Язовир Огоста

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Огоста

Мнение от 6tukara »

Красота.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
lsimeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Ное 14, 2011 7:41 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от lsimeonov »

Искам да благодаря на колегата mario67, за информацията и упътването, които ми даде и въпреки, че не се съобразихме много с тях, за което малко съжалявам, си прекарахме добре.
Нивото на язовира изключително високо, аз така не съм го виждал, обикновено ходим от към Гаганица, но ми бяха подали информация, че е непроходимо, което не бе така но вече се бяхме настанили от към Благово, под помпената станция. Изелета ни трая от петък вечер, до неделя, на дъно шаро не се обади нито веднъж, местен дядо ни каза че риба тука няма да хванем и май така стана. На плувка, червеноперки, костурчета и платички, един скобар около 600гр. на дънните. Времето против нас, дъж, вятър, вълни като на морето, по половин метър, направо ужас. Реванш по- натам, но на друго място, от към Гаганица, там са шарковците.
Прикачени файлове
DSC_0101.JPG
DSC_0101.JPG (271.34 KiB) Преглеждано 4740 пъти
DSC_0091.JPG
DSC_0091.JPG (192.98 KiB) Преглеждано 4740 пъти
DSC_0099.JPG
DSC_0099.JPG (282.71 KiB) Преглеждано 4740 пъти
DSC_0098.JPG
DSC_0098.JPG (260.71 KiB) Преглеждано 4740 пъти
DSC_0096.JPG
DSC_0096.JPG (224 KiB) Преглеждано 4740 пъти
DSC_0095.JPG
DSC_0095.JPG (230.12 KiB) Преглеждано 4740 пъти
DSC_0086.JPG
DSC_0086.JPG (1.83 MiB) Преглеждано 4740 пъти
siliko
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 8:14 am

Re: Язовир Огоста

Мнение от siliko »

Здравейте колеги,почивните дни мисля да се поразходя до Монтана.
Има ли някакъв риболов на язовира и къде по точно?
Ако някой има информация ще съм много благодарен,къде,на какво и колко.
Благодаря предварително.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Язовир Огоста

Мнение от jasonsmith »

lsimeonov написа:..
Благодаря колега за инфото и снимките, ще е от полза на доста хора! :drinkers:
Аватар
hristovhv
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Огоста

Мнение от hristovhv »

Здравейте,някой има ли прясна информация за язовира.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Огоста

Мнение от КАЯ »

PIC_0006.JPG
PIC_0006.JPG (132.02 KiB) Преглеждано 4544 пъти
Тази събота и неделя бях на полуострова, но на обратната страна на гребната база. Вода има, жега също. Риба кълве само в дълбокото от лодка. От брега три дребни червеноперко неделя около изгрева. Плитко и закачки от клони и храстчета останали когато е било ниско нивото.
mjoro
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Язовир Огоста

Мнение от mjoro »

някой да е ходил тези дни на язовира от към Благово...
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от topsoft »

Здравейте. Имам седното питане - по това време на годината има ли риболов на ивицата, до която се стига по асфслтовия път за потопените села?
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от Gosheto »

Вчера в района на драгата, мноооого уклей. В петък минах на разузнаване, колегите се оплакваха, че играе, но не кълве. В събота сутринта се настаних на перспективно място :D . Малко захранка, прашка червеи, кука 18, повод 0.08 и стръв пинка. Еми... нямах празно хвърляне. В 9 вече ми беше омръзнало. След кратка почивка се амбицирах да направя количество :D .
Уклейките са предимно дребни, но излизат и прилични. Отново хванах няколко риби кръстоска между бабушка и платика. Приличат на морунажи, но устата им е различна :roll:
Още десетина дни и чакаме каракудите и платиките. Наслука!
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от Gosheto »

Колеги, някво инфо? Нивото високо ли е или го изпускат? Тръгна ли каракудата? Въобще, всякаква информация ще е от полза! Живи и здрави!
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Огоста

Мнение от emo vasilev »

Здравейте юнаци , някой мисли ли да ходи събота / неделя на язовира , че нищо си мисля да откривам там .......
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от ILEGAL »

Аз ще съм там. Утре, рано-рано (към 4 часа) заминавам за двудневна палатка. Групата вече са там, и ловят бели риби на тролинг (5 парчета имат от сутринта), аз ще съм на брега (плувкар и кандиадт-фидерист съм, к'во да правиш) :fishing9: . Ние сме на носа откъм Расник, голяма група, така че заповядай да пием по ракия, имам много добра домашнярка :drinkers:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Огоста

Мнение от emo vasilev »

И аз мисля живи и здрави утре сутрин да тръгна като съм се насочил някъде под Горно Церовене .... ма може да променя мястото ! Ще атакувам плувката и фидера ....Предполагам ,че мястото за което казваш се намира от дясно на носа ,така че ще гледам да мина и да се видим .Прати ми на ЛС някакъв тел да се чуем като пристигна !
rumen_vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 6:00 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от rumen_vasilev »

Колеги за първи път ще ходя на язовира може ли да ми дадете малко инфо.На палатка ще съм и ще ловя от брега на фидер и плувка.Мисля от коментарите дето прочетох да отида от към с.Благово.Какво бихте ме посъветвали?В момента къде е най добре да се застане и да няма много закаякк,ще ми се някое шаранче или хищник да хвана.Ще се радвам на всякаква информация.Наслука!
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Огоста

Мнение от emo vasilev »

Колега , като излезеш от дясно на стената и караш по пътя има една табела " Расника " .Свиваш на ляво и караш докато не стигнеш едно отклонение на ляво , продължаваш малко напред и ще видиш в дясно черен път , който отива от лявата страна на полуострова .Преди години съм ловил на това място и нямам спомен да е имало закачки , но пък и водата бе доста по ниско .Другото място , което се сещам - подминаваш това отклонение и се оглеждаш за следващото само че от дясно - този път води от дясната страна на полуострова.За шаранче може и да имаш късмет , от хищника най вероятно костур или някоя бяла.Основно се нагласи за платика ...много платика ....и само платика !
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”