яз. Искър

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

mexa
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Юни 03, 2007 11:42 am
Местоположение: София

яз. Искър

Мнение от mexa »

нещо ново от там?прясноо инфоо моляяя
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: яз. Искър

Мнение от lusienn »

Инфо от вчера 7 бели 1-2 кила от брега -на рибе -около филма -иначе е спокойно през седмицата -в понеделник влачих и капо :smt022 :arrow: Но поне огледах целия язовир -биваци лодки :arrow: Във водата срещнах 2 ма късметлии -ЖОРО.ЗЛАТАРА 7 КИЛА бяла-и сомче около 4 :arrow: другия .РУМЕН не го познавам .ама 2 сома -37 и 18 кила :rolleyes:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
moholovka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:13 am
Местоположение: София

Re: яз. Искър

Мнение от moholovka »

Колеги, имате ли някакво прясно инфо за язовира, как върви риболова. Интересува ме по-специално в района на Щъркелово гнездо, не намерих информация нито в успешни, нито в неуспешни :)
cfk
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:21 pm

Re: яз. Искър

Мнение от cfk »

Зле е, ходих на щъркела в събота, нямаше жив човек :shock: Явно защото и риба няма, само едно костурче на дъно за три часа :cry: Отидох и до филмова къща, говорих с други колеги на място и тези които имаха по някоя друга рибка в живарника казаха че са я хванали нощес, по светло не пипало, но като цяло слабо.
etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

Re: яз. Искър

Мнение от etiketa »

Сефтето го направих на този язовир на не без известното място "Щъркелово гнездо"
на 01.01.2009г заедно със сина ми.Риболовствахме в единият край на залива под р-нта,
бяхме дошли на разузнаване от съседното село Горни Окол към 12 00 часа и стояхме до
15 00 часа.Ловихме само на стръв кубинка и резултата бяха 41 бр дребни костури-40 гр/бр
Изображение
Изображение
На другият ден се надявах на по сериозен риболов в присъствието на баща ми и
съответно без сина ми който щеше да измръзне.Ставане от село в 6 30 часа и на петата
минута бяхме на гьола.Първи,така си мислехме докато носехме багажа,да да ама около
двайсетина колеги вече бяха окопирали територия около залива.Нищо,здраве разпънахме до
тях и ние започнахме дребосъка.Няма да се разпростирам но само ще кажа ыче към 12 00 часа
взе да става тясно и ние доволни от липсата на скука решихме да си ходим.Резултата беше 95бр
костурчета и 4бр каракуди.Ето и две снимки от мястото
Изображение
Изображение
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: яз. Искър

Мнение от lusienn »

:D Ех рибарска му работта-пълна лудница-не е лесно :lol:
Аватар
Smokey
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 551
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:32 am
Местоположение: София

Re: яз. Искър

Мнение от Smokey »

Добре де, всеки като ги прибира тия дребните по 40-60-90 на ден какво ще ловим на пролет бе >!>!? :evil: Света няма да се свърши утре, мислете малко!!
Изображение
За да не останем повече рибари отколкото риби в България: Kiss 'n Release!
http://www.youtube.com/watch?v=66sGSTZD ... _1UPUjx2SI
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: яз. Искър

Мнение от Regar »

Smokey написа:.. какво ще ловим на пролет бе >!>!?..
Платики по кило :wink:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: яз. Искър

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Smokey написа:Добре де, всеки като ги прибира тия дребните по 40-60-90 на ден какво ще ловим на пролет бе >!>!? :evil: Света няма да се свърши утре, мислете малко!!
мани я тая гад,пич-по добре да се унищожава-по големи от 100гр не стават и само разсипват на всичко живо хайвера напролет.големите костури,доколкото са останали не зимуват по щьркела :wink: не се надявайте,освен на некой с глисти-прегладнял и кьорав.тая напаст трябва да се изтреби.друг е вьпроса за 100те бройки,ама сьвсем друг :evil:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: яз. Искър

Мнение от jporlando »

Smokey,за съжаление КОСТУРЪТ се явява като най масовият представител на хищниците и унищожава безброй броя хайвер и рибки на ценни видове риба.Но все пак е за предпочитане пред "братовчед" му БЛЕК БАС...... :D
Аватар
duljinata
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 6:26 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: яз. Искър

Мнение от duljinata »

А дали е замръзнало вече или..? знае ли някой
КОГА НЕ ВЪРВИ НЕ ВЪРВИ, УМРЕЛ КОН НЕ РИТА!!!!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: яз. Искър

Мнение от lusienn »

5кила написа:
Smokey написа:Добре де, всеки като ги прибира тия дребните по 40-60-90 на ден какво ще ловим на пролет бе >!>!? :evil: Света няма да се свърши утре, мислете малко!!
мани я тая гад,пич-по добре да се унищожава-по големи от 100гр не стават и само разсипват на всичко живо хайвера напролет.големите костури,доколкото са останали не зимуват по щьркела :wink: не се надявайте,освен на некой с глисти-прегладнял и кьорав.тая напаст трябва да се изтреби.друг е вьпроса за 100те бройки,ама сьвсем друг :evil:
тия малките-56-6 кила-сиги трепех на воля-разбирай-у кепа по вадите-изипване на брега-да станаг на чирус-може да съм нахранил гаргите :D
:D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
mabusin1968
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 12:28 pm

Re: яз. Искър

Мнение от mabusin1968 »

Миналата неделя,посетих яз.Искър бях на обичайното място "Щъркелово гнездо".Това което ми направи впечатление е, че масово рибарите-риболовци използваха метода на АЛЕКСЕЙ КОСИГИН т.е косене.Рибата се беше групирала в малкият залив при "понтона".Разпъваха се едни чепарета с по няколко куки изобщо в един момент, ако не беше зимният пейзаж,човек би си помислил,че е на морето.Имаше и китайско присъствие и те бяха прихванали от челният български опит.Ноу-хау това е в общи линии положението.
Аватар
duljinata
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 6:26 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: яз. Искър

Мнение от duljinata »

и аз бях там в неделя тия китайци само зяеха нечленоразделни звуци.... да си ходат там на илиенци и тва е!! абе не беше зле като цяло добре беше!
КОГА НЕ ВЪРВИ НЕ ВЪРВИ, УМРЕЛ КОН НЕ РИТА!!!!
mabusin1968
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 12:28 pm

Re: яз. Искър

Мнение от mabusin1968 »

Защо сте толкова оскъдни от към информация,какво е положението на "Щъркела"някой да сподели нещо.Все пак предполагам,че някой е бил скоро там.Пишете не се стеснявайте!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”