Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
вълк1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:18 pm
Местоположение: Stara Zagora

Re: Жребчево

Мнение от вълк1 »

Шефовете на Напоителни системи гр.Сливен ще бъдат дадени на прокурор заради източването на язовира!
Вестник Стандарт 02.09.2009г.
bayatov
фен клуб-скобар
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 1:56 pm
Местоположение: Sliven
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от bayatov »

ЕВАЛА !!!! :axe:
MILF - Man, I love fishing !
naskox7
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от naskox7 »

Източването на язовира е трябвало да спе отдавна обаче на 1 от шлюзовете има заседнало дърво или нещо от сорта .Миналата седмица едни приятели били до полуострова за риба и видяли че имало акция със водолази ама незнае дали са го оправили.Дано да са! апък иначе са хванали за 2 ходения по 3-4 плати ( 800-1000г)Наслука :) и Benicio пиши как е било там където си ходил :)
Изображение
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

Здравейте колеги, ето как протече двудневния ми излет.Пристигане на язовира към 4 часа слетобед , гледам хора много, а за риба никакви признаци говорих с колеги около мен който споделиха че много слабо се обажда ,а и водата си продължаваше да пада .Забърках си манджата за пружина и една по една си заметхах всички въдици, захраних си и едно петно на което да ловя с мача и зачаках ,уви два часа без удар :( , към 18-18:30 на мача започнаха да излизат каракуди и червеноперки по педя, но на пружините нищо.Към 20 часа дойде компания от Ямбол , направихме една голяма софра , скари,ракии и ... след като всички си леганаха ,а на мене определено много ми се ловеше леко подпийнал захраних на 5 метра от брега и на светеща плувка изкарах доста каракуди около педя,към 3 и нещо , вече с замрежен поглед си легнах с надеждата на другия ден да имам по голям успех.На другия ден ставане в 5.40(спах около 1 час) обилно захранване , и като се почна едно вадене на едни едри червенопери и каракуди направо си напрвих голям кеф.До 15 часа имах доста риба като ми направи впечатление че колкото по навътре мятам имам по чести удари и излизат по големи риби,за първи път изкарах и две малки сомчета около 15-20 сантиметра ,при пускането им обратно се надявах да извикат дядо си , но уви това нестана.Ами така протече моето излетче с доста рибка и добра компания ( жената) .Успех и наслука на всички.
Ribarche
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от bkd »

:smt038 :smt038 :smt038 Наистина много добре :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
naskox7
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от naskox7 »

Екстра :smt023 :smt023 :smt023
Изображение
pivkoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 10:10 pm
Местоположение: Сливен Живко Златев

Re: Жребчево

Мнение от pivkoto »

Чудесен излет си направил, последните две седмици рибата се активизира и дава не лошо. :drinkers: :drinkers:
Изображение
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Жребчево

Мнение от Skorpi »

А браво добре си я надърпал :P Ама къде отиде платиката друга година съм правил по 30 платики до 1кг че и по големи тая година имам 2-3 по700-800г Каракуда изкарах доволно и бабушка ама любимия ми дзвер е платиката :shock:
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
naskox7
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от naskox7 »

Аз тая година за пръв път ходя по често по жребчево.Други години съм хващал само костур каракуда и бабушка.Тая година хванах 10-ина по 1 кг и още много по-малки.Както каза Skorpi платиката е един любим дзвер .Наслука :)
Изображение
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от mita4eto »

Евала за хубавия излет, колега :) На чудесен язовир, в прекрасна компания и с много риба, какво повече му трябва на човек :wink:
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
EbleSs
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 10:52 pm

Re: Жребчево

Мнение от EbleSs »

Здравейте. Тъй като, не разбирам много от риболов ( от скоро се запалих) искам да Ви попитам 1-2 въпроса. Този уикенд ще ходя на Жребчево и ако може някой да сподели къде по точно да отида на язовира.. някое местенце където "да не остана валад" ... и евентуално каква захранка трябва да използвам за да се излъже нещо да се закачи... Много благодаря на всички които ще се отзоват.

(извинявам се ако не съм писъл на правилното място, но още не съм се ориентирал добре)
naskox7
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от naskox7 »

Вари на Боклуците ;) срещу показалите се клони на дървета ;) захранка - каквато имаш - хляб,кюспе,царевично брашно и си земи жито обаче като го вариш във водата изсипи 1 пакретче от тея степчетата ( сокчета на прах) с вкус на ягодка или малинка ;) се ши фанеш нещо ;) по миналата седмица ходихме там с баща ми и на фидер ( или ако нямаш на прожина ) слабо ама фанахме 7 каракуди по 500 г 1 платика към 700 май беше и още бебоци :):) Наслука и пиши като се върнеш :)
Изображение
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

Аз ловях на Дартанелите поне така си мисля де :D ( не познавам много добре местата още). Там основно на пружина дава, като за манджа използвам качамак, хляб,сварено жито и някаква захранка с мириз на ванилия и при двата ми поредни излета на това място останах доста доволен. Явно им харесва тая захранка :D , а на куките слагам бял черав.При сегашното ниво на водата дава добре и на плувка като си захраниш едно петно на 10-на метра може да си направиш голям кеф.
Ribarche
EbleSs
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 10:52 pm

Re: Жребчево

Мнение от EbleSs »

predvaritelno se izvinqvam za latinicata,no prosto slujebniq komp nqma kirilica....ta vyprosa mi e tai kato sym hodil edin pyt na jrebchevo i ne gi znam vyprosnite mesta koito mi predlojihte,dali shte e vyzmojno nqkoi da gi otbeleji na edna karta i da mi predostavi link ? Mnogo Vi blagodarq i oshte vednyj se izvinqvam za latinicata.
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

Прочети цялата тема ще видиш че са показани доста места.
Ribarche
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”