Щука около Пловдив

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от danev69 »

Вуйчо-Ваньо написа:Някой знае ли дали има лед на полицейския рибарник в с.Труд,че мисля през уикенда да го посетя?То ако времето се задържи такова,сигурно до тогава и да има лед,той ще се стопи,ама все пак ако някой има прясно инфо ще съм благодарен.
Лед няма със сигурност/проверено е/,ама щуката в момента нещо е изгубила апетит. :wink:
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
nyki2502
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 7:53 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от nyki2502 »

колеги на труд каква риба има освен щука ?
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от danev69 »

nyki2502 написа:колеги на труд каква риба има освен щука ?
Бяла риба,костур,толостолоб,шаран и каракуда. Изброявам рибите,които съм виждал да се вадят пред мен. Собственика разправя ,че имало и сом,ама не съм нито видял нито чул,някой да е вадил.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
nyki2502
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 7:53 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от nyki2502 »

Благодаря колега
limbata1
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:55 am

Re: Щука около Пловдив

Мнение от limbata1 »

Инфо от Марица днес -моста на адата ,класически валат.Вкарали са машини в реката от общината,заравняват режат дървета така щяло да бъде по цялото протежение на Марица в Пловдив,според мен ще разгонят фамилията на реката и изцяло ще се променят местата откъм дълбочина и наличие на риба .Най лощото е ,че безогледно бутат и режат огромни дървета на който корените са в реката и образуват подмоли ,а нали се сещате на кой рибоци са тези места местообитание .
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Днес бяхме със сина ми в Труд(на полицейския).Ма то като каза,че ще духааа.Направо ни отнесе. :D Иначе риби-няколко мъничета под 0.5 кг. и само 1 горе-долу прилична.Ама то само 1 пък и горе-долу-пуснахме си ги всичките обратно.Ама ми направи впечатление,че рибарите вземат абсолютно всичко пък ако ще да е и 15 см.То верно,че е платен водоем,ама все пак...
ПП:Поне си направихме кефа,че не бяхме излизали от 2 месеца.А пък другия път дано хванем повече риби пък и по-големи. :D
Изображение
Изображение
Аватар
stelco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:19 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от stelco »

Мерси колега за ифото,а пътя как е до водоема .Има ли кал и големи дупки.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Пътя си е както обикновено.Кал няма,а дупките са си същите.По-внимателно и няма проблеми.
Изображение
Изображение
limbata1
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:55 am

Re: Щука около Пловдив

Мнение от limbata1 »

Хайде де колеги дайте инфо не вярвам събота и неделя да сте лежали в къщи .При мен отново валат на ръкава до моста на Марица до ВХВП в неделя .Супер време ама зъбатки няма .
Няма ли някой да се похвали .Моля ако някой е ходил на така наречената дупка под самия мост на ВХВП и е имал слука да каже . А ,забелязах че на село Динк има едни дупки ,моля и впечатления оттам ако някой е ходил дали не са на аренда някой ходил ли е имал ли е слука . :rolleyes:
Аватар
deljan
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 5:46 pm

за рибарника в с Труд

Мнение от deljan »

Здравейте колеги , може ли да ми обясните как да стигна до рибарника в с. Труд за който говорите . Също така да споделите какви са условията , колко е входната такса , плаща ли се улова или е само вход ? Дали в тоя студ дето е сега има смисъл да се ходи или е по добре да се поизчака да се стопли ? И също така къде другаде освен на Марица може да се намери щука в района на Пловдив .

Може и на лични да ми отговаряте ако прецените .
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Ако идваш от Пловдив,като минеш центъра на Труд,отдясно ще видиш табела,на която пшше ТЕМПОДЕМ.Завиваш покрай нея и караш направо докато стигнеш газстанцията след канала.Пътя извива надясно пред нея и след това общо взето отива чак до самия водоем.Таксата е 10 лева на човек и друго не се доплаща.Надявам се да съм ти бил полезен.НАСЛУКА!!!
Изображение
Изображение
Аватар
ignatov78
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 12:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: за рибарника в с Труд

Мнение от ignatov78 »

deljan написа:Здравейте колеги , може ли да ми обясните как да стигна до рибарника в с. Труд за който говорите . Също така да споделите какви са условията , колко е входната такса , плаща ли се улова или е само вход ? Дали в тоя студ дето е сега има смисъл да се ходи или е по добре да се поизчака да се стопли ? И също така къде другаде освен на Марица може да се намери щука в района на Пловдив .

Може и на лични да ми отговаряте ако прецените .
Здравей ,колега. Най-лесния начин да стигнеш до въпросния рибарник е: От Карловско шосе влизаш в селото от улицата на спирката и продължаваш само напред. След като свърши селото пак продължаваш напред по черен път и след около половин километър стигаш до рибарника. Входната такса е 10 лв., в рибарника има щука,костур,шаран,каракуда-улова не се заплашща. В момента излиза щука,ама в повечето случаи е маломерна. Успех!
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от rosboz »

Изображение
ski today
work tomorrow
limbata1
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:55 am

Re: Щука около Пловдив

Мнение от limbata1 »

Ами докато се назландисваме вижте ,бат Краси на 17.02.2011г. какво направи .Пожелавам му следващия път да си подобри рекорда ,а на помощника му Васко -то чирак ,чирак ама айде и маистор да стане.

какво
0000010935_w480.JPG
0000010935_w480.JPG (135.43 KiB) Преглеждано 960 пъти
Агроном улови 12-килограмова щука в Марица

ПЛОВДИВ, Галина КОНСТАНТИНОВА, 17 Февруари 2011; 12:27

Агроном улови 12-килограмова щука от ледените води на Марица. Падна люта битка, но успях да извадя рибата, похвали се 40-годишният Красимир Йорданов. Половин час той се борил с чудовището, което се закачило на въдицата му. За малко да ми скъса пръчките, добре че на помощ ми се притече приятелят ми, с когото отидохме заедно да ловим, разказва пловдивчанинът. Слуката го споходила близо до Садово, но от суеверие, че няма да има повече късмет, той не издава точното място.

Когато Краси решил да претегли рибока, кантарът ударил 13 980 кг. Това е трофей, щуката расте бавно и за подобен екземпляр не сме чували да е изваждан от Марица, коментираха специалисти пред „Марица".

Най-голямата ми страст не е риболовът, а миговете след него, когато сме на масата с приятели, казва Красимир. Той е известен сред близките си не само като голям чревоугодник, но и като перфектен кулинар. Щуката вече е накисната със зехтин, лимон и чесън. Довечера ще бъде изпържена и изядена с мерак и полята с много вино.
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: Щука около Пловдив

Мнение от burg »

Бравос :prayer: :prayer: :prayer: Отдавна не бях чувал, да е хващана такава риба .Това наистина си е рекордно тегло за нашите водоеми. Евала :smt006
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”