Щука около Пловдив

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
limbata1
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:55 am

Re: Щука около Пловдив

Мнение от limbata1 »

Инфо от Труд на04.03.2011 ,много кофти път-як офроуд ,щуки от порядъка на 800 грама нарядко.Максимума на трима колеги на който най им вървеше хванаха по 2 щуки за деня .Най дащно за деня място от павилиона на пазача надясно на 100 м точно преди завоя.На 05.03.2011г. и на 06.03.2011г . първия ден на ръкава на Марица моста на ВХВП посока моста на Герджика -валат ,на втория ден точно под моста на ВХВП от страна на Кършияка има дупка около 20-30 метрова -имах слука от 11часа до 14 часа три писалки по 600-700гр.поеха отново към дупката за да
пратят вест за следващата събота на баба си :lol:. И да уточня и трите писалки бяха хванати на тапа . Колеги хайде давайте инфота ,не вярвам да не сте ходили никъде.
pike_master
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 7:40 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от pike_master »

Привет колеги! Най-после се стопли!Та гледам аз прогнозата за неделя - дъждовно-какво по-добро време за щука!Почна се едно мислене къде да се ходи,но все така не го измислих...
Молбата ми е ако някой знае нищо за щука в свободен водоем около Пловдив(като Ръжево Конаре,Песнопой и т.н.)нека сподели.Наслука!
gtd57
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 8:11 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от gtd57 »

На баража под П-в циганите с тройки №3-4 и нагоре разказват игрите на щуката. Там рибата се бие и се търка по камъните в близост до брега - направо не е за гледане - вадят се щуки закачени за корема , гърба и т.н.
Не се виждат пръчки, защото ги крият по корниза на ограждението, но появи ли се в близост щука за секунди хвърлят тармъка и рибата е на плочките и съответно в торбата.
При това положение на хвърляне на хайвер няма да се лови нормално на рибка и блесна. Вероятно на Оризаре ще е по-добре.

През седмицата мой приятел ходи за чаушан на Ръжево конаре.Докато са ловили на няколко пъти щуката им е подгонвала рибата, като два пъти са я видяли 60-70см.
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: Щука около Пловдив

Мнение от burg »

limbata1 написа: Колеги хайде давайте инфота ,не вярвам да не сте ходили никъде.
gtd57 написа:На баража под П-в циганите с тройки №3-4 и нагоре разказват игрите на щуката. Там рибата се бие и се търка по камъните в близост до брега - направо не е за гледане - вадят се щуки закачени за корема , гърба и т.н.
Не се виждат пръчки, защото ги крият по корниза на ограждението, но появи ли се в близост щука за секунди хвърлят тармъка и рибата е на плочките и съответно в торбата.
И после гоним Михаля по реката :smt067 :smt068 :smt067 мамка им индианска!
Ако някой е ходил на Труд нека сподели какво е положението :smt023
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Току що се връщам от Труд.Бяхме всичко на всичко 3-ма рибари.Единия колега хвърляше за мирни риби и май нищо не хвана.Втория-спинингист.Доколкото разбрах имал 3 рибета ама все бебенца.На мен удари една на жива рибка-около 1,200 кг.
Изображение
Изображение
limbata1
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:55 am

Re: Щука около Пловдив

Мнение от limbata1 »

ИАРА -Пловдив събуди се -зимата отмина мангалите наистина са там ,и търмъчат на воля .
Защото нали такъв е законът ,ако ние с колегите посегнем на някой от тях ще ни съдят я за нанасяне на телесна повреда ,я за расизъм и какво ли още не .И търмъчането няма да спре . Нали затова сте вие .В петък им събрахте пръчките-евала- но те пак са там , просто ги разцепете от проверки ,конфискаций и т.н . :axe:
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: Щука около Пловдив

Мнение от burg »

Лично се обадих на ИАРА- казаха ми ,че вчера са направили проверка и е имало конфискации на въдици :axe: :axe: :axe: ,а за днес ми бе обещано , че отново ще отидат да видят какво е положението :supz: :supz: :supz:
Аватар
Spatia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 296
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 7:18 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Spatia »

Дано да ги смачкат тия бракониери!
Наслука!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Вуйчо-Ваньо написа:Току що се връщам от Труд.Бяхме всичко на всичко 3-ма рибари.Единия колега хвърляше за мирни риби и май нищо не хвана.Втория-спинингист.Доколкото разбрах имал 3 рибета ама все бебенца.На мен удари една на жива рибка-около 1,200 кг.
Колеги,вчера пуснах поста наистина веднага след риболова.Но като изчистих рибата какво да видя-така беше натъпкана с хайвер,че направо ми дожаля. :oops: Та си мисля,че затова едрата риба на Труд се скатава.Просто още не си е хвърлила хайвера.А аз си мислех,че вече е на привършване с тази си дейност.Май ще трябва да се почака още известно време,ама и аз се чудя колко точно да се изчака :?:
Изображение
Изображение
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Shag »

До Вуйчо Ваньо

Явно не е била чак толкова много пълна с хайвер. Обикновено са много подути в корема все едно са глътнали нещо голямо. А за пускането на хайвера доколкото съм се ровил, понеже опита ми не е хич богат, климата играе ключова роля. А сега тази зима и, да го наречем, ранна пролет имаме доста сериозни температурни колебания - ту захладнее, ту се постопли. Затоплянето пък кратко, което не повлиява на температурата на водата до голяма степен. Рибите са неактивни и се крият в по-дълбоките води, където температурата е по-висока, за разлика от повърхността, където водата е по-студена. А що се отнася до чакането, дано да свърши преди забраната.

Късмет с щуките на всички.
Рибата е риба, когато е в тигана!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Ехееей,колеги.Някой няма ли да се похвали с някоя по-хубава щукичка около Пловдив било то на свободен язовир или река,или пък на платен? :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Щука около Пловдив

Мнение от rosboz »

ето една пролетна щука и от мен.
И тя и аз пуснахме доста кръв ( кат не си нося отварячката за уста пръстите ми останаха в устата и )

Изображение

Изображение

Внимание - пътя е ужасен за северната дупка с. Труд
ski today
work tomorrow
G_P_S
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 3:53 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от G_P_S »

Някой има ли инфо за ,,Кисимовите дупки ,, на Белозем ? Миналата седмица ,който е бил там е останал доволен ?
bradli
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 10:57 pm

Re: Щука около Пловдив

Мнение от bradli »

Браво колега, хубава риба!
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Щука около Пловдив

Мнение от katri »

Някой има ли инфо за ,,Кисимовите дупки ,, на Белозем ? Миналата седмица ,който е бил там е останал доволен ?
В събота бях там - пълна трагедия.Няма стойностна риба вече във водоема.Три удара за цял ден - три по няма и 400гр. и трите пуснати да растат.Каракудата още не е почнала да взема, но и там преобладава много дребна каракуда, абе както и да го погледне човек не си струва таксата от 5 лв.Дупките постоянно се обезрибяват и са оставени на произвола на съдбата от доста време.
Риболовец,а не рибар съм аз!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”