Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от d.n.mihaylov »

Че ние целия форум треперим за твоето инфо! Като не ти трябва от тук, не влизай да се дразниш с колегите! Ходи си всеки ден по локвите и гледай да оставиш и за другите някакви риби!
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги,

Малко инфо от Пожарево. Направих озлет за 3-4 часа . Търсих пъстърва - и намерих. 6 броя - 300-800 грама. Тактиката е камола без бял, защото каракудата е активна. Дава и на паста, но по-слабо. Изкарах едно рибе и блесна номер 1 моска - бяла. Риболова е интересен , но рибата си иска смяна на тактика и стръв, когато спре да взима.
rumen_vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 6:00 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilev »

milenminds написа:Привет колеги,

Малко инфо от Пожарево. Направих озлет за 3-4 часа . Търсих пъстърва - и намерих. 6 броя - 300-800 грама. Тактиката е камола без бял, защото каракудата е активна. Дава и на паста, но по-слабо. Изкарах едно рибе и блесна номер 1 моска - бяла. Риболова е интересен , но рибата си иска смяна на тактика и стръв, когато спре да взима.
Колега а дали имаш желание и да споделиш от коя страна на гьола е по дашна пъстървата.Мерси предварително.И още ли е таксата 8 лв или са я качили не съм ходил от има няма две години там, но е много красиво и мисля да отида скоро.
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от StaAnt »

rumen_vasilev написа:
milenminds написа:Привет колеги,

Малко инфо от Пожарево. Направих озлет за 3-4 часа . Търсих пъстърва - и намерих. 6 броя - 300-800 грама. Тактиката е камола без бял, защото каракудата е активна. Дава и на паста, но по-слабо. Изкарах едно рибе и блесна номер 1 моска - бяла. Риболова е интересен , но рибата си иска смяна на тактика и стръв, когато спре да взима.
Колега а дали имаш желание и да споделиш от коя страна на гьола е по дашна пъстървата.Мерси предварително.И още ли е таксата 8 лв или са я качили не съм ходил от има няма две години там, но е много красиво и мисля да отида скоро.
Колега таксата е 10 лева на въдица и до 3 килограма на въдица.Това са новите условия на Пожарево,но като си платиш таксата на пазача той ти дава бележка с условията,така че да няма после ама не съм разбрал, не съм чул и т.н.Между другото честита 500тна страница на Софийска област :drinkers: :drinkers: :drinkers: .А на колегата постнал снимката с перките да не се сърди ама такава информация повече прилича на хвалба :lol: :lol: :lol: .
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

rumen_vasilev написа:
milenminds написа:Привет колеги,

Малко инфо от Пожарево. Направих озлет за 3-4 часа . Търсих пъстърва - и намерих. 6 броя - 300-800 грама. Тактиката е камола без бял, защото каракудата е активна. Дава и на паста, но по-слабо. Изкарах едно рибе и блесна номер 1 моска - бяла. Риболова е интересен , но рибата си иска смяна на тактика и стръв, когато спре да взима.
Колега а дали имаш желание и да споделиш от коя страна на гьола е по дашна пъстървата.Мерси предварително.И още ли е таксата 8 лв или са я качили не съм ходил от има няма две години там, но е много красиво и мисля да отида скоро.
Колега, бях малко преди стената. Имах слука. Колегите, които бяха по ръкавите също се бяха отчели с добър улов. Сутринта беше много рехаво на мястото но след прашкиране на 500 грама бели, 700 грама рибни пелети и 300 грама кастери нещата е отпушиха. Колегите по ръкавите почти не хранеха, което ме навежда на мисълта, че може би пъстървата се върти там по-активно. Препоръчвам определено да посетиш гьола. както колегата по-горе писа такса 10 лева и пазача ти дава условията на листче :). Шарана също се е размърдал.
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Нещо за Веринско, Челопечене, Чукурово(тараторското - Габра), Кривина ???
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nocalled »

днес от 9 до 10 и половина някъде, без пипане на хераково. щях да поостана още, но бях единствен на гьола а и пазача изчезна към село...та ми светна да паля към пожарево.
там записах няколко каракуди. нищо друго. имало е силен риболов но оня ден - вторника. днес не.
пазача казва, че риба пускат вторник и петък.
you'd better run...
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Да ставаше въпрос за неква ценна риба бих го разбрал колегата,но що за конспирация относно неколко бабушки
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

Днес на Братушково от 8 до 11никакво пипане нито на плувка нито на фидер.Към 9и30 язовира започна да прелива на преливника.
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

Баластриера "Чепинци" днес - висока вода и много вятър.
До около обяд - 8 костурчета с големина на показалец и малко по-големи, на бял червей на директен телескоп. Плувка 1гр. на дълбочина около 2.30м. Торен и земен червей не пипат. Щипок и кубинка на дъно - също.
Мирната риба не пожела да се обади, въпреки захранката и смяна на дълбочини до лягане на дъното.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Река Искър под Ботевгр.шосе огромна боза.На канала между гьола и реката-половината залят от реката много високо ниво,но играе риба.Колега хвана клен между 25 и 30 см .При мен кълвежи но слаби.С 300 зора фанах4 уклея но ако огрее слънце скоро и с подготовка там може да се направи риболов на уклей.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
palamuda84
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Май 12, 2011 8:58 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от palamuda84 »

колеги инфо за яз.волуяк?благодаря ви !
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

За яз.Волуяк, мисля че е още рано,но две думи за канала на Околовръсното до Требич (водата идва от Волуяк-Мрамор).Много кал малко рибета,явно рибата напуска канала.Но крастата начесана, приблизително 20 рибета, дребна бабушка кленчета и няколко уклея,стръв пинки( една бяла ) кука 18№ плувка 0,75гр.повод 0,09мм.Всички рибета върнати във водата за ужас на няколко колеги. Боже,Боже ако знаете какви дребосъци се слагат в торбата...........Информация и от Кътина, доидоха двама седяли 2часа не им е пипнало, не само на тях имало още няколко души,явно и там рибата не се е размърдала. Наслука
palamuda84
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Май 12, 2011 8:58 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от palamuda84 »

И аз така мисля ,че е рано за Мрамор ,но все пак там водата е тънка и затова питам някой да не би да е ходил !
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

зад ТЕЦА - Трайчо Костов. Няма пипане. Иначе гьола ще става, отварят се много места за риболов след насипването от изкопите на метрото.Гьола вече е окончателно свързан с дълбокия водоем при кв. Миленков, и тъй като е по плитък от другия ще държи риба, ама това са само прогнози.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”