Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от cucko »

Тзи година го посетих през март!Нивото тогава беше доволно ниско-15 м. надолу от колкото пълен!
Сега не съм ходил и ще ви кажа само, че не се надявайте че скоро ще го спаднат!
Аз ходя там само в студените дни!Може би съм луд, знам ли ама тогава ми е най-убаво, да съм там и да посрещна първия снежко!(Някой да не си помисли за sneg) :lol:
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Да за каракуда става въпрос.Тоя уикенд нема да мога ама следващия съм там.
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от StoychevV »

От днеска имам инфо от Крапец преди моста вдясно дребен таран .На фидер дистанция 40-45 метра дребен таран и някоя по голямана 400-700грама.Успех другата събота и неделя
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от StoychevV »

А забравих под моста ловят много дребна сулка но според мене не трябва да се измъчват теези мъници :?
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

Започна ли да спада нивото?
мачкай браконера
SHUMKOV123
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 9:16 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от SHUMKOV123 »

Пълен до горе и доколкото разбрах нямат никакво намерение са го пускат. Утре отново ще сам там и ще пиша.
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

SHUMKOV123 написа:Пълен до горе и доколкото разбрах нямат никакво намерение са го пускат. Утре отново ще сам там и ще пиша.
Пълен е,колега ,ама откъде разбра че нямат намерение да го пускат.Той си е пуснат оттдавна,никой не го е спирал.
Язовира си спада,ама много е вода,и няма как за 1 ден да излезе от гората.Пък и много вода влиза от реката.
На къса плувка,в репея...
mitchell86
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 4:03 pm
Местоположение: Гр.В.Търново

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mitchell86 »

Ловят се дребни каракуди на плувка с подвижен ваглер и добо захранване,иначе на дъно излизат по едри на пружинка със стиропор.Стиропора е желателно да се подава на горна кука вързана на 30см.от пружината.Концентрирано замятане около 1-1,5кв.с цел да се образува хранително петно.
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

mitchell86 написа:Ловят се дребни каракуди на плувка с подвижен ваглер и добо захранване,иначе на дъно излизат по едри на пружинка със стиропор.Стиропора е желателно да се подава на горна кука вързана на 30см.от пружината.Концентрирано замятане около 1-1,5кв.с цел да се образува хранително петно.
Добре дошъл ,колега.
С къф подвижен ваглер им го подаваш, на тея дребните каракуди,на каква дълбочина им подаваш стръвта.И колко концентрирани замятания ще направиш с пружината на 1-1,5кв. на петното. :D Тва много интересно.
И що го подаваш на 30 см тоя стиропор,като може да е на 10-15см.
:lol: Има ли 10 см ваглери,щото да ловиш риба 10-12см със 20-25см ваглер ,ма мноо смешно тва бе. :lol:
Скоро гледах едни колеги и колежка с 8м директен ,как вадят тези караконжули.Пък аз ги лових за стръв, с една къса зглобка китайка 3,50м.
Последно промяна от mimi750830 на Пет Юли 09, 2010 11:00 pm, променено общо 1 път.
На къса плувка,в репея...
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

Моста (Крапец) залят ли е? Може ли да се минава по него?
мачкай браконера
mitchell86
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 4:03 pm
Местоположение: Гр.В.Търново

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mitchell86 »

Колега под концентрирани замятания имам предвид с точност до около 1-1,5кв.Целта е да се образува петно.А колкото до тези 30см.да мисля,че си прав, не е от толкова голямо значение.Споменах за ваглера защото ми се струва че е наи-подходящ имайки предвид и течението и вятъра,които не липсват на тоя язовир.Пък и какво значение има дали рибите са 10-12см.(въпреки,че не са).От него ние виждаме 2-3см.
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

mimi750830 написа:
mitchell86 написа:Ловят се дребни каракуди на плувка с подвижен ваглер и добо захранване,иначе на дъно излизат по едри на пружинка със стиропор.Стиропора е желателно да се подава на горна кука вързана на 30см.от пружината.Концентрирано замятане около 1-1,5кв.с цел да се образува хранително петно.
Добре дошъл ,колега.
С къф подвижен ваглер им го подавашги на тея дребните каракуди,на каква дълбочина им подаваш стръвта.И колко концентрирани замятания ще направиш с пружината на 1-1,5кв. на петното. :D Тва много интересно.
И що го подаваш на 30 см тоя стиропор,като може да е на 10-15см.
:lol: Има ли 10 см ваглери,щото да ловиш риба 10-12см със 20-25см ваглер ,ма мноо смешно тва бе. :lol:
Скоро гледах едни колеги и колежка с 8м директен ,как вадят тези караконжули.Пък аз ги лових за стръв, с една къса зглобка китайка 3,50м.
Не е смешно изобщо. 10 сантиметрови рибки (каракудки, бабушки и др.) се вадят и с 45-50см.ваглери. Че и по-големи даже. И то гол след гол. Колегата си ги е хващал с каквото си е преценил.
мачкай браконера
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

mitchell86 написа:Колега под концентрирани замятания имам предвид с точност до около 1-1,5кв.Целта е да се образува петно.А колкото до тези 30см.да мисля,че си прав, не е от толкова голямо значение.Споменах за ваглера защото ми се струва че е наи-подходящ имайки предвид и течението и вятъра,които не липсват на тоя язовир.Пък и какво значение има дали рибите са 10-12см.(въпреки,че не са).От него ние виждаме 2-3см.
Добре де ,що не четете кво пише ,после да помислите малко и тогава да коментирате.
Колега под концентрирани замятания имам предвид с точност до около 1-1,5кв.Целта е да се образува петно.
Попитах,не
под
какво,а по колко
И колко концентрирани замятания ще направиш с пружината на 1-1,5кв. на петното. Тва много интересно.
Смисъл колко,колко на брой, поредни замятания(концентрирани до 1-1,5м),на каква дистанция 5-10м ли?
На къса плувка,в репея...
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Става ли някакъв риболов на този яз. или само малки каракудки.Някой да даде прясно инфо.Да бъдем по -активни колеги както колегите от софийска област
mitchell86
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 4:03 pm
Местоположение: Гр.В.Търново

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mitchell86 »

mimi750830-ако не се използва лодка за захранване си набелязваме някакъв белег отсреща за ориентир и с 5-6 замятания с пружината образуваме нужното ни петно.Убеден съм в това.Поне 80% от излетите ми са на този язовир.Аз утре съм там като смятам да натисна белите риби и сома.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”