Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от vanboxer »

Krasi-ribata написа:Край с риболова рай за Бракониерите да идва 1,05 да почваме Щуките
Имаш в предвид 1.06.14, защото забраната за хищника автоматично се удължава до края на Май.
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
genadi49
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 6:21 pm

Re: Жребчево

Мнение от genadi49 »

vanboxer написа:
Krasi-ribata написа:Край с риболова рай за Бракониерите да идва 1,05 да почваме Щуките
Имаш в предвид 1.06.14, защото забраната за хищника автоматично се удължава до края на Май.
До 23май! От 1май може да се лови щука,а от 16май бяла//след разговор с ИАРА Габрово/. :!: :wink:
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Жребчево

Мнение от maranzika »

vanboxer написа:
Krasi-ribata написа:Край с риболова рай за Бракониерите да идва 1,05 да почваме Щуките
Имаш в предвид 1.06.14, защото забраната за хищника автоматично се удължава до края на Май.
Това как го реши колега? :roll: :roll: :roll:
xpu161
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 3:01 pm

Re: Жребчево

Мнение от xpu161 »

Почна се!!!
Докато уточняваме датите, вижте на сайта на ИАРА от 15-ти насам как се действа!
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от vanboxer »

Аз не съм го решил, забраната за риболов е до 23 Май.Щуката и бялата също влизат в това число, с изключение на определени водоеми разрешени целогодишно.Някой хора живеят в заблуда че на 1.05 или на 15.05 ще могат да ловят хищник на Копринка, Жребчево и така нататък.Това имах в предвид, че забраната от 15.04 до 23.05 е за всички риби . ;-)
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Жребчево

Мнение от IVKOPIVKO »

vanboxer написа:Аз не съм го решил, забраната за риболов е до 23 Май.Щуката и бялата също влизат в това число, с изключение на определени водоеми разрешени целогодишно.Някой хора живеят в заблуда че на 1.05 или на 15.05 ще могат да ловят хищник на Копринка, Жребчево и така нататък.Това имах в предвид, че забраната от 15.04 до 23.05 е за всички риби . ;-)
Напълно те подкрепям колега. Изключено е да се практикува какъвто и да е риболов преди да е приключило мръстенето на мирните риби (не че на 24 май ще е приключило в това студено време). Някак си не го виждам да се гази из водата и да се мятат въдици при условие, че наоколо ври от мръстещи риби и люпещи се рибки!
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Питайте Иара така е най добре да няма спорове Колеги:)))
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Жребчево

Мнение от maranzika »

Ивко,то и мене не ме кефеше колеги с плувки да газят по хайвера на щуката в търсене на някоя заблудена каракуда,ама мене никой не ме пита.В случая си има закон и там в Приложение 1 всеки може да прочете до кога е забранен даден вид риба.Та ще трябва да почакате до 24-ти май да ловите мирните риби,пък аз мисля да почвам от 1-ви да си ловя щука.
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Дааааа супер колега от 1.05 за Рибаааа
bayatov
фен клуб-скобар
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 1:56 pm
Местоположение: Sliven
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от bayatov »

Действително с/д последната заповед, щуката(но не и бяла риба) ще е разрешена от 1-ви, НО ако четем ПРИЛОЖЕНИЕ 1 от 2013 , а не намерих обновено такова от 2014, а там може да пише друго ! Та имайте едно на ум !!!
MILF - Man, I love fishing !
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Ok:))))
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от vanboxer »

Вчера говорих с един приятел, бяхме на маса( той случайно е служител на ИАРА,,основно дава дежурства на ЖРЕБЧЕВО и КОПРИНКА).Риболова на щука и бяла риба в Държавните водоеми и реки е забранен до 23.05.14.Те имат такава заповед и ще пишат хубави актове( минимума е 500 лв.) .В закона пишело че щуката е разрешена от 1.05 а бялата от 15.05 , но този срок автоматично се удължавал до края на голямата забрана.Това било така, защото няма как да се контролира дали някой е за хищник или е скрил в тревата срекмето или вилата и чака заблудените шарани увлечени в любовната си игра.В този забранителен период никой няма право да притеснява рибите по никакъв начин.
Щука ще може да се лови от 01.05 на целогодишно разрешените водоеми( баластиери,пресевни и гьолове).
Баща ми също потвърди това, и те имат такава заповед( той е служител на ИАГ).
Това е от мен, дано съм бил полезен.Все пак всеки има глава на раменете и си преценя сам за себе си.
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Жребчево

Мнение от oldman »

Не беше ли по-добре, ако е така, да се упомене в публикуваната заповед, вместо да се пускат тайни заповеди за глоби и т. н.
Сомът обича смелите!
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Жребчево

Мнение от миро мачтийм »

Стига сте разсъждавали, ЧЕТЕТЕ.
http://iara.government.bg/?p=12313" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: Жребчево

Мнение от kesh »

При положение, че черно на бяло тук си пише, че риболовът на щука е разрешен от 01.05.2014г., както и на распер междувпрочем. А пък в текста, късаещ забраната на останалите риби няма нито едно изречение отнасящо се за тези два вида.... малко трудно ИАРА ще ми напишат акт, ако си ловя щука наистина!
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”