Спининг на Копринка

Модератори: bobopeli, sapuna

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Спининг на Копринка

Мнение от Бат Стан »

Здравейте колеги,

по празниците си бях в Казанлък, та рекох да направя един спинингов риболов на Копринка. Целта ми бяха щуките и костурите. На 7 септември рано сабахлем станах, ама пусто като не знам на рейса разписанието и се оказа, че първият е чак в 8 часа. Да де, ама не ми се виси час и половина. За късмет точно тогава мина такси, шофирано от набора ми Иван Манерката, та ме метна до стената. поглеждам отгоре и - о небеса - няма нито един човек да лови на северния бряг до стената! Таман слизам и почвам да мятам, гледам че пристига някакъв дядка с мерна табелка "Охрана". Оказа се, че около стената не може да се лови от някакви съображения за сигурност. Можело от релсите нататък.
Събрах въдицата и поех към копринския ръкав. От релсите нататък са сигурно 1.5 км - е цялото това разстояние беше заето от рибари! Няма 2 метра къде да хвърлиш. Надошли с жени, с деца, с кучета, разпънали по 10 пръчки някои от тях, ужас направо... По едно време вече взех да се отчайвам, щото върволицата си продължава, няма място и това си е. Най-накрая обаче рибарите изведнъж свършиха като отрязани. Останаха ми едни 50 метра точно на устието на ръкава - плиткаж отстрани, вътре върви дерето.
Такъмът ми беше за комбиниран риболов на щучки до кило и костури - плетено влакно с ФК 0.35. За примамка почнах с руска блесна ХД от 1.20. Отначало обаче тръгнах с метален повод, да не вземе някой звяр да се хване. Бързо обаче се оказа, че щучките са ей такива:

Изображение

Последва те това:

Изображение

И така още 8-9 пъти, щучки от тоя размер. Искаше ми се да сменя мястото, ама нямаше къде, тъй като минаването на отсрещния бряг изисква форсиране на една вада и бая ходене, а ме мързеше в тая жега и викам - те тука ще е. Продължиха тея да кълват:

Изображение

и след това обратно да си ходят:

Изображение

Таман се чудех кво да правя, че ми стана скучно, и дойде колегата Стефко от Казанлък. Оказа се, че се знаем от форума. Продължихме риболова, ама на кастмастер. Той си ползваше негови, аз заложих на изпитаната марка на бай Красан. По едно време ни налазиха гъсти маломерни сулки. Язовирът бъка от такива:

Изображение

Махнах кастмастера, за да не ми кълват тея и турих силиконка. Аре пак щуки - тая се окаля малко, ама бързо замина обратно на баня:

Изображение

Най-сетне по едно време се завъртяха и костурите, имаше чат пат и по-едър размер като те тоя:

Изображение

За съжаление нито една по-едра щука не се завъртя, или ако се е завъртяла, не ни клъвна. Народът в тва време ловеше уклеи по един пръст и чат пат по някоя бабушка и каракуда. Духаше силен вятър от север, та ни овя едно хубаво.
Според мен в делничен ден, когато няма толкова хора, вероятно може да се направи по-силен риболов на спининг.
На следващия ден пак ходихме, ама на разходка със жена ми и още едно семейство да ядем риба. Който ходи, горещо му препоръчвам кръчмата под стената, това е бившия "бай Пец", много вкусна риба правят. Същия ден - 8 септември, на Копринка се бяха изтъпанчили към 8000-9000 души за събора на русофилите, но интересно, че в кръчмата имаше свободни места. Повечето бяха некви вехти болшевики - дядковци и бабки, носеха байраци и пееха революционни парчета.
В Казанлък още имало корекоми, ти да видиш:

Изображение

И футбол си имаме, видях стар плакат за мач с Хасково, който е завършил 0-0 с доста пропуски на някой си Асенов, малко разочароващо за феньовете на Розите, ама кво да се прави:

Изображение

Та това от мен, дано съм бил полезен със скромната ми информацийка.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Спининг на Копринка

Мнение от С.Върбанов »

:supz:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
kanara
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 5:02 pm

Re: Спининг на Копринка

Мнение от kanara »

