Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
jibira
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 494
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от jibira »

jibira написа:На Засмяново плаща ли се такса и дали може да се преспива?
Колеги, за Засмяново разбрах как стоят нещата ...от утре се започва с настъплението там, агнетета простотии .. няма да е за стъпване. Ще избирам друга дестинация май !
Живей докато си жив, понеже след това твърде дълго ще бъдеш мъртъв!
Аватар
KOllety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от KOllety »

На Засмяново няма смисъл да се ходи . Последните 2-3 години колкото пъти да отида само селяни , оставящи мизерия навсякъде , от рибата няма и помен.
Аватар
vladofommi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:45 am
Местоположение: каменар-Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vladofommi »

Днас ходих на калиманци :D .Разликата от миналата година е,че таксата е вече 10лв. и тук там са направили по някоя масичка с пейчици които по-скоро пречат на достъпа с кола до язовира.Приликата с миналата година е,че рибите са си все същия размер от 300гр. до 600гр. и шарани и каракуди.Аз лично си направих една добра тренировка,в края на деня кантара чукна 13кг.риби повечето от тях шаранчета които все още плуват в язовира.Иначе рибата взима на бял и торен червей и много рядко царевица,инструмента ми беше гола седмица.От колеги научих,че на левски е било панаир,нека някои да сподели как е било,мерси.
единственото хубаво нещо на риболова във варненска област е темата във форума
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

vladofommi написа:От колеги научих,че на левски е било панаир,нека някои да сподели как е било,мерси.
Вчера на Левски беше много слабо. Времето беше доста лошо, много силен вятар и доста хладно. Аз имах един удар само, шаранче около 1кг. Колегите до мен имаха по 2-3 същия размер. Иначе преди няколко дена са изкарвали по 10-15 риби, и някои по големи. Но като цяло масовата риба е около 1кг шарани. Иначе таксата е 20лв, 3 въдици, само през деня, 4 кг риба вземаш, а ако хванеш риба над 4кг я връщах и получаваш един риболов бонус. Брега е целия в трева но аколо 5-6 метра на вътре, почти няма чисто място.Това е за Левски. На мен лично ми се струва малко много 20лв за риби по коло. Успех на всички
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svilen_sa6kov »

На мен лично ми се струва малко много 20лв за риби по кило. Успех на всички
Не ти се струва, братле - безумно много са. Не мога да разбера какви са тия такси по варненските водоеми. Риби под кило и реално нищо едро/ само по думи на арендаторите има митични гиганти/ и такса 20 лв, че и за три пръчки. По Шуменските рибарници такса 5 лв без ограничение на брой пръчки / разбира се ако спазваме закона и сме съвестни нама да злоупотребяваме с повече от 3 броя/ и риби има и над две кила. Ако поразпитате или се поразровите във форума ще разберете кои са тия водоеми/ реклама не искам да правя на никого, затова не казвам/. Само искам да попитам докога с тая алчнотия бе ,господа арендатори, и докога ще спекулирате с изтерзания от липса на риба във варненска околия риболовец :?: :?: :?:
Вече съм казал,че с арендованите във варненско сам приключил :butthead: и за да си вземат поука тия алчни хора ви съветвам спрете и вие да ходите на тях и ще се усетят. Вместо 20 лв дайте 15 за газ и оп на Шумен + такса 5 лв -пак станаха 20 ама ще ловите с кеф и ще хващате.
ПП.Пак уточнявам не правя реклама на никои конкретен водоем -просто изказвам своето мнание. :wink:
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
kalmat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 6:07 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kalmat »

