Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от mita4eto »

Точно преди една седмица и ние бяхме на Дарданелите. Аз съм поредният, който ще потвърди, че за един цял ден водата падна с поне 30-40см. по вертикалаи продължаваше да пада за съжаление. Пътя, ами от главния подбалкански път, точно преди един от многото мостове над пътя има път вляво. Моста е първият, преди който започват лозови масиви и около километър (там някъде) след едно заведение на главния път вляво (посока София), потънало в зеленина. След отбивката, кара се около 3-4 км и се стига до Дарданелите (отбивки по този път има много, все ще ви изведат до язовира), не е лош път. Местата са доста в ниското спрямо пътя, но при това шадащо ниво няма как да е иначе. Откъм слука, за цял ден риболов на леко с директни и на фидер, имахме една доста сериозна бабушка (не съм ловил бабушка над половинка досега), няколко едри каракуди на фидера и доста по-дребни каракуди и платики на директните. Като цяло хубава риба не успяхме да излъжем, колегите до нас изкараха една щука (изненада за мен) на рибе вместо така търсената бяла риба (нея я нямаше никаква него ден). Това е в общи линии, хубаво място, според мен много перспективно, но трябва да спре да пада нивото
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Жребчево

Мнение от snegk »

Митак, защо та изненадва щуката.Там е бъкано със щуки :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

При последното ходене и аз изкарах една , ама беше писалка и я върнах да порастне,че догодина да я хвана пак :D,абе всеки казва че е изкарал платика, а аз нямам нито една направо се чудя аз ли бъркам някъде или нямам късмет :( , а на плувка освен костури и разбира се слънчаци друго немога да хвана,единствено на фидера изкарвам риба .
Ribarche
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от mita4eto »

snegk написа:Митак, защо та изненадва щуката.Там е бъкано със щуки :lol: :lol:
Ами, честно казано не съм много добър познавач на Жребчево и не бих казал, че съм запознат с видовото разнообразие там. Но изненадата ни идваше от това, че всички очакваха бяла риба, целенасочено я търсеха и при първия удар се събрахме край колегата в очакване на бялата риба :) Да, ама зъбатката имаше "човка", та затова се изненадах - ама като няма сулка и щуката е добре :D
Иначе във връзка с поста на колегата Benicio, ами при нас беше точно обратното - на дъно изкарахме десетина добри таранки на фидер и една дебела бабушка, докато на директен се събра доста рибичка, включително и платики, но бяха все дребни
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Жребчево

Мнение от snegk »

На блесна миналата година си вадих около 5-10 писалки всеки ден.На друг излет изкарах две на рибка. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Жребчево

Мнение от Skorpi »

Събота и неделя до обяд обичаината картина шум и народ колкото изкаш. Вечерта стрелба и екшан с коли някой днес след среднощните сблъсаци с камъни ще са на ремонт ама на кой му пука :roll: водата пада риболова общо взето слаб видях и хора с парашути и вечерта и с мрежи а денем забираха и маломерните шаранчета който успяваше да си хване де . Мисля че от много време липсва всякакъв контрол май ше се отписва тоя водоем ако нещата продължат така :smt120
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

Skorpi стига ме отчайва така , аз мисля утре да отивам с нощувка ти тука искаш да ме разубедиш :D , не че няма да ида де :lol: ,ako някой колега ходи на Дартанелите ще се радвам да се обади да пийнем по 1-2-3 питиета :)с сива ланчия капа съм ;) , ако не здраве да е.
Ribarche
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Жребчево

Мнение от Skorpi »

Не ми се ще да те отчайвам, дано на дарданелите да е по добре ама при нас доидоха хора които са били в горната част на язовира за около седмица и бяха с 2-3 каракудки и все пак ден с ден не си приличат -така че успех :P :P
Последно промяна от Skorpi на Пон Авг 31, 2009 8:08 pm, променено общо 1 път.
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
naskox7
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от naskox7 »

Петък бях горе ( на боклука ) не беше добре ама 7 каракуди по 500-600 г и други по- малки ама все пак аз не съм голем майстор и не постигам големи дистанции.До нас имаше 1 дето хвърляше на над 70 м :shock: нампрао му са чудех и по 11-12 часа имаше много риба - каракуда имаше и 1 шаранче(малко) Казах му да го пусне ама ... той не го пусна :x Наслука и дано скоро пак да ходя и тогава вече да не пада водата и рибата да се е успокоила и да дава повече :) Наслука :)
Изображение
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Жребчево

Мнение от Skorpi »

Наско не разбрах за тия дистанции с какво ги е гонил на дъно с прожини (шарански монтажи ) или на фидер - мач и 70м от моя гледна точка не е много голяма дистанция :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

Утре смятам да съм на тези места http://img155.imageshack.us/img155/3359/ribka.jpg
ако смятате че не са сполучливи ми кажете да знам да не ходя там, а да сляза по-надолу.
Ribarche
pivkoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 10:10 pm
Местоположение: Сливен Живко Златев

Re: Жребчево

Мнение от pivkoto »

Skorpi написа:Събота и неделя до обяд обичаината картина шум и народ колкото изкаш. Вечерта стрелба и екшан с коли някой днес след среднощните сблъсаци с камъни ще са на ремонт ама на кой му пука :roll: водата пада риболова общо взето слаб видях и хора с парашути и вечерта и с мрежи а денем забираха и маломерните шаранчета който успяваше да си хване де . Мисля че от много време липсва всякакъв контрол май ше се отписва тоя водоем ако нещата продължат така :smt120
Аз имах честа да съм между гърмящите и състезателите, луда работа щяха да се изтрепят добре че на едните им свършиха патроните пък алфата я дигнаха на другият ден с колесар.За лудницата толкоз тя вече е обичайна ,риболова беше труден ,каракуди 10-15,и две шаранчета по 1-1.200,червеноперки ,но с голямо настояване все пак съм доволен . :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Изображение
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

Tръгвам за Жребчево, ще пиша как е положението ;) смятам да съм на Дартанелите.
Ribarche
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Жребчево

Мнение от Skorpi »

Успех и да пишеш какво си направил :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от mita4eto »

Малко късно се включвам, успех колега, чакам с нетърпение да прочета как е минал излета ти
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”