Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
gormit
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 8:51 am
Местоположение: Царева ливада

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от gormit »

Мда-а-а-а много неприятно се изненадах и аз в неделя .10 м. след отбивката за поляните /по Великден/ ....и пътя свърши.
Малко каракуда на дъно и торен .......и музика от ВЕФА на колегата до 12ч. :D
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Някой да е ходил, миналата седмица следих форума и се отказах обаче тази е последна така че съм решен да ходя ако ще и на поляната да мятам.Някой ако има прясно инфо ще съм безкрайно благодарен.
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

От към Севлиево,таранката се бие по поляните и за това не пипа.За цял дан по 2 по 3 рибета.
Язовира спада :?
На къса плувка,в репея...
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от StoychevV »

mimi750830 написа:От към Севлиево,таранката се бие по поляните и за това не пипа.За цял дан по 2 по 3 рибета.
Язовира спада :?
С ток ли :(
danielo
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 11:42 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от danielo »

Общи условия и правила на naRiba.com


2.4 - Изказвайте адекватни и ясно обосновани мнения, пряко свързани с темата!.Препоръчително е да не ползвате голям брой емотикони в едно мнение , както и писането с главни което се приема за викане и повишен тон.

модерирано!!!
slivnalia
Изображение
niki19721
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 6:15 pm
Местоположение: София

сараково дере

Мнение от niki19721 »

Здравейте колеги , искам да помоля тези от вас които са наясно с яз. Ал. Стамболийски , да ми напишат за едно място на язовира! Сараково или Сараковско дере!! Удобно ли е за лагер ? Каква е дълбочината? Има ли закачки? Каква риба може да се лови на това място ? На каква стръв и на какви монтажи? Извинетеме за многото въпроси , но много искам да посетя този язовир за 10 дни и държа да се подготвя добре!!! Благодаря на всички които ще напишат нещо !!! На всички колеги пожелавам пълни живарници през новия сезон !!!
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

Сараковско дере.Сега много вода в язовира,а има един месец до откриването. :wink:
На къса плувка,в репея...
Аватар
paceto67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 726
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 3:47 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от paceto67 »

mimi750830 написа:Сараковско дере. :wink:
Аз познавам горе-долу язовира,но бихте ли ми казали къде точно се намира това дере. :drinkers:
Не карай като пиеш Изображение

/който пие бира не умира,ама трудно става/
ticho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 5:19 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от ticho »

Здравейте. Въпросното място се намира в източната част на язовира, на 5 км. от село Младен. Има обособена вилна зона от частни имоти и почивни станции. Има възможност за наемане на бунгала, но не разполагам с информация за актуалните цени. Като място за риболов това е голям залив с дълбочина до около 10м. при пълен язовир. Обградено е от гора и при високо ниво на водата местата за риболов са ограничени, като до тях се стига трудно през гората. Наличието на лодка в тази ситуация е улеснение.
Поради системното и масово бракониерство с мрежи рибата е изключително предпазлива. Лично аз, като "плувкаджия", съм се ориентирал към риболова на бабушка, каракуда, костур. Ако нивото на язовира позволява много резултатен е риболова с дълък директен телескоп (7 или 8 м.), понеже лесно се достига голяма дълбочина в близост до брега ( повече от 3 м. на "седмицата"). С напредването на лятото рибата се дърпа леко навътре и тогава по - резултатен е мачът с подвижен ваглер. Най-добри резултати дават захранките "Ванилия с коноп" и "Ванилия тъмна". Рибата се плаши от плясъците на големи топки и затова предпочитам да дохранвам само с прашка - жито или бял червей. Относно стръвта - пинки, торен и бял червей, жито, царевица от консерва (или прясна през лятото ), като в един ден е възможно няколко пъти рибата да промени "вкуса" си. Задължителни са финните такъми - повод 0,08 до 0,10 при добро кълване и куки най - много 16. Използването на 0,12 намалява броя на кълванетата около 4 пъти в сравнение с 0,08 при равни други условия ( резултат от паралелен експеримент ).
Друг момент, на който бих искал да обърна внимание, е времето за риболов. Кълването започва късно, около 9 ч. през лятото. Това е причина, поради която много хора се отказват преди започването му. Интервалите за риболов са между 9 ч. и 12 ч., както и по - слабо кълване има между 17 ч. и 20 ч. вечерта.
Като подходяща тактика при продължителен излед препоръчвам захранване на едно място, поради факта, че рибата е предпазлива и бавно реагира на захранката. През първите 3-4 дни се наблюдава ефект на постепенно повишаване на увереността на рибата и интензивността на кълването. Истински резултати идват слад минимум 3 дни методично захранване, като са възможни изненади от шарани на жито и царевица. Не е необходимо голямо количество, а просто трябва да сме търпеливи.
В заключение мога да кажа, че трябва да се очаква труден риболов на наплашена риба, което е всъщност и предизвикателството за истинските "маниаци". Пожелавам на всички колеги "Наслука"!
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от bkd »

Тишо ,ти ме уби бе човек :smt107 Две години мълчание и изведнъж страхотно подробен и изчерпателен пост :smt109 :smt038 :smt039
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Браво пич всичко това е вярно ама много вярно.
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Инфо за Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

Колеги, моля за малко инфо относно нивото на язовира. Спада ли или се покачва? Моля ако някой е запознат да сподели. Мисля че ще е полезно на тези които смятат да откриват риболова на този водоем. Благодаря предварително. :D
мачкай браконера
yxaaa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 10:06 pm
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от yxaaa »

И аз ще откривам там, моля който знае да сподели по това време на каква стръв кълве ? И можели да се хване нещо на спининг ? До сега не съм посещавал язовира. :wink:
Match Fishing :]
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Инфо за Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

go6obebeto написа:Колеги, моля за малко инфо относно нивото на язовира. Спада ли или се покачва? Моля ако някой е запознат да сподели. Мисля че ще е полезно на тези които смятат да откриват риболова на този водоем. Благодаря предварително. :D
Относно нивото на язовира-до вчера спадаше яко,от сабалем вдига,поради валежите от вчера.Реката е много голяма и мътна и ще го напълни пак.Моста на Крапец за сега е открит,дано не го залее пак до откриването. :rolleyes:
На къса плувка,в репея...
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

Някой има ли актуална информация за нивото на язовира-от последните ден два?
мачкай браконера
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”