и аз това споделих по рано в темата-20лв за тея риби е жив обир :evil: кото се има в предвид че токива водоеми като овчарица таксата е 10лв за 24 часа напрао сам ги ЕБАЛ ВАРНЕНСКИТЕ АРЕНДАТОРИ(БИЗНЕСМЕНИ) :axe: :evil: предпочитам парите от таксата да заминат за бензин и беж надалеч
staria
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 12:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от staria »

svilen_sa6kov написа:
На мен лично ми се струва малко много 20лв за риби по кило. Успех на всички
Не ти се струва, братле - безумно много са. Не мога да разбера какви са тия такси по варненските водоеми. Риби под кило и реално нищо едро/ само по думи на арендаторите има митични гиганти/ и такса 20 лв :smt067 :smt097 , че и за три пръчки. По Шуменските рибарници такса 5 лв без ограничение на брой пръчки / разбира се ако спазваме закона и сме съвестни нама да злоупотребяваме с повече от 3 броя/ и риби има и над две кила. Ако поразпитате или се поразровите във форума ще разберете кои са тия водоеми/ реклама не искам да правя на никого, затова не казвам/. Само искам да попитам докога с тая алчнотия бе ,господа арендатори, и докога ще спекулирате с изтерзания от липса на риба във варненска околия риболовец :?: :?: :?:
Вече съм казал,че с арендованите във варненско сам приключил :butthead: и за да си вземат поука тия алчни хора ви съветвам спрете и вие да ходите на тях и ще се усетят. Вместо 20 лв дайте 15 за газ и оп на Шумен + такса 5 лв -пак станаха 20 ама ще ловите с кеф и ще хващате.
ПП.Пак уточнявам не правя реклама на никои конкретен водоем -просто изказвам своето мнание. :wink:

Аз съм на същото мнение :smt038 :smt038
Аватар
jibira
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 494
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от jibira »

На Засмяново много народ, много вятър и много таранка, но доста дребна.
Живей докато си жив, понеже след това твърде дълго ще бъдеш мъртъв!
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

Някой да е ходил скоро на Доброплодно? А за Венелин някой да знае как е положението, чух че вчера са изкарали доста добри риби.
bay_grozdan
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:55 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от bay_grozdan »

владко на доброплоно само таранка има и едър шаран ама много рядко,сулка има ,но предимно малка,ако ти се лови таранка на пружина ягода и река смесваш и ти си човека.от лявата страна на стената има едно малко борунче има място за 2-ма с по 3 дънни там е шаранджийското място,но трябвати лодка щото се храни само на вътре за шаран.наслука
streetboll
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 12:02 pm
Местоположение: Добрич,Девня

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от streetboll »

И аз чух че на ДОброплодно излизали хубави шарани,но съм решил в неделя да ходя пак на рибарниците в Девня да се пробвам да извадя някое шаранче, а пък ако излъжа и някое амурче още по-добре.
stbozhanov
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 2:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от stbozhanov »

На 6-ти на Венелин: от 7 до 16 ч. 4 доста едри таранки, м/у двата водоема. Духаше изключително силен вятър. Колегите до нас изкараха поне 15-тина таранки,ако не и повече на плувка, близко до стената. За нещо по-едро нито чух, нито видях някой да е изкарал, а имаше поне 20-тина риболовци.
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

stbozhanov написа:На 6-ти на Венелин: от 7 до 16 ч. 4 доста едри таранки, м/у двата водоема. Духаше изключително силен вятър. Колегите до нас изкараха поне 15-тина таранки,ако не и повече на плувка, близко до стената. За нещо по-едро нито чух, нито видях някой да е изкарал, а имаше поне 20-тина риболовци.
Аз дочух за няколко шарана по 7кг и амур около 4кг, ама незнам дали на 5ти или 6ти е било.
stbozhanov
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 2:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от stbozhanov »

soulvibe написа:
stbozhanov написа:На 6-ти на Венелин: от 7 до 16 ч. 4 доста едри таранки, м/у двата водоема. Духаше изключително силен вятър. Колегите до нас изкараха поне 15-тина таранки,ако не и повече на плувка, близко до стената. За нещо по-едро нито чух, нито видях някой да е изкарал, а имаше поне 20-тина риболовци.
Аз дочух за няколко шарана по 7кг и амур около 4кг, ама незнам дали на 5ти или 6ти е било.

На 6-ти - АБСУРД или ако е било след 16-17ч.
Аватар
jibira
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 494
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от jibira »

Всичките слухове са измислени или преувеличени според мен
Живей докато си жив, понеже след това твърде дълго ще бъдеш мъртъв!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”