За яз. Доспат?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

Здравейте колеги,
Виждам че има теми за яз. Доспат, но искам да попитам за конкретно място, на което ще бъда в началото или средата на юни за 2-3 дни- за пръв път ще риболовствам на това място.
Ако някой може да ме насочи с място и вид риболов, който е подходящ за конкретното район и време. :drinkers: Само да уточня че ще ловя от брега, към момента съм се приготвил с блесни, силикони и мухи за булдо. Чудя се, има ли смисъл да си взимам шаранските въдици с останалия прилежащ хадуер:D
Ето в този район ще бъда:
Изображение
Благодаря предварително!
Изображение
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: За яз. Доспат?

Мнение от vshtarbev »

Здравей колега!! Последния път като ходих там лових точно под пожарната в града. Мястото е доста дълбоко и когато водата е много топла пастървата предпочита такива места че е по студено. За няколкото дни които бях там успях да хвана 6 пъстърви като една от тях беше доста едра може би около 700 800 грама. Мястото се намира като слизаш по черния път до пожарната на баира от лявата страна. Там има и една колиба ще я видиш. Само че сутрин докато не е угряло слънцето е доста студено. :) Успех
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

Благодаря за инфото!
а на каква стръв да търся рибата?
Изображение
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: За яз. Доспат?

Мнение от vshtarbev »

Аз ловях на бял червей, но в магазините в Доспат се продава и един червен хайвер. Може да ползваш него и бял на една кука. Ако решиш там се продават и едни светещи червени захранки може да сложиш на хранилка и от тях. А иначе сега погледнах това място за което ти говоря се намира в гр Доспат а местността която и си очертал не мога да се ориентирам къде е. Дано да съм бил полезен
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

Благодаря ти много!
няма значени че става въпрос за около гр. Доспат, ще се завътя и през риболовните магазини в града да разпитам и съм готов:)
Благодая пак!
Изображение
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За яз. Доспат?

Мнение от undergrounder »

Днес се връщам от там.Бях за два дена с лодка на влачене.Хванахме с колегата от лодка две пъстърви.ИзображениеИзображениеЯзовира е паднал с около 4 м.Колега,трябва да видиш само кога пада забраната.Пъстърва през юни ще е голям късмет да хванеш но ти го пожелавам.През юни гледай да си намериш сянка и вода,че тогава е жега и бирата се стопля,а пъстърва и да не хванеш кустур има .Препоръчвам ти да минеш през стената и да отидеш към почивната станция на СО МАТ и по-нататък.Има много чешми и сянка.Приятно прекарване.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

Тая снимка с пъстървата, ще я сънувам докато не стигна и не разпъна въдиците на Доспат.
Надявам се да се запази такова времето до тогава, за да има надежда за някоя такава красавица. Има ли шансове за риби на дъно, или трябва да ги търся на леко и на изкуствени примамки?
Изображение
Аватар
bear_71
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 10:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: За яз. Доспат?

Мнение от bear_71 »

По снимката личи че ще ловиш от другата страна на пътя между Доспат и Сърница.Миналата година на откриването имахме успех на дъно, хранилка с кус-кус и отгоре на 30 см кука с локум и 2-3 бели,на леко вместо перо слагаш булдо с повод 1-1.20 и за стръв мачкан хляб с ъс сирене,не се шегувам местните постояно я лекуват на тази стръв.Желая ти много риби и приятно изкарване.
Прикачени файлове
Изображение0266.jpg
Изображение0266.jpg (52.8 KiB) Преглеждано 2373 пъти
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

Ще опитам следните схеми:
1. с булдо;
Изображение
2. с фидер хранилка;
Изображение
3. с макрет с фидер пружина, като захранката ще пада постепено в/у стръвта;
Изображение
Моля да ме коригираш, ако в 1 или 2 -ри монтаж имам грешки.
Ще забъркам захранка с ароматизатор сирене и пелети за пъстърва, за да е по -мазничка захранката - успоредно с него ще намачка и сирене с хляб.
Благодаря много за насоките и информацията!
Изображение
ianckov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 8:14 am
Местоположение: Plovdiv

Re: За яз. Доспат?

Мнение от ianckov »

RAMIREZ,
Мястото е уникално, но миналата година нямаше голяма слука нито на леко, нито на дъно.
Изкарахме три подобни пастърви и няколко каракуди.
Колеги казаха, че по стената е имало големи пасажи шарани, а на втичалото, откъм Сърница излизала каракуда и перка.
Има почти облагородени места с добри възможности за бивак, а някъде и WC. Лошото е, че след нас оставяме бая боклуци.
Ако имаш лодка - възползвай се. Рибка излизаше на влачене, по-често, от колкото от брега.
IMG_0093 (Small).jpg
IMG_0093 (Small).jpg (79.71 KiB) Преглеждано 2332 пъти
IMG_0094 (Small).jpg
IMG_0094 (Small).jpg (79.39 KiB) Преглеждано 2332 пъти
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

Ще бъдем в някаква база на Енергото, която била в тоя район.
Задължително ще си взема една шаранска сопа, за да пробвам на протеиново топче или царевица ще имам ли слука.
А ако вечерта си оставя дънната въдица във водата, ще ми правят ли проблем при проверка - понеже за шаран или много рано сутринта или около 12- 1 вечерта си мисля че ще имам слука?
Поздрави.
Изображение
Аватар
bear_71
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 10:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: За яз. Доспат?

Мнение от bear_71 »

И двата монтажа са перфектни .Успех!
Аватар
valkata34
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 10:19 pm

Re: За яз. Доспат?

Мнение от valkata34 »

Здравей колега,по това време на годината може да пробваш монтажа с булдото,но на жива рибка излизат не лоши пъстърви 400-500гр. макар и много рядко.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: За яз. Доспат?

Мнение от RAMIREZ »

bear_71 написа:И двата монтажа са перфектни .Успех!
Благодаря!
а в Доспат предполам продават живи каракуди?
Изображение
Аватар
bear_71
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 10:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: За яз. Доспат?

Мнение от bear_71 »

За какво са ти тия каракуди,няма да ловиш щука :roll: ,търси си гъмбузи или виоли .........
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”