Сливен и региона- къде,как и на какво!

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Redimido »

Инфо от днес на Жребеца - риболова лека-полека потръгва. Излизат мерни каракуди, шаранчета, платики на земен червей основно...трябва да се търсят рано обаче. Защото като мине 10 часа и полека-лека рибите се изтеглят към дълбоките части на язовира, с което интензивният риболов приключва. Личинките на повечето риби са се поизлюпили, сега се подвизават в плиткото.
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Malkiq_Ribar »

dido ov4arica написа:
каябаш написа:Здравейте колеги, искам да попитам някой има ли актуална информация за язовира на Миролио до село Еленово, този който е в непосредствена близост до винарната? В рамките на 2 седмици ходих на тоя който преди самото село в дясно,както и сега се прибирам от там, като цяло нищо по едро от 3 килограма за шарана и кило и нещо за бялата риба.
Има ли в язовира доста бяла риба или е инцидента
Аз имам хваната бяла риба около кило на бял червей на въпросния водоем. Случката се разигра преди около 2 години и мисля, че в конкретния водоем има бяла риба, но чак "доста"...все пак отдавна не съм ходил там възможно е и да греша. Поздрави!
Аватар
pechat
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 167
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:22 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от pechat »

Асеновец забранен ли е?
Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Redimido »

pechat написа:Асеновец забранен ли е?
Принципно да, но можеш да ловиш откъм с. Въглен. Там никога не е имало проблем. Не знам дали въобще влиза във вододайната зона този участък.
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от daniel defoe »

Redimido написа:Инфо от днес на Жребеца - риболова лека-полека потръгва. Излизат мерни каракуди, шаранчета, платики на земен червей основно...трябва да се търсят рано обаче. Защото като мине 10 часа и полека-лека рибите се изтеглят към дълбоките части на язовира, с което интензивният риболов приключва. Личинките на повечето риби са се поизлюпили, сега се подвизават в плиткото.
Алоу, фотографите ! Изгубихте се :(
Какви са тейзи "мерни каракуди" и "платики на земен червей основно..." :axe: За Вас блесни и воблери нЕма ли бре, ей :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Здравейте колеги. Препоръчайте ми място около Сливен, до където пътя не е много лош и може да се хване нещо. Основно обичам да ловя на блесна/воблер, на плувка на бял и земен червей, царевица и жито и много рядко на дънна пак на червей.
Ходих до баластриерата на Бинкос - капо, днес обикалях Тунджа покрай Самуилово/Мечкарево/Баните както и 1-2 гьола до Самуилово - пак капо.
Бих се радвал ако споделите къде мога да въртя на блесна за кефал/костур и къде мога да мятам на плувка пак за такива + червеноперки и прочие. Не съм чак толкова добър да търся трофейни риби, просто искам да си направя кефа щото 2 дена вече ме пече слънце да кибича и да чакам нещо да клъвне...
voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от voblep4o »

на реката около Крушаре излизат добри кефали на блесни и воблери , и мренки на дъно. Информацията е прясна.
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Би ли ме ориентирал къде мога да се позиционирам, понеже съм лаик рибар и ходя от дъжд на вятър да си начеша крастата, което значи, че нямам представа как и къде да търся рибата. Знам само да мятам и да ловя ако се хване нещо. И пътя как е, става ли за по-претенциозни коли, че моята е малко нисичка и не мога да мина от къде да е...
Нагоре от Бинкос как е някой има ли информация?
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Redimido »

spitfirebg написа:Би ли ме ориентирал къде мога да се позиционирам, понеже съм лаик рибар и ходя от дъжд на вятър да си начеша крастата, което значи, че нямам представа как и къде да търся рибата. Знам само да мятам и да ловя ако се хване нещо. И пътя как е, става ли за по-претенциозни коли, че моята е малко нисичка и не мога да мина от къде да е...
Нагоре от Бинкос как е някой има ли информация?
Слабо нагоре от Бинкос, водата падна рязко днес с около 80 см - 1 м. Същото и около Крушаре. А така като те слушам направо иди на платено. Недей да си рискуваш колата! :lol:
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Към платените водоеми съм скептично настроен. Все едно съм написал кодовете за безсмъртие на някоя компютърна игра, тоест не е интересно. Пък и по-скоро съм почитател на реката, тъй като съм израснал на Тунджа и всеки ден като малък бях с колелото за риба. Но това беше отдавна и почти нямаше ден без улов и то само на скакалци и мамарци. Та и от тогава реката се е променила адски много...
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от Redimido »

spitfirebg написа:Към платените водоеми съм скептично настроен. Все едно съм написал кодовете за безсмъртие на някоя компютърна игра, тоест не е интересно. Пък и по-скоро съм почитател на реката, тъй като съм израснал на Тунджа и всеки ден като малък бях с колелото за риба. Но това беше отдавна и почти нямаше ден без улов и то само на скакалци и мамарци. Та и от тогава реката се е променила адски много...
Не очаквай във форума някой да ти каже точни места. Тук може да чете всеки и такава информация не се дава. Би било манна небесна за бракониерите да знаят, къде държи риба и да ходят да я измрежат или зашеметят с ток. Това е България - имай го предвид. Още повече с тези 3 мнения във форума си напълно непознат човек. Надявам се да ме разбираш правилно. :drinkers:
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Е аз не съм и искал да ми се каже конкретно място например "под сливата до папура", но по-скоро колегата, който каза Крушаре да ме ориентира къде точно, нагоре от моста ли, надолу ли...
След тоя дъжд дето се изля днеска утре дали ще кълве? Че сега се чудя надвечер дали да пробвам към Крушаре или някъде около Бинкос да търся мрени и кефали...
voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от voblep4o »

Ами сигурно ще е голяма и мътна . А на Крушаре като започнеш от гьоловете - до надоло до 1 км. след моста всичко е хубави места за спининг и мряна . Ако искаш колата можеш да я оставиш до стария мост който е на 20 метра срещу течението над действащия мост , и да тръгнеш надолу по реката .
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
spitfirebg
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 4:20 pm

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от spitfirebg »

Благодаря много за отговора, колега.
Голяма и мътна ако е трябва да кълве уж, поне така разбрах от вчерашното ми четене из форума :D
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Сливен и региона- къде,как и на какво!

Мнение от сирака »

И пробвай сутрин и надвечер,а не по пладне. :wink:
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”