Сливен и региона- къде,как и на какво!

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Благодаря за съвета, колега. Тъкмо сега се прибирам от зъболекар и стягам такъма, та ако мога да половя от 5 и нещо до към 9, па дано да клъвне. Май ще пробвам към Крушаре днес. че към Бинкос не ми се ходи. Там може събота и неделя. Довечера ще пиша как е минало :wink:
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Много слабо на Крушаре, нищо не клъвна освен 2 върхара. Мръднах до Самуилово по реката отново и към 7 и нещо започнаха много активно да гонят и да скачат кефали из реката и реших да оставя плувката и да почна да въртя на блесна.
Първия се откачи в краката ми, а беше добър и направо се побърках от яд. След това хванах един около педя и половина, след това откачих някакъв много голям мисля защото аванса ми се пръсна да развива а е натегнат доста (дърпам водорасло спокойно)... мушна се в едно водорасло и до там беше. После изтървах аналогично един добър костур който реши да скочи над водата на 2 метра от мен и се откачи и за финал хванах един костур около педя.
Та ако не се бяха откачали копеленцата щях да съм хванал 5 риби. Инъче тая блесна сполучлива излезе Mepps XD. Утре може пак да повъртя на Самуилово ама да ида малко по-рано да се полигавя на плувка в ранния следобед и надвечер пак да пробвам да почеша някой кефал по устата.
voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от voblep4o »

че на крушаре не въртя ли блесна ? То там главно това е риболова ......
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Въртях, и на воблер пробвах и нищо. Излезе някакъв много гаден вятър и едвам се замяташе за това сложих плувка за малко и като и там нищо не стана се преместих. Плюс това тръгнах надолу от моста и стигнах някаква къща с огромен ограден двор и като видях колко надолу чак свършва се отказах да ходя, или е трябвало направо да ида с колата? Над тая къща до моста имаше само 1-2 места на които успях да се мушна.. всичко е драки и храсти. На другия бряг някакъв циганин ловеше и разправяше, че бил хванал сомче 800 гр. преди няколко дена... но за жалост май не го е пуснал. Имаше и парашутисти някакви...
Имате ли идея какво и на какво кълве на Самуиловските дупки и на коя от всичките? Утре мисля в ранния следобед да подремя малко на плувка някъде там докато стане по хладно да пробвам да закача отново тея кефали, дето днеска ми изнбягаха.
Баси, от години не съм ходил на риболов и сега съм като полудял - докато имам почивни дни мисля да ходя редовно :D

П.С. Сега като се замисля, май е трябвало да съм на другия бряг - от към Сливен? Понеже той ми се видя чист в по-голямата си част. Колега Воблерчо, така ли е? Малко съм глупав явно... освен утре да пробвам пак там, но на отсрещния бряг и след това да се местя към Самуилово...
voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от voblep4o »

Еми да де , те местата са откъм Сливен ......
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

:axe: Глупав съм значи. От къде е пътчето за да стигна до тези места?
И да попитам - някакви наблюдения върху активността на рибата към риболов с булдо и мухи? Нещо ме запали идеята да се науча да ловя с булдо и мисля утре да си купя няколко мухички и булдо и да се пробвам, защото видях, че рибата активно излиза на повърхността да се храни... може би с насекоми :)
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Днеска се получи много добър излет. На Крушаре хванах 7 или 8 добри кефала, след което се преместих на Самуилово и хванах още няколко на блесна и реших да вържа булдо с което ловя за пръв път и купих днес. Там удариха 4 парчета и ги изкарах всичките. За жалост накрая нещо удари и ми скъса повода с мухите на булдото, вързах блесната-убиец и на финалното замятане за деня (наистина бях решил, че хвърлям за последно и си отивам) се закачи на някакъв клон под водата и резултата е 1:0 за клона. Нищо, дано да е останала в магазина да си купя пак.
Та днес общо 15-16 кефала и 2 заблудени костура.
krasimir nenkov
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 26, 2013 7:56 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от krasimir nenkov »

Колеги къде около Сливен може да се отиде на платено и да се направи риболов на шаран на мач.Благодаря предварително за информацията.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Redimido »

spitfirebg написа:Днеска се получи много добър излет. На Крушаре хванах 7 или 8 добри кефала, след което се преместих на Самуилово и хванах още няколко на блесна и реших да вържа булдо с което ловя за пръв път и купих днес. Там удариха 4 парчета и ги изкарах всичките. За жалост накрая нещо удари и ми скъса повода с мухите на булдото, вързах блесната-убиец и на финалното замятане за деня (наистина бях решил, че хвърлям за последно и си отивам) се закачи на някакъв клон под водата и резултата е 1:0 за клона. Нищо, дано да е останала в магазина да си купя пак.
Та днес общо 15-16 кефала и 2 заблудени костура.
Браво! Явно активността ти в риболова е в процес на Възраждане! Така като гледам абонирал си се за реката :)
krasimir nenkov
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 26, 2013 7:56 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от krasimir nenkov »

Колеги няма ли около Сливенплатен водоем където можеш да отидеш да си начешеш крастата и да починеш на чист въздух.
Аватар
каябаш
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 3:34 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от каябаш »

[quote="krasimir nenkov"]Колеги няма ли около Сливенплатен водоем където можеш да отидеш да си начешеш крастата и да починеш на чист въздух.[/qu

Най - близките дестинации са: с.Драгоданово, с.Николаево и с.Калояново. В момента за тези се сещам като най - близки.
jivko.min
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 7:38 pm
Местоположение: Сливен/Лариса/Гьрция

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от jivko.min »

има и по пътя за Бинкос . :bear:
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от horgasz »

Я. това е новост за мен. Къде по-точно. по пътя за Бинкос е тоя водоем? Някакви подробности също няма да са излишни.
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Malkiq_Ribar »

Здравейте, колеги! Има ли желаещи за съвместен риболов на яз. Жребчево сряда и четвъртък? Пишете на лично.
Аватар
dimitar_dv
фен клуб-скобар
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:33 pm
Местоположение: Сливен/Димитър Василев
Обратна връзка:

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от dimitar_dv »

Нещо ново?Някой да знае някъде дава ли?
НАСЛЕДНИК НА ПАВЕЛ ПАВЛОВ
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”