Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
karjin
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 6:20 pm
Местоположение: Габрово

Re: Жребчево

Мнение от karjin »

Franko написа:Нова Загора през Кортен и гониш подбалканския.На б-я Лукойл има отбивка за язовира и те води там.
... и си се набутал минимум 20км.(виж карта на пътищата). По-добре още от Сливен хващай подбалканския,б-я Лукойл се намира на него, от нея на ляво имаш асвалтов път почти до язовира...дано не съм закъснял с помощта...наслука!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Жребчево

Мнение от pacho69 »

Колеги в Сряда жив и здрав и ако не трещи и гърми заминавам за СЗ а Четвъртък забивам на жребеца - църквата, всяко инфо ще ми е от полза.
По-голям шаран от рибаря няма...
stanilov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 4:53 pm
Местоположение: град Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от stanilov »

karjin написа:
Franko написа:Нова Загора през Кортен и гониш подбалканския.На б-я Лукойл има отбивка за язовира и те води там.
... и си се набутал минимум 20км.(виж карта на пътищата). По-добре още от Сливен хващай подбалканския,б-я Лукойл се намира на него, от нея на ляво имаш асвалтов път почти до язовира...дано не съм закъснял с помощта...наслука!
Благодаря и на двамата колеги :drinkers:
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Жребчево

Мнение от atanas7711 »

pacho69 написа:Колеги в Сряда жив и здрав и ако не трещи и гърми заминавам за СЗ а Четвъртък забивам на жребеца - църквата, всяко инфо ще ми е от полза.
На 18.07. се върнах от там. Водата е много висока все още. Църквата и върбите са във вода. Лових на дъно на косъм, но за 5 дена само няколко едри каракуди. На едра рибка /на дъно/ улових няколко бели-по 700-800гр. и едно сомче, които удряха по едно и също време, вечер между 21.00-22.00ч., на дистанция около 15м. от брега. Колеги до мен ловяха на плувка и на пружина платики и червеноперки.

Успех!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Жребчево

Мнение от pacho69 »

мерси Наско, дано има успех, че бая се канимс баджото
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от diavolo666 »

Жребчево бъка от ситни шаранчета-тип зарибител!Това е много хубаво,но пък разваля риболова на плувка,тъй като кълват като озверели и дори бабушката не може се вреди от тях :D Т'ва преди 2 дена ;) Изображение
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Жребчево

Мнение от pacho69 »

Да пусна и тука 2 реда. Бях на язовира от Четвъртък до Неделя миналата седмица (Боклуците), бяхме тръгнали за шаран ама след като пуснахме шамандурите и захранихме се оказа че лодката (стара Уфимка) вече е дала фира тотално, та се отказахме и се отдадохме на фидерастия и плувка - резултата повече от очакванията ми. На фидер - динамичен риболов на платика и прилични червеноперки, на плувка - същата работа с тази разлика че екземплярите бяха по-малки. Определено рибата се влияеше от захранване. Пробвахме и за бяла на дъно и малка рибка (костур, червеноперка и уклей) никакъв резултат.
По-голям шаран от рибаря няма...
frag factory
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 9:45 am

Re: Жребчево

Мнение от frag factory »

Здравейте! И аз ще ходя началото на септември сигурно 1, 2, 3. Ще ходя на СКТ " Жребчево". Ако някой може да каже как е риболова там ?
pavlov
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 2:00 pm

Re: Жребчево

Мнение от pavlov »

колеги някой може ли да помогне с малко инфо за острова , как е положението там , нивото на водата и какво върви в момента , 4ух 4е костур излизало ???
atanasplv
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 3:35 pm

Re: Жребчево

Мнение от atanasplv »

Здравейте на всички,към средата на седмицата мисля да посетя язовира,но тъй като не го познавам много добре,а сам си набелязал място за бивак,но незнам как да стигна до там ще се нуждая от нечия помощ.Въпросното място е между Дарданелите (Босфора) и Върбите,по точно ако влизаш от широката част на язовира(с лодка)към Дарданелите се пада от дясната част, преди да прекосиш Дарданелите .Има една привлекателна горичка.Ако някои знае как се стига до там да драсне-Благодаря предварително....
Прикачени файлове
между 17 и 21 номер
между 17 и 21 номер
632283.jpg (180.67 KiB) Преглеждано 1943 пъти
djingiz
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 5:10 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от djingiz »

виж на страница 83 от същата тема :D
baro
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 12:13 pm

Re: Жребчево

Мнение от baro »

Ако идваш от Гурково ,преди Твърдишката река има надлез .Точно след него има отбивка в дясно ,караш покрай лозята и пътя те води до горичката ипродължава по цялото било и от него има 4- 5 слизания към язовира.Ако времето е с доста валежи не е за предпочитане
Аватар
krezo_bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 1:13 pm
Местоположение: Нова Загора-точен адрес Сливен

Re: Жребчево

Мнение от krezo_bg »

Днес по време на дъжда почти срещу Паничеревския остров тънки платики и морунажи и шаранчета колкото шамарче .
На дъно (пружинка и Фидер).Кофти време гладък язовир.
Морунажа удря на царевица докато платиката на грозд бял червей или на земен.Водата е все оше горе и не се е отворил пътя за мантинелата откъм Острова.
На слука на всички колеги дошли на яза.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Жребчево

Мнение от bobopeli »

1000 човека на язовира ама няма кой да драсне два реда ?

На боклука платики на плувка и на фидер,не са тави ама биват :wink: .
Надолу по камънака сутринта успях да прилъжа първите си костури на ''съедобная резина''

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
djingiz
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 5:10 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от djingiz »

колеги някакво инфо за мирната риба къде и на какво :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”