Щука около Пловдив

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Manevski
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 6:39 pm
Местоположение: Пловдив

Щука около Пловдив

Мнение от Manevski »

Здравейте,

Някой имали информация дали щуката кълве около Пловдив ( р.Марица, язовир, канал...).
Предварително Благодаря !
Аватар
kal4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 6:26 am
Местоположение: Стара Загора

Ре: Щука около Пловдив

Мнение от kal4ev »

Вероятно нямаш в предвид платени водоеми но все пак - има едно водоемче след с.Дрангово(до Брезово) ,казват му гйола на Алекс ,има табела (Спортен риболов - 7лв).Може би го знаеш.но нека напиша все пак(за другите колеги).
Има щука,сом,шаран,амур и др.Сега върви повече шарана (около кило е средно).Щуките са над кило.Сомчетата - около 2 кила.
Преди 2 седмици бях там,таксата е 7 лв . на човек.До 3 въдици.
От 7.00 до 11.30 хванах 4 щуки - общо 9.200 кг.А седмицата преди това 2 щуки и 2 сомчета по 2.5 и 3.00 кг.Рибата не се плаща.
Лови се на тапа и стандартен монтаж.Блесните и воблерите нещо не ги харесва щуката там.Ако решиш да ходиш трябва да се настаниш от другата страна до папурите,точно срещу бараката където се плаща.Има каракудки в изобилие.Непремено трябва да се ползват за стръв местните рибоци.Удря на по - голяма каракудка.
Аиде стига съм рекламирал 4е да на каже някои 4е аз съм арендатора :)
Наслука !!!
HOSY
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 9:01 am
Местоположение: Sofia

Re: Ре: Щука около Пловдив

Мнение от HOSY »

Сомчетата на тапата ли ги хвана или как??????И още нещо през целия ден ли дава :?: :?: :?:
Аватар
kal4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 6:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ре: Щука около Пловдив

Мнение от kal4ev »

HOSY написа:Сомчетата на тапата ли ги хвана или как??????И още нещо през целия ден ли дава :?: :?: :?:
да.на монтажа за щуката се хванаха.но по - навътре трябва да се хвърли,не по краи брега като при щуката.
За "даването" е разли4но зависи от деня.Но като цяло щуката сутрин,сома през целия ден.
Аватар
Mitaka1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 2:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Mitaka1 »

На 29:10:06 бях на Дрангово - каракудата преизобилстваше,щуки от 20човека аз разбрах че само 5бр са хванати на целия гьол,до мен случката на колегата му се усмихна и хвана амур и това е!Може би и деня да беше топал но щуката даваше много слабо :!:
Аватар
Mitaka1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 2:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Mitaka1 »

Ако ти се разхожда до Песнопой,бившия язовир на секретните поделения,всички го знаят!
Взима и на блесна и на плувка,не е платен но трябва само рано сутрин до кам 10ч,после е губене на време ,но от там валат 3година несам си идвал :lol:
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от katri »

някой да има актуално инфо за язовира в Дрангово - почна ли да взима щуката както трябва,щото миналиа месец бях там,ама вреше от дребосък,щука гонеше много,ама само един удар за цял ден-слаба работа
Риболовец,а не рибар съм аз!!
Аватар
kal4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 6:26 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение от kal4ev »

katri написа:някой да има актуално инфо за язовира в Дрангово - почна ли да взима щуката както трябва,щото миналиа месец бях там,ама вреше от дребосък,щука гонеше много,ама само един удар за цял ден-слаба работа
Бях в събота там.За първи път нямах даже и удар(за цял ден).И като цяло беше слабо.Един колега извади една близо 4.00 кг,може би беше единствения който хвана 6тука.Но винаги си струва да се пробва. :)
batkovi kolio 3
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 9:11 pm
Местоположение: водоеми и реки около Пловдив,Асеновград

Re: Щука около Пловдив

Мнение от batkovi kolio 3 »

Здр те колеги даите инфо за щтука краи Пловдив.благодаря предварително,и наслука :D
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Щука около Пловдив

Мнение от katri »

