яз. Искър Part 3

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
vladobe
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Авг 11, 2012 8:22 pm
Местоположение: гр. София

яз. Искър Part 3

Мнение от vladobe »

Здравейте колеги, днес денят при мен започна ето така ...
Изображение

Взимане на Жоро в 3 и 45 потегляме за яз. Искър. Спираме на OMV от предния репортаж, Жоро да си купи водичка, викам на Жоро. "Брат, чакай ще сляза да си взема едно кафе" и оттук лафовете започнаха... Забележката на Жоро беше доста уместна цитирам : " Да не стане като предният път да спираме из храсталаците" ХАхахахха. Както и да е взимаме кафе тръгваме. Предният ден се запознах с едно момче в риболовния магазин (Стефан) и се оказа, че и той отива за риба на яз. Искър. Разбрахме се да се чуем към 4... тръгваме от OMV. Стефан звани, къде сте стигнахте ли? Оказа се агента, че е там от 3 и 30 тъй като в Софията било много горещо, както и да е разбираме се, че сме там след 20 мин. Стигаме до уговореното място и започва едно зверско блъскане в някакви тесни черни пътища докато открием наш СТЕФАН! (Ето защо искам СУБАРУ ФОРЕСТЪР!) След 20-тото обаждане най-накрая се намираме, а ето какво място беше избрал Стефан.
Изображение
Чудна газарийка, да ама не и за мен, тъй като бях решил да хвърлям на подвижна плувка а с тези разкошни вълни Господ ми показа,че този ден ще бъде срещу мен. Докато наглася ваглера (май така беше про името му) Жоро вече беше заметнал единия фидер и чакаше търпеливо да си подготви втория.
Изображение
През това време Стефан вади някаква бясна каракуда :-) ... както и да е аз чакам да се разведри по-хубаво тъй като плувката ми не се вижда като метна за да мога да премеря дълбочина едно друго да се правя и аз на рибар... да ама не вълните си стоят такива каквито ги заварихме в началото, на моменти дори стават по големи (естествено това не притесняваше моите дружки, които бяха на фидери, а аз на подвижна). Мина вече 1 час откакто бяхме там а аз до никъде... изнервен куки късах връзвах... една боза стана всичко беше против мен, дружките ми не скучаеха започнаха да вадят някакви Платики някакви Костури (които отиваха обратно във водата). Вече видимо изнервен Жоро вика дай ще направим и твоята въдица на фидер (и за миг си представих последният ни излет), тук и Стефан се включи, за което благодаря и на двамата. Вече спокоен, че съм с нова макара не ми е зор, че влакното ще се скъса отново под лагера. Слагам захранка всичко както си му е реда обръщам се да мятам гледам язовира СТЪКЛО! Жоро естествено не пропусна коментара цитирам : "Еее ВИЖ ти смени на фидер, а сега е идеално за плувка ХАХАХХАХА"
За мен това беше доста тегав ден, но като цяло си изкарахме приятно. По някое време Стефан реши да си ходи, викам стой ще правим
Изображение

и ще си

Изображение

Въпреки това Стефака си тръгна и останахме Аз и Жоро. На мен бутат само някакви дечковци от сорта на Жоро РЕЛИЙЗА

Изображение

Запалихме огънче тръгнах да правя скарата гледам срещу мен THE DARK SIDE OF THE FORCE съмият DARTH VADER със светещ ФИДЕР В РЪКА!
Изображение
Започна да гърми и да трещи някъде в далечината викам на Жоро
-Готин няма време да пека тези чушки слагам мръвките!
Естествено Жорко беше съгласен с мен ... за това седна и пръв на масата.
Изображение
Докато видя как е станала снимката Жоро вече похапваше.
Изображение
От страх да не вземе да изпапа всичко седнах и аз и в този момент ТАЗ ГАД МРЪСНА ЗАПОЧНА ДА МИ КЪЛВЕ СТАНАХ ОСТАНАХ ДО ПРЪТА НЕ БУТНА! Седнах доядох си. Говорим си започва да капе естествено аз съм от захар и реших да се скрия ето тук в гардероба
Изображение
Премина роскането на едри капки колкото мандарина и започнахме да чакаме да бутне, да ама не, и по едно време НЕБЕТО ПОТЪМНЯ ПОСИВЯ ВИКАМ ЖОРО СЪБИРАМЕ И ДОБРЕ, че казах по рано, че иначе не знам сигурно трябваше да вадя сапуна. Мокри като мишки ЦЪР ЦЪР в колата и хайде към София. Забравих да кажа, че на отиване Жоро слезна от колата тъй като е доста ниска и опираше, а като си тръгвахме валеше като из ведро и започна градушка, сърце не ми даде да пусна Жоро да ходи пеша и си го прибрах при мен в колата. Не опряхме никъде даже излезнахме като на рали ;-) хахахха и най-накрая в къщи.
Изображение

Като цяло излета беше страхотен доста смях просто нямам сили да опиша всичко. А да след кафето настъпих 3-4 жабки бая силно изскимтяха УАХХАХАХАХА. Жоро да не се прави да качи снимките си има нов телефон НЕКА ВСИЧКИ ВЪВ ФОРУМА ДА РАЗБЕРАТ! :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :axe: :axe: :axe:
"Не е важно какъв си - важното е да си добър човек!"
Ванга
ИзображениеИзображение
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от pacho69 »

Супер, щом е имало време за цър и пър, значи не сте ходили напразно, виж и мен ме стигна градушката ама на горна малина....
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
vladobe
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Авг 11, 2012 8:22 pm
Местоположение: гр. София

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от vladobe »

Градушката под всякаква критика колкото да ни изплаши... много ме е яд! Трябваше да отворим едно Уиски и да си сипем то лед от небето пада :) :butthead: :butthead: :butthead:
"Не е важно какъв си - важното е да си добър човек!"
Ванга
ИзображениеИзображение
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от jivko.uzunov »

:smt023 Щом сте размирисали и риба сте хванали,значи не сте ходили напразно... :drinkers:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от G.Petkov »

Хубава тема,
Весела и с елемент на раздвоение между ваглера и фидера :D !
Пък и хубаво място сте намерили, равно, тревичка, рибки, черен път, дупки, трапища :D !
Щом сте излезли в дъжда - /отличен/ 6 !
Аватар
geokir
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Юни 03, 2012 4:53 pm
Местоположение: Планетата Земя

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от geokir »

Ще ги кача де, не се правя :) Просто след вчерашния ден не ми останаха много сили и съм заспал рано рано :)
Иначе както Владо писа , нашите излети минават с много емоции и има от всичко. Хубава компания, нови неща които научаваме винаги, цър-пър, някоя и друга будала риба която ни се закача по-куките, слънце, дъжд, градушка и те така. Ето и останалите снимки от хубавия ден който прекарахме и скоро отново тръгваме натам.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
п.п. Дано рибата най-после научи, че Владо минава към отбора на "тежкарите" :), че иначе пак само ще гледа :) и ще ги гони с харпуна по цариградско
Как прекара почивните дни?
- Бях за риба, лових шарани.
- Колко хвана?
- Нито един.
- Тогава откъде знаеш, че си ловил шарани?
Аватар
vladobe
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Авг 11, 2012 8:22 pm
Местоположение: гр. София

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от vladobe »

Следващият път ще ги накажа ;-)
"Не е важно какъв си - важното е да си добър човек!"
Ванга
ИзображениеИзображение
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от nikolaiiliew »

:drinkers:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: яз. Искър Part 3

Мнение от pano64 »

:smt023
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”