба сега вече специални захранки миризми тем подобни за каракуда. Истината е ,че няма риба .Този дето е хванал тази риба може тази година да е хвърлил 200 кила захранка преди да я хване . Не съдете просто така. От такива рибари не намалява рибата .
Пробвай да биеш с бухалка някой от аборигенните видове в САЩ!?
Захранката за каракуда е създадена специално за българският пазар??! :shock:
Иначе хубав подпис, ти с това си мислене в кой етап се определяш?
pachosz написа: Oт такива като кой, клега? Ти познаваш ли лично човека, за който пишеш?
И що изобщо я превърнахте в такава препирня тая тема? Ми хванал човека, решил да си го вземе, взел го. Нито е извършил престъпление, нито нещо незаконно, нито бракониерско. 90% от приказките тук са с очевадна нотка на завист, но парадокса е, че най-големите критици са хора, които вероятно никога не са пускали уловена риба през живота си.
Моралната страна е друг въпрос. Но да се осъжда нещо, което не е забранено от законите като едва ли не знам кво тежко престъпление, е тъпо.
Аз лично се радвам за слуката на колеги. И споделям мнението на колега по-горе, че не от такива рибари няма риба в България. Тия дето са виновни да няма риба, са обсъждани и продължават да се обсъждат в други теми. За бракониерите.
Хайде на свой ред, познаваш ли хората за които пишеш? Сигурен ли си, че завиждат и че никога не са пускали риби? По каква формула ги изчисли тези 90% въобще?
Ние тук "колега" говорим за морал и човещина, не намесвай закона!
А риба нямаме именно от такъв тип хора, без значение дали са електричари, мрежари или псевдо риболовци. Дали стотиците хиляди чичета и дедета, които тъпчат всичко в торбата вредят по-малко от останалите? Не мисля така...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Заключено

Обратно към “Моят риболовен излет”