Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

Здравейте колеги.Искам да попитам някой дали е ходил през забраната на Беглиците за балканки ? :)
dancho.t
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 11:07 am

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от dancho.t »

колега аз до колкото знам малкият е забранен целогодишно,въпреки че зимата ловяха на дупка
Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

Интересното е че преди 2 години ни изгониха оттам някви хора с Лада Нива,казвайки че е забранен Малък Беглик.На мен ми се стори странно и като си слезнахме в Пловдив проверихме в Иара и оттам казаха че такава забрана не съществува :lol:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от Бат Стан »

dancho.t написа:колега аз до колкото знам малкият е забранен целогодишно,въпреки че зимата ловяха на дупка
От тази година е разрешен за риболов.
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от bkd »

Бат Стан написа:
От тази година е разрешен за риболов.
.............и не ми се мисли какво ще последва :roll:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
gabroveca2604
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:49 pm
Местоположение: BG - Велинград

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от gabroveca2604 »

L1v3ruS написа:Здравейте колеги.Искам да попитам някой дали е ходил през забраната на Беглиците за балканки ? :)
Вярно е,че беше забранен Малък Беглик, но от тази година е разрешен. Лично не съм ходил, но от мои приятели, знам, че последните два уикенда само една пъстърва. Излизало е друга риба, но за четири дена - пет въдици саме една малка пъстърва.
Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

gabroveca2604 написа:Вярно е,че беше забранен Малък Беглик, но от тази година е разрешен. Лично не съм ходил, но от мои приятели, знам, че последните два уикенда само една пъстърва. Излизало е друга риба, но за четири дена - пет въдици саме една малка пъстърва.
Мисля да "навестим" Големия 1-во,дано да имаме слука и времето да е с нас 8)
Turanag
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Май 04, 2010 3:52 pm

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от Turanag »

Успех ти пожелавам колега. Само да те предупредя, че шанса да уловиш балканка на Големия Беглик е почти нулев. Никой не ходи там целенасочено за пъстърва, просто защото този вид е почти изчезнал в язовира. За сметка на това може да си хванете кефал и костур. Айде наслука!
Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

Turanag написа:Успех ти пожелавам колега. Само да те предупредя, че шанса да уловиш балканка на Големия Беглик е почти нулев. Никой не ходи там целенасочено за пъстърва, просто защото този вид е почти изчезнал в язовира. За сметка на това може да си хванете кефал и костур. Айде наслука!
Благодаря:) Иначе за шанса знам,от 20-ина години тренирам там уменията си :) До преди 7-8 години излизаха доста балканки на дяволското дере ама оттогава-ядец :(
Иначе костур,перка,и кефалчета доволно си излизат ако знаеш места и подходящата стръв.
Мисля другия месец да пробвам и Малкия,дано да си струва.
Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

Някой да е със скорошно посещение на Беглиците,че мисля да ги посетя другата седмица ? :)
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от Mr.Fish »

Днес на 1 километър от стената на Голям Беглик в залив с паднало дърво в язовира направо ги разцепихме - перки и костури.На мястото бяхме в 11.45, а кълвенето беше до 3 часа следобяд и после се ловеше по-трудно. На бял червей и клечки-ларви. Братовчеда с блесничка също хвана костурче на 3-то мятане от брега.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

Идеално сте се справили значи ,колега :) Само уточни къде сте били,преди стената или след като минете по нея ? А иначе и аз бях там миналата седмица.Предимно ги скубахме на Малкия,на бял излизаха само малки костурчета около 100-150 гр.,та добре че бяхме взели жито.На него се нахвърлиха доста добри екземпляри кефали и даже една каракуда 600 гр. Една малка пъстървичка и тя се обърка ама си я пуснахме да расте :) Иначе за всеобща изненада на колега до нас точно му удари щука на обикновена линия с бял за стръв...почти успя да я извади ама нейсе ,скъса точно пред него. На око беше около 50-60 см.
kons
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 2:02 pm

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от kons »

До L1v3ruS:

Брато, кажи как е пътя до Голям Беглик, че края на месеца ми предстои излет там, а знам че беше лунен пейзаш? Ти откъде пътуваш за там?
Аватар
L1v3ruS
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 10:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на Голям и Малък Беглик

Мнение от L1v3ruS »

kons написа:До L1v3ruS:

Брато, кажи как е пътя до Голям Беглик, че края на месеца ми предстои излет там, а знам че беше лунен пейзаш? Ти откъде пътуваш за там?
Пътя е зле,бях пак там уикенда.Работи се доста по него,но преди есента няма да го завършат както е по план де :) Маршрута ми е стандартен от Пловдив:-Пещера,Батак,Беглика.Ако си с няква кола трошка или ако имаш нерви да караш с 10-20 км/ч -дерзай ! :)
.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”