Браво :supz:
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Спининг на Копринка

Мнение от docenta »

Поздравления, Бат Стане! Ти направо си ги съдрал, ама те си те знаят. Аз толкоз щуки не съм хванал цялата минала година, колкото ти за един излет :D Вярно, моите ставаха за фурна, ама да не ядосваме пуристите, не съм пускал репортажи за тях. Друго ми прави впечатление - нивото е много паднало, как се ходи по брега, има ли тиня?
Иначе за ресторанта си абсолютно прав - 6+. Там съм ял най-вкусната рибена чорба, която не е била сготвена от мен :D Още веднъж, браво!
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Спининг на Копринка

Мнение от Бат Стан »

docenta написа: Аз толкоз щуки не съм хванал цялата минала година, колкото ти за един излет :
Ники, тя като е гъста не е никакъв проблем да наловиш, въпросът е че бяха дреболяци, ама пак нещо опъва там, кълве, има игра...
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Спининг на Копринка

Мнение от dekata »

Поздравления и следващият път по-големи :)
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
jeino
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 5:57 pm
Местоположение: Добрич,Варна

Re: Спининг на Копринка

Мнение от jeino »

Колега Бат Стан би ли споделил какво е прътлето ? :)
Изображение Изображение
Един рибар се хвали на колегите си:
- Вчера хванах ей - такава щука, като ръката ми!
- Стига бе, такива космати щуки няма.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Спининг на Копринка

Мнение от muerter »

Браво на батко Станко :D
Днес и аз бях там ,барабар с Мунчо .
Впоследствие разбрах ,че е по твоя информация .Риболов имаше за около час и половина.
Дребни щуклета и сулчета на всяко второ хвьрляне ,но всичко свьрши сьс започването на вятьра.
За изрудите дето сьбират щуклета по 200 -300 грама няма да разправям ,но ме отчая гледката на 5-6 сулчета оставени от някой на брега да сьхнат,явно горд от себе си ,че е унищожил тая "гад" .
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Спининг на Копринка

Мнение от С.Върбанов »

Е то всички сме биле там , а не разбрахме :lol:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Спининг на Копринка

Мнение от JettroniX »

Имам един колега в наща фирма и си е взел жена от Канзас Сити познайте защо > ? Та ми разправя Четвъртъка пред един рибарски магазин, в Хюстън Сити, (гледахме с него спинингови пръчки за един наш приятел) за уникални щуки на този язовир и гледам, че освен щуки имате си и вече бели рибета. Много се радвам за това дано имам удоволствието да го посетя някои ден този водоем. Поздрави за слуката Бат Стан - готина работа си свършил !! :)

П.П. : Същата руска блесна я видях в прашуляка си като вадих едни други завещания у нас и да ти кажа направо се изумявам, че може да се хване нещо на нея :prayer:
Изображение
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Спининг на Копринка

Мнение от Бат Стан »

jeino написа:Колега Бат Стан би ли споделил какво е прътлето ? :)
Салмо Сапфир 2.40, акция 5-25 май че, не знам точно, щото аз пръчките не ги меря на акции, ами по друга схема - естетично рецептивистична. Колкото до блесната, не е точно руска, надписът на опаковката е на украински, ама няма значение, все старата съветска школа си е. Примамката е много добра, аз си я взех за лев и дваесе от Акулата. Миналата година за един излет имах към 25 щуки на нея, пак маломерки повечето, много им е интересна.
Аватар
Trueplayer
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 7:24 pm

Re: Спининг на Копринка

Мнение от Trueplayer »

Браво Бат Стан-е,както винаги на ниво 8)
Те(рибите),както и други животински видове,са неразделна част от природната среда на човека и неговото отношение към тях е израз на степента на културното му равнище.
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Спининг на Копринка

Мнение от David Kamenov »

Е това е достоина и добре описана приказка браво за щуките и костура :)
Риболова е хоби.Наслука :)
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Спининг на Копринка

Мнение от jasonsmith »

Евалата Бат Стане, майстора си е майстор!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Спининг на Копринка

Мнение от Ачо ♣ »

:smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”