Ястребино 23-24.06-голямата каръщина

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Ястребино 23-24.06-голямата каръщина

Мнение от sapuna »

Много се чудих дали да споделя този си излет,но мисля че е редно да го направя.Толкова карък на едно място не помня от както съм се родил.
Tа значи след няколкодневно умуване за дестинация на излета избрахме яз.Ястребино,Изворовския ръкав.Не че ми се ходеше там,но решихме/с брат ми/ този път да вземем и жените с нас,да разпуснат малко и те.А на това място условията са прекрасни.За тези,които не го знаят ще споделя,че ръкавът е дълбок и тесен,водата е бистра и топла,а боровата гора ти осигурява сянка почти цял ден.Откъм рибата-червеноперка,костур и уклей.
Речено-сторено.Ама то не бяха приготовления,не беше чудо.Колко пъти се връщахме все за нещо не помня.Натоварихме колите и в петък вечер потеглихме за село/да видим децата и оттам на язовира/.
В 4,30 сутринта в събота сме на път.В 5,30 последва верижна на Варненската и нацелих аудито на брат си отзад.То фиестата била голям танк.Пооткъртихме висящи брони,фарове,мигачи и само напред.Да,ама съм забравил да напълня бутилката за газовия котлон.След 40 минутно чакане на газ-станцията при Кьосевци разбрах,че зареждащия спи до една пейка,а аз чакам ли чакам.По кафе-и на язовира.С влизането си и попаднах на 3 мрежи.Уж не бил арендован,не го мрежели и т.н.Нищо вярно.Всеки се прави,че пуска ръчила,а всъщност разпъват яко мрежи.До всяка палатка стои нагласен тармък за малкото останал толстолоб.
В 6,30 бях готов.Не ми се наложи да разпъвам,по простата причина че ръкавът бе със ширина не повече от 60-70 м.Както и да е.Отварям чувала с царевицата и какво да Ви кажа-само люспи.Няма нито едно здраво зърно.Такаааааааааа,ами ша карам без петно,пък каквото дойде.Какво ли може да дойде,то там май няма кьорава риба,но сме длъжни да пробваме.Метнахме космите и си захранихме за плувка.Започнаха да излизат прилични червеноперки,дребен костур и по някоя каракудка.Ама как се лови риба,като в главата ти само тенекии се въртят?Към 11 часа вече се бях опекъл като рак и бегом под шатрата.Ударих му една малка и ме поотпусна тежестта в стомаха.Тъкмо се навеждам към хладилната за една бира и столът ми се сцепи.Едната пружина ме дерна доста здраво.Слизам към водата да се поомия и клъц...стъпах на счупена бутилка.
Направо ми писна от всичко.Тъкмо се чудех какво още може да ми се случи и пристигна една Лясковска групичка.Пичовете земляци,веселяци.Похвърляхме малко съвместно с тях и айде по барбекютата.Към 19 часа се събрахме под шатрата.Пихме по ракия и като излезе една хала-майко мила.Четири човека не можем да удържим шатрата.Навсякъде хвърчат столове,маси,бутилки и каквото Ви дойде на ум.Събори ми и двете палатки.За половин час се пораздигна и посъбрахме покъщнината.Последва весела вечер с прекрасен изглед и разкошен залез.Малко преди да си легнем се изля такъв дъжд,че не остана нищо сухо.Настанихме се в колите и подремнахме.На сутринта ясно,но ветровито време.Оставих моите хора да си поспят,а аз директно при водата.Перката вземаше като луда тази сутрин.Към 8 реших да пия кафе.Качвам се,но няма кафеварката.През нощта някой и бил шамара.Писна ми и към 10 реших да се махам от това проклето място.Събрахме багажа,като остана само шатрата.Секунди преди да се заема с нея вятъра я вдигна и окриви повечето колове.Просто нямаше какво да правя повече на това място.Слязох да извадя живарника,дадох рибата на колегите и газ обратно.Пиша в момента и се чудя на църква ли да ходя,какво да правя?Този излет не бих го забравил никога!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


След като се прибрах,веднага на тенекеджия!

