Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dimy »

Водел се "Куманов дол" така каза един от месните , а за язовира водели спор село Ковачевци и не знам кое друго съседно село .
за сега съм ходил само веднъж там на разходка и от любопитство , но не съм ловил
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Павел Иванов »

Преди време тоя гьол до Ковачевци държеше доста и разнообразна риба . От десетина години насам един образ га се види у некой лев изкупува земята около язовира и вече си го има за бащиния . Демек - източва си го регулярно до некво ниво и после го омрежарва ама качественно :evil: Друг е въпроса че язовирчето беше източвано неколко пъти почти до дъно :evil: Обикновенно задължително има един двама колеги заметнали дънарки и обикновенно нищо не хващат . Иначе язовира държи добра популация от дребен уклей , още по-дребен костур и кефалета колкото уклейките :lol: На стената дава средно едно костурче + едно кефале за около осем часа спинингуване докато по разливите човек си хващат три до пет уклея плюс още толкова ситни кефалета за същото време на дребна муха подадена с мухарка и тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jporlando »

Вчера на 2-ри август отскочих сутринта до Световрачене да видя как е положението с риболова.Езерцето е перфектно ,само рибите не бяха активни с изключение на уклей,дребен костур и ...слънчевки естествено :D Поседях до към 12 часа на обед и си бих камшика.Бях с фидер на царевица-млечна и овкусена с мед и мач на бял и шарен червей.
Ето ви и малко снимки за нагледна информация.П.п. на този гьол ако се завъди б.амур ще е отлично ,защото е фраш от водорасли,а има и 10 м. дълбочини.Уловът беше 7 уклея(за котката) много слънчаци и дребен костур-пуснати.
Изображение
Изображение
точките над водата са ята от лястовици,ловящи насекоми
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
тука се преместих срещуположно на мястото
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
това са рибки гамбузия брега е пълен с тях,както и с ята от уклейчета и други... :D
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Изображение
На това място много каракуда излизаше ама нещо се позагуби.Иначе гьолчето го зарибиха с шаранчета ама вероятно вече са изядени :x
ПП:Ако ходите за уклей го търсете в езерото от другата страна на реката.Пълно е с уклей а никой не го лови :wink:
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dimy »

Колеги я кажете каде има свободни водоеми с щука около СФ или Дупница
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

На Чепинци дава костур и червеноперка еднакво добре на торен и бял червей на не много далече от брега. Майсторите ловат и платики в плиткажите освен ако циганиорите не са решили да се къпат.
ники рибара
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 6:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ники рибара »

колеги , къде може да се лови шаран около София.
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jporlando »

ники рибара написа:колеги , къде може да се лови шаран около София.
На Долни Богров. На Безден,Веринско,яз.Искър и т.н.
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от сомчо »

ники рибара написа:колеги , къде може да се лови шаран около София.
Отиваш на Панчарево между ''вулканизатора'' и дигата и питаш някой колега на кое място му викат ''върбите'' (има 2 големи върби).До преди няколко дни имаше 2 палаткови лагера обаче са се изнесли.Хвърляй на царевица,с това е захранвано.Наслука :drinkers:

Други варианти:

Платени - Веринско,Борика,Белопопци,Панчарево(платеното)

Свободни - Панчарево,яз Искър,Огняново,Долни Богров.На езерото в кв.Дружба също има шаран :wink:
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от CERRUTI »

Днес на Братушково-Доста измъчен риболов....на плувка много зле,рибата се беше дръпнала от брега,аз смених плувката с фидер и една пръчка на пружина със стериопор...и резултата не закасня...Кълване имаше,на фидера както сложех бял червей,веднага кълвеше без да сум сложил още пръта на стойката..-слънчак :) каракудите си искаха само вегетарянско-жито,царевца......аз завърших с 2кг. едра каракуда-колкото шамар и няколко по големшки....дребосъците си плуват пак в язовира....колегите покрай мен доста зле,ама бяха заложили главно на плувки....общо взето фидера отново се доказа ;) на обяд ни запука един як дъжд и галопеске към София ;)
п.п.-Имаше доста колеги на пикник със семействата,язовира го позвлява пътя е проходим а си има и зеленинка....
Изображение
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от КАЯ »

Днес на Панчарево за два часа след обед докато заваля. Капо, макар че имаше няколко плахи опити за кълване на бял. Друга стръв нямах.Захранка каракуда + бял + галета и малко кюспе. Резултат нулев от нея.
P.s. Имаше и два шаранджийски бивака след ресторанта и срещу него между гумаджийницата и плажа.
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от сомчо »

Малко късно пиша ама докато намеря темата :lol: В петък бях на езерото в Дружба 1 с 2 пръчки на дъно(капо без удар) и една на спининг(пак капо).Заговорих се с един дядо който ловеше на дъно на рибка.По неговите думи щуката е тръгнала.Показа ми снимки от миналата седмица на щука 6.500 която е хванал пак на дъно.Кълвяло предимно на слънчевки от езерото.На блесна и воблер нищо,цял ден въртяхме с един колега но не пипна.
bakalavar
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 11:48 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bakalavar »

Може и да е писано,не съм преглеждал всичко от форума,но да кажа.Казичене на 10-15 км от София,зависи откъде тръгнеш.Вярно плаща се по 5 лева на пръчка,но това ако ходиш през деня.Тогава главно излиза едър костур.
Попринцип ходя нощем,излиза сом,повечето е канален,единствено го лъжа на пилешки дроб.Екземплярите са от сорта на 1-2 ако имаш късмет и повече килограма.Абе за чорба са екстра :wink: Ловят се на плувка /естествено с фосфор на нея/ на няколко метра от брега,дълбочината е не повече от 1.50 максимум 2 метра.Куката е желателно да е 3-ка примерно 3-номер.Вярно понамирисват на тиня,но ако се оставят в леген примерно със студена вода за 24 часа дъха изчезва.Абе готино е.

п.с. говоря за голямото езеро,не за малкото /преграденото/

п.с.2 когато и да съм ходил след 21:00 абсолютно никой не е минавал да събира таксата,пък и да мине тя е символична 5 лева за да извадиш няколко сомчета по кило и кусур си е жива далавера.

Това е от мен,поздрави и наслука на всички.
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от сомчо »

Днес пак бях в ''дебрите на щуките'' или така нареченото езеро в Дружба 1 :lol: Цял ден спининг = един огрооомен ВАЛАТ.То не бяха блесни,то не бяха воблери ама не та не.За цял ден нямах нито едно пипане.При колегите на рибка същото положение.
tubusa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 3:36 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tubusa »

Прочетох доста и ми стана много объркано :( .Може ли някои да раздели водоемите около софия на платени и не платени.Мерси предварително :) Ако не да се пусне една нова тема и сичко да се сложи в нея и да се напише по малко информация за секи гиол(каква риба има и каде се намира).
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”