Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kalmat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 6:07 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kalmat »

tech-house написа:
kalmat написа:НА ВСИЧКО :D.имаите предвид времето защото при наи малък дъжд си оставате там
м,даммм патил съм си там от дъжда.Има и риби над два килограма.Имах изваден шаран 7,500кг.За момента даржа рекорда за шаран там :lol: :lol: :lol: :lol:
колегата с мене имаше зверско късане на плувка на бял червеи че парчето беше бая едро
nolimitbg
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 12:48 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от nolimitbg »

Здравейте колеги .
Много ми се ходи за риба през почивните дни вкарайте някоя оферта ,
моите авери са заети и оставам без превоз , ако някой си търси компания да пише.
Аватар
jibira
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 494
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от jibira »

Днес на Под-а много риба извадихме, но само каракуда :)
Живей докато си жив, понеже след това твърде дълго ще бъдеш мъртъв!
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

Днес на Бозвелийско много слабо. На дъно не пипна, само на плувка някоя др. таранка и червеноперка. А шаран още не са вадили там. Трябва да се постопли, да си хвърли хайвера и тогава ще тръгне. Иначе има големи риби, собственика ми показа в хладилника си един амур 7кг, но искаран с мрежа. Това е от мен. Наслука на всички.
Последно промяна от soulvibe на Съб Апр 24, 2010 8:23 pm, променено общо 1 път.
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

А за Аврен нещо?
Аватар
tomata82
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:11 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tomata82 »

неска бях на яз.Званец пълен леш , на кволи не пробвах царевица топчета червеи е няма и няма,такса 10 лева , спокоино можи да не ходите там :cry:
В чакането му е майката!!!
evroto1972
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:21 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от evroto1972 »

Milen Penev написа:може ли малко инфо за Аврен на колко километра е от Добрич и какви са условията
такса, рибата плаща ли се, колко са големи рибоците
благодаря предварително
Колега, по горе съм писал .Такса 10 лева --три въдици. До три риби не се плащат . Преди 20-на дни е изваден един шаран 5кг. Повечето са около 1-1,5 до 2кг Има и по големи. Предимно шаран --таранка и по малко бял амур. Колкото до разстоянието, влез в нета и напиши --карта област Варна и там виж по кой път ще ти е по удобно да минеш-- Добрич--Аврен.
Днес май никъде не е дало като хората. Бях на Засмяново .Една таранка, ама яка и едно шаранче, на дъно. На плувката си къпах червея цял ден.
joe74
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от joe74 »

evroto1972 написа:
Muni написа:Някой може ли да ми сподели по-ново инфо за Аврен , интересува ме главно дали е разрешен по време на забраната , мерси предварително :D
Колега за Аврен можеш да ходиш по време на забраната. Такса 10 лева, мисля че три въдици. Шаран и каракуда,бял амур.На пролет повече дава на плувка. През лятото на дъно.Един съвет, когато и да се ходи там, без торен и земен червей не тръгвайте .Лятото на суха царевица на косъмче.
а защo не написахте че трябва джип за да се стигне до там
Аватар
tomata82
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:11 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tomata82 »

някои да е ходил на драгоево тас година ?
В чакането му е майката!!!
ТОМИ
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 8:05 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ТОМИ »

tomata82 написа:някои да е ходил на драгоево тас година ?
Колега за Драгоево е още рано да се ходи иначе миналото лято се вадиха добри шарани но разбрах че ще пускат да се лови само ако се преспи в бунгалата и трябва да се обадиш предварително за резервация защото има много купонджии и не остават места за спане.Малко и за Званец там се ходи след двайсетина дни. Бях там октомври ходихме три четири пъти ,извадихме няколко сулки /средни/и два шарана по около 1-1,5кг на рибка в неделя 25.04 няколко големи таранки но водата и там е адски студена и рибата си хвърля хайвера в плиткото.Ако искаш сега да ловиш шаран само в малки и плитки гойлове.Обяснявам ти защото съм и двата язовира са ми любими и съм изгорил доста бензин по тях.
Аватар
vladofommi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:45 am
Местоположение: каменар-Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vladofommi »

Вчера бях на брестак-големия :D .Язовирчето не е никак лошо.Дава шаранчета от 0.5 до 1.5 и дребна каракудка.Хванах 12-13 шаранчета като три от тях бяха порядака 1кг.-1,2кг.При мен взимаше предимно на царевица като ги ловях на мач,колегите на дъно като,че ли взимаха предимно на червей.Шаранчетата са си доста борбени,тези от кило на горе ги вадих по пет минути.По думи на пазача язовира ще се забранява от 09.05. до 06.06 с цел рибата да хвърли хайвера.

Пу.Пу.:За ловците,малко след николаевка за малко да отнеса една сърничка.
Пу.Пу.2:Колеги дайте някакъв тел. за ген.Колево,да не стане като миналата година да отида и да не ме пуснат.
единственото хубаво нещо на риболова във варненска област е темата във форума
Muni
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 9:42 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Muni »

evroto1972 написа:
Milen Penev написа:може ли малко инфо за Аврен на колко километра е от Добрич и какви са условията
такса, рибата плаща ли се, колко са големи рибоците
благодаря предварително
Колега, по горе съм писал .Такса 10 лева --три въдици. До три риби не се плащат . Преди 20-на дни е изваден един шаран 5кг. Повечето са около 1-1,5 до 2кг Има и по големи. Предимно шаран --таранка и по малко бял амур. Колкото до разстоянието, влез в нета и напиши --карта област Варна и там виж по кой път ще ти е по удобно да минеш-- Добрич--Аврен.
Днес май никъде не е дало като хората. Бях на Засмяново .Една таранка, ама яка и едно шаранче, на дъно. На плувката си къпах червея цял ден.
Благодаря , ще пробвам уикенда и ще пиша .
peichev
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 9:28 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от peichev »

Благодаря , ще пробвам уикенда и ще пиша .[/quote]
Няма никакъв смисъл да се пробва на АВРЕН- пътя ужасен( на две три места има малки но продължителни блатца и ако затънеш ще трябва да идва трактора), риба никаква.Вчера цял ден висяхме и нямаше никакъв удар.Аман от рекламирани гьолове дето няма грам риба.Иначе условията 10 лв без ограничение на въдиците и рибата не се плаща - а вече като чуя че рибата не се плаща ми е ясно защо..............защото просто я няма.....та моя съвет е въобще не си чупете колите и не си губете времето на Аврен.Аз поне съм го задраскал тотално.
Вчера минах и през Венелин, но не влязох........... преброих 40 човека=около 120-140 въдици ...............ама днес гледам голямо мълчание във форума, големи тайни се пазят....никой не казва една дума..............Всъщност може и да няма какво да кажат хората.......то и там е един дащен гьол.......айде със здраве на всички
Аватар
sonax
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 10:30 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от sonax »

В неделя ходих с баща ми на яз. Засмяново.Извадихме около 20 дребни таранчици ( 15 - 20см. :lol: ) и 2 едри червеноперки които си плуват в язовира.Като цяло риба няма и може да ходите да се наслаждавате на природата която скоро време няма да я има.Може пък да не ми е бил ден но никой около нас не извади нещо по-едро :)
kalmat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 6:07 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kalmat »

спокоино можеш да ходиш да ловиш на колево
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”