Изображение

Изображение

P.S. Бахти и яката Фиеста! :lol: :lol: :lol:


Успех и НАСЛУКА!!!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Християн А.
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 9:43 pm
Местоположение: Разград-Гецово

Мнение от Християн А. »

ццц,сапуне,сапуне такъв касмет и аз не бях виждал до сега....че и колите.. и... направо ужас ! Ако бях аз да съм се гръмнал :lol:
Аватар
icko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 668
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 12:43 pm

Мнение от icko »

Споко братле, всичко ще го оправиш, ламарини се очукват, шатри се копуват и т.н.Важното е, че всички сте добре и......,че сте отишли за риба.
П.с.Другия път да я сцепиш! :wink:
Honda-CBR-919-FIRE BLADE
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Адаш , сърце да е широко , от всичко дето си изкарал , непоправими неща няма , пък и когато ти се случат такива "къръшки" истории , да знаеш , че и в това има нещо хубаво , а то е , че всичко вече е минало , и идва ред на нещо хубаво ... !
Та натърти едно за здраве , едно за късмет , едно за всичко останало и ще видиш , че света съвсем не е лош !!! Наздраве ...
fizika01
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 428
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 12:25 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от fizika01 »

Ебаси яката каръщина. На трябва да се ходи на ходжа, мола, екстрасен , гледачка, равин и при 20 годишна гиганка да се развали магията.Обикновенно става само при циганката за 5 лв и каръка пада.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

НАЗДРАВЕ Митаче!Ама много си прав! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Мнение от Венци ® »

Бря мааму стара,много лошотия бе човек.Земи смени питието(ракията де).Аз туй правя.При такива несполуки удрям по 1,2 мастички и си хвърлям куцузлука. :partyman:
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Мнение от maranzika »

А пък аз си мислех че съм карък. :lol: :lol: :lol: Нема да се плашиш ,и по -зле може да е .И аз бях тъй като идвахме на Жребеца,но тогава поне на колата и се размина на косъм(ти знаеш).
Другият път наблягай на пиенето и яденето за да не ти пука.
Аватар
rino712
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 3:46 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от rino712 »

ле ле малък ужас,и аз щях да бъда днес там ама след бурята,дъжда и градушката прецених,че няма да мога да слязя-просто има над 3км черно и наклон а доста валя -говоря за мястото на което аз ходя ,и без сръдни ама за по добро място можеше да питаш-и все пак пий 1повече,че то си беше ужас
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Пак обра точките, макар и с негативен репортаж! :shock:

А за залезите думи нямам :!: :smt038 :smt038 :smt038
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от rikosheth »

Немам думи.. такъв сценарий и Хичкок не би извъртял дори в най добрите си години а на теб ти се случи!!! :shock:
Вероятно с преживяни такива мигове се трупа т.нар. житейски опит и мъдрост! :roll:
И как можа да си помислиш дали да го споделиш с нас? Дори само заради хубавите снимки си заслужаваше! :smt023
Изображение
LIFE'S A GAME FISHING IS SERIOUS
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Не знам дали житейския ми опит се е обогатил,или мирогледът ми се е "изправил",но бялата излезе от бокса и е готова.Златистата след ден-два също е на линия.Счупена въдица нямам,така че ще поработя два-три дни да поразпусна и почина,а в петък...чудя се в коя посока!?!?!Или...хич няма да се чудя!Паля и тръгвам.Миналата седмица не бе двуумене,не бе чудо.Вече никога няма да се замислям!
Понякога спомени като този,са трайни за цял живот.Нищо особенно не виждам в една катастрофа или един пороен дъжд,но всичко заедно,и то точно на мен...видя ми се странно.
Не се оплаквам ни най-малко,но ми се щеше да поясня,че едно риболовно капо се помни само няколко дни,а моето "каръшко" ще си ми е тема за раздумка и майтап дълги години.
Благодаря Ви момчета за разбирането и съветите!
Магията я развилих-заминавам за риба след малко за 2-3 часа!
Успех и НАСЛУКА!!!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Е ще има какво да се разправя на масата с ракията. Пък и ми вдъхваш надежда аз си мислех че яз съм най-големия карък :lol: :lol: :lol:


Ако Янтра не е замътена бегай на с. Белцов точно над моста има вир почти без течение, ври от риба , излиза и шаран предимно дребен :D
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Продължение:
Както писах малко по-горе,така и направих.В 6,30 хванах гората.Ама дявола пак подир мен.В 11,15 щилката не устиска на жегата и блокира,а 5 минути по-късно без малко да си счупя крака.Сега съм на легло,с компреси и мазила.
Май наистина ще ходя на църква! :x

Ivak написа:Ако Янтра не е замътена бегай на с. Белцов точно над моста има вир почти без течение, ври от риба , излиза и шаран предимно дребен :D
По обяд преди да издрапам до в къщи пихме кафе с колегата Nick71.Мислеше да я понаобиколи/аз просто не съм в състояние/,ама се отказа.Много е мътна!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Мнение от maranzika »

Брат ми ходи в събота на Белцов.Ловили са само много и дребни мъздруги.Вечерта са хванали и едно малко сомче.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”