Зарган на изкуствена муха

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от КИРО »

Ама за 2-3г колко се изписа.Чак Чурулика не се обажда вече.
А он е експериментирал повече отколкото сте сънували даже.
Ама с интерес чета темата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от pluv4o »

А он що се крие и не споделя...Къде е (млякото)Чурулика... :D
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от runner »

Единичка, какво си си връзвал сам ве брат? Я покажи да видим. И обясни как ги правиш, моля те. :wink: Тези дето ги показа, ако е връзвал човек чепаре няма да се затрудни да си ги върже, мисля. Или бъркам?
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

runner написа:Единичка, какво си си връзвал сам ве брат? Я покажи да видим. И обясни как ги правиш, моля те. :wink: Тези дето ги показа, ако е връзвал човек чепаре няма да се затрудни да си ги върже, мисля. Или бъркам?
В момента събирам материали, защото в БГ има почти всичко за пъстървови мухи, но те не ми вършат много работа... Като вържа някоя друга ще пусна във форума за коментар и естествено критики и предложения за подобряване. Връзването не е трудно, стига да не си максималист...Проблемът е в материала и куките...
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Тошко Африкански написа:Единствен проблем са куките, тъй като в достатъчно малки морски куки с ухо не се предлагат никъде
Аз мисля имам решение на проблема(ако става ,когато се прави мухата да се сложи и бидема-1-1,5 метра) :wink:
Това за морски куки,нормални с лопатка.
А сега де? :roll:
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

Моряка написа:
Тошко Африкански написа:Единствен проблем са куките, тъй като в достатъчно малки морски куки с ухо не се предлагат никъде
Аз мисля имам решение на проблема(ако става ,когато се прави мухата да се сложи и бидема-1-1,5 метра) :wink:
Това за морски куки,нормални с лопатка.
Ще стане идеално. Само при връзването (на мухата) ще бъде малко обстоятелствено, но ще стане...
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

Ето това са част от мухите. http://stevenojai.tripod.com/mohair_leech.htm Не са съм ги връзвал аз естествено, но горе долу за това става дума, когато се говори за имитации на червей, пиявици и други подобни...

тези са други:
http://tongarirorivermotel.co.nz/wp-con ... obugs1.jpg
http://tongarirorivermotel.co.nz/wp-con ... -bug-2.jpg

Те трябва да раздразнят рибата и да я настървят..
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от onzinasi »

Тошко Африкански написа:Проблемът е в материала и куките...
Tази година си бях въобразил,че заргана отива повече на тъмни куки.И понеже в Бургас синьо-черния Мустад липсва,набарах мухарският такъв.Еми уникална кука -тънка,остра, подчертан ''чапраз'',запазва си КАФЕВИЯ цвят,средно дълго рамо.Като недостатък намерих само,че поради много финото си жило, при бързо потъваща бомбарда се захабява лесно.Но затова има и Даичи :mrgreen: Лично на мен 14ската ми допадна най-много.
По темата-добре е човек да има някаква алтернатива в джоба вслучай ,че се срещне с гъст и гладен пасаж,нещо което я се случи през сезона,я не :yawinkle:
Изображение
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Идеята ми беше бидема с топче (възли) да се положи преди лопатката и ,както аз вързвам кука за чепаре(възел посока острие на куката,витки от тънко плетено влакно(или разплетено такова,да е тънко и да позволява много витки)лопатка.Витките се намират между възел и лопатка и щом са много от тънко влакно(плетено)не позволяват късане на това място.Може естествено и лак да се сложи,но само на витките.Естествено много тънкото плетено влакно ще стане :wink:
А сега де? :roll:
tuhlaedinichka
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 8:03 pm

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tuhlaedinichka »

тоше мисля ,че това са за сладка вода ,а вторите са точно нимфи и то на хайвер - типично пъстървови.може би е по-добре да се ползват морските ,а колкото до куките мисля,че ползването на малки куки не би трябвало да е проблем , има куки за стримери с много дълго рамо и така.а и атаката е винаги малко след главата,заргана заради малката си глътка ловува кокто бялата риба/сулката/първо задържа и убива жертвата/напречно/после я завърта с главата към себе си и я поглъща.в тоя ред на мисли ми минава мисълта ,че изтърванията на риби стават когато кукичката трябва да се завърти обратно за да се забоде в устата на рибата/тя е захапана откъм лопатката/тогава рибата я усеща и плюе ,така,че незнам може и късото рамо да е по-ефективно. наблюденията ми са ,че доста се ползват куки за сладка вода с много-късо рамо при традиционния риболов
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

tuhlaedinichka написа:тоше мисля ,че това са за сладка вода ,а вторите са точно нимфи и то на хайвер - типично пъстървови.може би е по-добре да се ползват морските ,а колкото до куките мисля,че ползването на малки куки не би трябвало да е проблем , има куки за стримери с много дълго рамо и така.а и атаката е винаги малко след главата,заргана заради малката си глътка ловува кокто бялата риба/сулката/първо задържа и убива жертвата/напречно/после я завърта с главата към себе си и я поглъща.в тоя ред на мисли ми минава мисълта ,че изтърванията на риби стават когато кукичката трябва да се завърти обратно за да се забоде в устата на рибата/тя е захапана откъм лопатката/тогава рибата я усеща и плюе ,така,че незнам може и късото рамо да е по-ефективно. наблюденията ми са ,че доста се ползват куки за сладка вода с много-късо рамо при традиционния риболов
Съгласен съм, че тези, които съм показал не са морски. Първите съм ги пробвал (според мен успешно) само, че в други разцветки - ярко оранжеви, червени, виолетови, перлено бели и ярко зелени. Хайверните нимфи ще бъдат изпробвани при първа възможност...
Аватар
gogobogo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4176
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 9:49 am
Местоположение: Георги Иванов-гр.Бургас

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от gogobogo »

Да не пускам нова тема днес си разглеждах сайта на Колмик и видях един воблер и по точно
Специализиран специфичен воблер за морски риболов. Особено резултатен при повърхностен риболов на едър зарган, платерина и много др.
.Прилича на малко зарганче.Дължината му е 22 см. Колко ще е ефективно за зарган.Чак пък и за платерина :?:
Изображение
КЕФА ЦЕНА НЯМА.
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Резултат нулев особено за платерина :lol: Мое мнение
А сега де? :roll:
Аватар
gogobogo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4176
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 9:49 am
Местоположение: Георги Иванов-гр.Бургас

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от gogobogo »

За платерината съм съгласен 100% какви простотии пишат само и само да си продават стоката.Интересно ми е дали заргана гони по дребните си себеподобни и смисъла от този воблер
Изображение
КЕФА ЦЕНА НЯМА.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Mi7chell »

gogobogo написа:За платерината съм съгласен 100% какви простотии пишат само и само да си продават стоката.Интересно ми е дали заргана гони по дребните си себеподобни и смисъла от този воблер
Ако заргана 70-80 см може и да се хване,ама за нашето море забрави,мое мнение,инъче за гоненето може и да го подгони,особено ако е в пасаж,а за нашите заргани забелязал съм,че големите заргани над 55 см,не гонят(или много рядко гонят) и се движат сами,хващат се на застой,с плувка и в някои случаи с бомбарда като не навиваш.Горе написаното е от личен опит.
Зарганолог
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”