яз.Бистра/Съединение

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

яз.Бистра/Съединение

Мнение от kosatkata »

Резултатите от един десет дневен риболов са в галерията ми понеже не знам как да кача снимките тук.
Troli

Мнение от Troli »

А,стига бе! :shock: Такъв шаран с толкова големи люспи не съм виждал! :shock: Браво!Дай мерките!Сомът,пак там ли го хвана?Ашколсун! :wink:
Katana
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 5:51 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнение от Katana »

Бравос! :)
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от rikosheth »

С :smt041 Т :smt041 Р :smt041 А :smt041 Х :smt041 О :smt041 Т :smt041 Н :smt041 О :smt041 !!!

Това трябва да се види! :shock: :smt119 :smt119 :smt119
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
LIFE'S A GAME FISHING IS SERIOUS
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

Браво!!!на този шаран в испания му казват роял карп-кралски.предполагм,че на колегите ще е им интересно да опишеш начина по който си ги хващал.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Мнение от kosatkata »

Сома не съм го хванал аз а колегите които се преместиха от шаранджииското място и отидоха да ловят сом.На този който е на снимката теглото му е 30кг. и е един от най малките хванати от тях.За това време през което бях на язовира се извадиха мисля 5 или 6 подобни риби с тегло от 40кг. до 60кг. от моите приятели и колегите до тях от Разград.Рибите ловят само с въдици на стръв попово прасе единствено и само от брега.Съжалявам само че не мога да покажа снимки на ваденето на рибите за потвърждение на думите ми понеже мястото е много далече и на отсрещния бряг на язовира а аз наблюдавах с бинокъл цялата процедура.Останалите риби ги лових на мястото под с.Бистра откъдето сегашните сомаджии си тръгнаха.Големия шаран с редките и едри люспи е 13кг. а останалите амури на снимките са между 4 и 6кг. като се има в предвид че това не са всичките хванатаи риби.Имаше и по малки които не сме снимали.Всичко се ловеше на стръв царевица на разстояние 100-110м. от брега като мястото се захранваше също с такава накисната и не много приятно миришеща.
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Мнение от kosatkata »

Качих снимка в галерията си и на хората от Търговище хванали сома с който се снимах и още доста с които не можах да се щракна.
Спасе
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 8:12 am
Местоположение: София

Мнение от Спасе »

За язовир Чаталка ли говорим?
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

В заглавието на темата автора е написал и старото и новото име на язовира, какво не е ясно :roll:
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Нещо след дъждовете , рибата спря . За два дни на Бистра (събота и неделя) имам две каракуди и шест червенопери , бях до стената . Около мен имаше сериозна група която беше от 3 дена и бяха почти капо , в събота излезе едно шаранче до стената (към 1.5 кг.) и това беше всичко . В събота вятърът беше срещу нас и вълните изхвърляха доста измряла уклейка , явно от дъждовете нещо е влязло . Днес коментираха , че рибата се е изнесла към плиткажа , но едва ли ... .
Иначе , браво колега , рибоците са "шест", откъдето и да ги погледнеш !!!
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Мнение от kosatkata »

По всеизвесните места продължава да си дава и в момента амур и шаро.
Аватар
pe6o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:20 pm

Мнение от pe6o »

Днес се прибрах от язовира и резултата е малко стряскащ. Бяхме срещу стената на мястото както го знаят ,между двете върби. От миналия четвъртък нямаме един сериозен удар. Пробвахме на какво ли не, но неще и неще. Излезе една бяла риба около кило и нещо и това е.И костура не пипаше,нито на блесни нито на воблери. Имаше много голям вятър по цял ден и си мисля дали това не е една от причините за капото.
Пак ще се ходи......... :D
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Предполагам ,че това сте вие , а ето какво изхвърлиха вълните за няма и десетина минути ...
Изображение
Изображение
Но както казваш , това няма никакво значение , "пак ще ходим " ...
RuskiaRibar
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 11:54 am
Обратна връзка:

Мнение от RuskiaRibar »

а как се стига до този язовир с едрия шаран:)?и какви са условията?пътят леснопроходим ли е с лека кола?
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Мнение от kosatkata »

На язовира се ходи свободно с билет от ИАРА.Мястото показано на снимката е малко кака да го кажа рисково от тази гледна точка че завали ли и не свариш ли да избягаш от там няма мърдане до другия ден.Много удобно са се разположили колегите с палатките и не ми е работа да им давам акъл ама там едва ли ще им удари шаран ако хвърлят въдиците си пред тях.Това го казвам само информативно и не искам да се заяждам с никого.Израснах на този язовир и затова си позволявам да пиша тези неща.Все пак им желая успех а изключения има винаги.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”