Моля инфо за р. Росица

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

freelancer
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 9:29 am

Моля инфо за р. Росица

Мнение от freelancer »

Здравейте! Нов съм във форума, но иначе съм го изчел всичкия. От София съм, но често ми се случва да минавам покрай гр. Павликени. Реката там ми се струва много удачна за улов на щука. Моля някой , ако има информация за улова на риба(не само на щука) на река Росица да я сподели с мене.
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

:)

Мнение от zapalen_92 »

Попаданал си точно кадето трябва :) .Аз сам от Павликени,а селото ми е Стамболово.В момента на реката се дава перка,каракуда,малки шаранчета които се връщат.За щуката точно не мога нищо да ти кажа,само знам че на корекциите имало мн.Михалските.
freelancer
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 9:29 am

Мнение от freelancer »

Мерси за инфото. Ако събереш повече информация пускай. Мисля, че няма да е полезна само за мене.
Аватар
shmirgel
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 9:01 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Щука в р.Росица

Мнение от shmirgel »

За другите участъци на Росица незнам, но покрай Стамболово, Лесичери и Дичин щука няма. Има само в един ръкав край гьоловете до село Дичин - точно под могилите на пътя Лесичери - Дичин. Там съм хващал на черен дроб 2,5 кг щука. Иначе в реката има каракуда, шаран, кефал, мряна. За шаран ти препоръчвам или бент Церовски или надолу - покрай местността Червен бряг, до Лесичери.
Понякога срещаш такива хора, че започваш да се чувстваш човек.
freelancer
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 9:29 am

Мнение от freelancer »

Мерси и наслука
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Щука в р.Росица

Мнение от maranzika »

shmirgel написа:За другите участъци на Росица незнам, но покрай Стамболово, Лесичери и Дичин щука няма. Има само в един ръкав край гьоловете до село Дичин - точно под могилите на пътя Лесичери - Дичин. Там съм хващал на черен дроб 2,5 кг щука. Иначе в реката има каракуда, шаран, кефал, мряна. За шаран ти препоръчвам или бент Церовски или надолу - покрай местността Червен бряг, до Лесичери.
Абе ти пък как разбра че точно там щука няма?Щот аз съм виждал щука хваната на блесна точно до тези баластриери до Дичин.Щука има по цялото поречие на Росица,но друг е проблема че много малко хора я търсят целенасочено на точните места. :wink:
iid
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 4:19 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Щука в р.Росица

Мнение от iid »

maranzika написа:
shmirgel написа:За другите участъци на Росица незнам, но покрай Стамболово, Лесичери и Дичин щука няма. Има само в един ръкав край гьоловете до село Дичин - точно под могилите на пътя Лесичери - Дичин. Там съм хващал на черен дроб 2,5 кг щука. Иначе в реката има каракуда, шаран, кефал, мряна. За шаран ти препоръчвам или бент Церовски или надолу - покрай местността Червен бряг, до Лесичери.
Абе ти пък как разбра че точно там щука няма?Щот аз съм виждал щука хваната на блесна точно до тези баластриери до Дичин.Щука има по цялото поречие на Росица,но друг е проблема че много малко хора я търсят целенасочено на точните места. :wink:
Напълно си прав-до Лесичери съм вадил на блесна за три часа 5 щуки около килограм всяка
DonDimitriy
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 7:36 pm
Местоположение: Drianovo

Риболов на Щука

Мнение от DonDimitriy »

....................................

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!
Аватар
shmirgel
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 9:01 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от shmirgel »

В баластриерите щука има, но в самата река не съм хващал. Щом казвате може и да има, но явно все се разминаваме...:). Скоро пак ще ходя натам и ще пробвам.
Понякога срещаш такива хора, че започваш да се чувстваш човек.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Днес след обяд я търсих по корекцията на Куцина.Само където ме валя дъжда.Никакви признаци на живот.На връщане спрях на моста на Росица /Поликраище/ да се ориентирам как е мрената и видях щука в живарника на един от колегите!Копнал я е на воблерче.Търсил кефал,а хванал щукле!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Мнение от maranzika »

Митак ,брат ми миналата година там има една около 1,5кг. и една около кило и то все когато търси кефал на рибка.Това е добре ,че щуката вече има добра популация по реката.
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Моля инфо за р. Росица

Мнение от cucko »

Здравейте...аз преди съм ходил за щука по реката около с.Красно Градище...преди време там се вадиха големи щуки но за сега нищо не мога да кажа защото не съм посещавал местността повече от 5 год....само си мисля че ако си е като преди щуките ще са там... :wink:
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
pikefisher
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:51 pm
Местоположение: Г.Оряховица
Обратна връзка:

Re: Моля инфо за р. Росица

Мнение от pikefisher »

Щука има в баластриерата между село Дичин и село Лесичери.
pikefisher
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:51 pm
Местоположение: Г.Оряховица
Обратна връзка:

Re: Щука в р.Росица

Мнение от pikefisher »

shmirgel написа:За другите участъци на Росица незнам, но покрай Стамболово, Лесичери и Дичин щука няма. Има само в един ръкав край гьоловете до село Дичин - точно под могилите на пътя Лесичери - Дичин. Там съм хващал на черен дроб 2,5 кг щука. Иначе в реката има каракуда, шаран, кефал, мряна.
Това е баластриера. Поне така се води. В този "гьол" има едра каракуда, шаран, щука и костенурка. Да не забравя и часовник. Сега мястото е много обрасло с водорасли. Ще ходя есента за щука. Дано мястото е станало по-приятно. Поради дъждовете през есента пускат вода от язовира. Река Росица става голяма и силна, а с нея се покачва и нивото на баластриерата. Определено там има риба.
pikefisher
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:51 pm
Местоположение: Г.Оряховица
Обратна връзка:

Re: Моля инфо за р. Росица

Мнение от pikefisher »

Има ли платика в самата река? Ако има на кои места се лови и по какъв начин?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”