Кой е този язовир?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
mantaray
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 1:14 pm
Местоположение: Бургас

Кой е този язовир?

Мнение от mantaray »

От влака София-Бургас преди гара Копривщица в дясно долу от линията се вижда един прекрасен язовир, за който не знам нищо а и на картите /Google/ го няма. Знае ли го някой?
Ars longa, vita brevis
geo5507
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 1:58 pm

Re: Кой е този язовир?

Мнение от geo5507 »

mantaray написа:От влака София-Бургас преди гара Копривщица в дясно долу от линията се вижда един прекрасен язовир, за който не знам нищо а и на картите /Google/ го няма. Знае ли го някой?
Да,това е язовир Душанци,който е бъкан от разнообразни видове риба.Прекрасно място за риболов и Почивка,прекрасна природа.
creativ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 775
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 11:12 pm
Местоположение: София/Сливен/Крумовград

Re: Кой е този язовир?

Мнение от creativ »

Колега би трябвало да си видял част от прекрасния яз.Душанци. Страхотен е :D !!!
Риболова е удоволствие, а не начин за препитание !!!!!!
Аватар
mantaray
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 1:14 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кой е този язовир?

Мнение от mantaray »

creativ написа:Колега би трябвало да си видял част от прекрасния яз.Душанци. Страхотен е :D !!!
Благодаря за отговорите. В картите на гугъл видях, че Душанци е наблозо, но ми се стори далеч от Копривщица. Както и да е, язовира е прекрасен,личи си дори и от малкото което може да се види от влака,и внушава велики емоции. Това нов язовир ли е?
Ars longa, vita brevis
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Кой е този язовир?

Мнение от MITKO70 »

Не е нов язовира ,даже е от старите.Но за съжаление и той е много бъркан от бракониери .Иначе природата е страхотна.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
perodaleev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 6:01 am
Местоположение: гр.Пирдоп,обл.София

Re: Кой е този язовир?

Мнение от perodaleev »

Този язовир е може би на около 60г. и се зарибява доста .За това ние от риболовно дружество Пирдоп плащаме всяка година такса , за да баде охраняван от мрежи.
Аватар
wassim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 11:19 pm

Re: Кой е този язовир?

Мнение от wassim »

Това е похвално ! Страхотно ! Когато няма държава , така се прави !

п.с: Аз не знаех и бях чувал,че Душанци често става жертва на бракониери ,а и дори ,че тези от садките си пускат мрежи , но явно не е така и съм много щастлив :wink:
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Кой е този язовир?

Мнение от jagger1 »

Колеги, може ли да сподели някой информация, какъв е достъпът до язовира - от гледна точка на път и проходимост до водоема. От къде е най-лесно да се стигне до него и от кой достъп (път) може да възникнат проблеми за ниско проходими автомобили, като моя (Клио 1).
Ако може, дайте малко повече инфо за ландшафта и достъпа до язовира с кола. Благодаря предварително.

п.п. От Гугъла не е много ясно, какъв е пътя до язовира. Вижда ми се доста пресечена местност с черен път.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
ivan_72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 1:31 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кой е този язовир?

Мнение от ivan_72 »

Миналата година за първи първи път бях на това прекрасно място,останах очарован от природата, мисля тази година даго посештавам повече.Който иде там няма да съжалява.И наче бях чел в някъкъв пост на Бачо Илия че язовира е строен 69-70 година.
ivan_72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 1:31 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кой е този язовир?

Мнение от ivan_72 »

Иначе за твоето ренде най добре през с.Антон караш на право към с.Душанчи и излизаш на стената на язовира,там вече ще търсиш места,за моя един излет само това мога да кажа.Наслука :drinkers: :drinkers: .
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Кой е този язовир?

Мнение от jagger1 »

ivan_72 написа:Иначе за твоето ренде най добре през с.Антон караш на право към с.Душанчи и излизаш на стената на язовира,там вече ще търсиш места,за моя един излет само това мога да кажа.Наслука :drinkers: :drinkers: .
А иначе пътя как е? На Гугъла ми изглежда като черен път.
До самата стена стига ли се? Интересува ме вариант с възможност да се стига до водата.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
yaata
фен клуб-скобар
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 9:46 am
Местоположение: гр.София - Милен Стоянов

Re: Кой е този язовир?

Мнение от yaata »

Пътя е добър и се стига да стената спокойно.Там на място вече ще решаваш със или без кола и накъде. Водоема е върховен както за почивка, така и за риболов-особенно на плувка с хубава подхранка цял ден можеш да цъкаш. :drinkers:
Наши учени откриха нова риба - Гад! Не кълве и това е!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Кой е този язовир?

Мнение от jagger1 »

yaata написа:Пътя е добър и се стига да стената спокойно.Там на място вече ще решаваш със или без кола и накъде. Водоема е върховен както за почивка, така и за риболов-особенно на плувка с хубава подхранка цял ден можеш да цъкаш. :drinkers:
Благодаря колега. Сполука и много красиви мигове по водоемите :smt023
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
wassim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 11:19 pm

Re: Кой е този язовир?

Мнение от wassim »

И през самото село Антон има един път , който си е асфалтов , но има дупки по него и се стига в един от заливите , това е втичалото всъщност ,но стигнеш ли го от там нататък си пеша :)
Хайде и на кука

п.с : А за шараните там какво ще кажете ? Излизат ли и къде е подходящо място ?
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Кой е този язовир?

Мнение от jagger1 »

cocko72 написа:
perodaleev написа:Този язовир е може би на около 60г. и се зарибява доста .За това ние от риболовно дружество Пирдоп плащаме всяка година такса , за да баде охраняван от мрежи.
Колега ,защо пишеш глупости?!От местното Горско Стопанство и Ловно-рибарсо дружество не си мърдат пръста за нещо такова..... ,та то дори няма сформирана рибарска дружинка.От 10-12 години не беше пускано кьораво рибе.Последните 2-3год шепа местни риболовци се бяха нагървили с тая задача ,но сама птичка пролет не прави.Бракониери ката вечер....особенно на вливката от към Копривщица.Миналата год токаджий цяло лято.......А хубавата гледка от влака лятно време се превръща на сметище от "съвестни" колеги :butthead:

виж това:http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1%80%D0%B8
Опитах се да оправя линка на колегата. Не се четеше.
Линк:http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1%80%D0%B8
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”