Тази есен щуката около Пловдив ще е само мираж:
1.На Марица - от година на година все по-зле.
2.На Оризово - водоема бе обходен още август месец от безброй алчни спинингари и месари - взимаше се всичко наред, а собственика гледа да си вземе таксата от 6лв. и друго не го интересува.Останала е още щука, ама трудно се хваща - всичката риба се е скрила в шавара,в дъното на язовира, на тези места на които не можеш да я хванеш по никакъв начин.
3.На Дрангово - водата източена(паднала е с 5-6 м пред шаварите ,в които традиционно държеше щука), рибата отарашена и можеш да изкараш само маломерки.Чакат доста хора за шаран ,ама на ден 1 или 2 удара само за такса от 13лв. не е оправдано.
4.На Стрелци - същата работа като на Дрангово.
5.На Труд - 10лв. такса ,за нищо.
6.На Ръжево Конаре - само на едната дупка може да се лови, тази година е само с билет, ама дупката се тараши редовно с мрежи и рибата до колкото е има е наплашена и не взима.
7.На Горна/Долна Махала - вече такса от 4лв. ,ако мине някой да ти вземе парите де.Дупките са просмукани, вода няма, водорасли много ,възможни само 3 места за хвърляне на голямата дупка, но и там на ден най-много 1,2 маломерки вадят, иначе мераклии не липсват ,амо само идват и си отиват.
Ако съм изпуснал някой водоем , нека колегите ме допълнят, но като тази година такова чудо не е било никога - точно в разгара на щукарския сезон ,човек няма къде да иде и да остане доволен, направо не знам вече какво да си мисля, май всичко в тази държава отива на гибел.
Риболовец,а не рибар съм аз!!
geno77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 12:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от geno77 »

аз от наколко години за щука ходя на оризаре на езерото и съм доста доволен.последно бях в средата на август тази година,в най големите жеги,и пак вземаше.взема на блесна.на воблер,на рибка и дори на жаба,гладна е гадината :D
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: Ре: Щука около Пловдив

Мнение от burg »

kal4ev написа:Вероятно нямаш в предвид платени водоеми но все пак - има едно водоемче след с.Дрангово(до Брезово) ,казват му гйола на Алекс ,има табела (Спортен риболов - 7лв).Може би го знаеш.но нека напиша все пак(за другите колеги).
Има щука,сом,шаран,амур и др.Сега върви повече шарана (около кило е средно).Щуките са над кило.Сомчетата - около 2 кила.
Преди 2 седмици бях там,таксата е 7 лв . на човек.До 3 въдици.
От 7.00 до 11.30 хванах 4 щуки - общо 9.200 кг.А седмицата преди това 2 щуки и 2 сомчета по 2.5 и 3.00 кг.Рибата не се плаща.
Лови се на тапа и стандартен монтаж.Блесните и воблерите нещо не ги харесва щуката там.Ако решиш да ходиш трябва да се настаниш от другата страна до папурите,точно срещу бараката където се плаща.Има каракудки в изобилие.Непремено трябва да се ползват за стръв местните рибоци.Удря на по - голяма каракудка.
Аиде стига съм рекламирал 4е да на каже някои 4е аз съм арендатора :)
Наслука !!!
Къде по-точно се намира този гйол -след онзи с 13 лева такса ли? Може ли малко повече инфо как се стига до него?
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Щука около Пловдив

Мнение от katri »

Колега, в случая става дума за едн и същи водоем - този на Дрангово, където в момента таксата е 13лв.
Риболовец,а не рибар съм аз!!
KIKO11
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 10:46 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от KIKO11 »

колеги чух че на стрелци са изкарали в събота 2 щуки по 6 кг. и други по малки.но разправят че собственика не е спечелил търга и започвал тези дни да точи водата за да си хваща рибата.дано да не е вярно че зимата беше хубаво за улов на щуки.а и има добри екземпляри.
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Кузмич »

KIKO11 написа:колеги чух че на стрелци са изкарали в събота 2 щуки по 6 кг. и други по малки.но разправят че собственика не е спечелил търга и започвал тези дни да точи водата за да си хваща рибата.дано да не е вярно че зимата беше хубаво за улов на щуки.а и има добри екземпляри.
И аз чух същото за големия на Стрелци.
Това е на 16.08.09г. от Ръжево Конаре първата дупка.
Изображение
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”