р.Марица (Пловдив) - 27.07.07

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

р.Марица (Пловдив) - 27.07.07

Мнение от Николай Ангелов »

Бая се чудех да ли темата е за тука...ама реших се. Към 16:30 стоварих багажа на северния бряг на р.Марица над моста на ВИХВП, някъде по средата на големия вир. Докато си забъркам храната (3 пакета българска + 250 гр бял червей), разпъна болонезата и наглася монтажа и дълбочината и стана вече 17:30. Метнах 8 топки, боцнах 2 червейчета и започнах. 15 минути нищо. Почнах да дохранвам с по една стиска през няколко минути. Лека полека рибата се събра. След час и половина пред мен вече имаше риба. Хванах кефали (от 100 до 300 гр), морунажи (към 20-25 см), скобарчета, червеноперка, уклей прилични и мряни мерни (най-голямата излезе 23-24 сантиметра). Общо взето не скучаех, към послесния половин час рибата се активизира много и на всяко изтичане имах удар, но не вадех всеки път риба. Прилично количество риба, ама дребна. Та за това и се чудех да ли да го пиша успешен излета, иначе относно самия риболов с болонезе се получи перфектно. Все пак хващах, по-големи просто нямаше.
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от bkd »

Ники,пич осветли за някое место на тази река :idea: От доста време се каня за риболов на тази хубава река,но просто нямам гид :cry: Ходя на риба изцяло по реки и незнанието ми за Марица го отчитам като ГРЯХ :oops: Плувката ми е слабостта ,ако можеш помагай :wink:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

нямаш проблеми,ако николай не може,ще ти помогна,от къде си
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

butnika е твоя човек, питай него :idea: . Аз на Марица ходя много рядко и не я познавам добре, а и релефа на бреговата ивица и дъното се мени постоянно. Колегата е опитен и ми се струва, че често ходи на реката, та ще е в час.
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от bkd »

butnik,от София съм,а основната ми дестинация /любима/ е Струма
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”