Зарган на изкуствена муха

Модератори: Димо Михалев, dobria1

XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от XegouX »

tiktak написа:А пък това, живот и здраве, ще го пробваме догодина

]Изображение
вдъхновяваш ме :lol: тая година все едни мухарки ми се въртят из главата , дано новата година вече имам такова "фитнес устроиство" давайв същия дух .Весели празници на всички от мен! :D
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

tiktak написа:Имам и друди идеи де
Мисля си, можеш ли да монтираш 4-5 микровирбела между двете куки пак свързани с достатъчно късо влакно и материала отгоре да е на части да позволява игра.
А сега де? :roll:
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от XegouX »

Моряка написа:
tiktak написа:Имам и друди идеи де
Мисля си, можеш ли да монтираш 4-5 микровирбела между двете куки пак свързани с достатъчно късо влакно и материала отгоре да е на части да позволява игра.
Не съм спец по fly fishing но ако беше удачно братството на летящите "мухи" щеше да го употребява, а никой не го прави :) според мен е важно да познаваш матерялите кой как "играе" във водата.Всъщност ние сме доста назад в този вид риболов особено пък що се отнася до соленоводния......
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

XegouX написа: Не съм спец по fly fishing но ако беше удачно братството на летящите "мухи" щеше да го употребява, а никой не го прави :)
Така е прав си, мен пък хич ме няма по мухите, помислих си за темата, че е за зарган и при нас се лови не само на повърхноста, а и по на дълбоко и нещо потъващо с "чупливост" тоест игра би имало ефект в България :)
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от КИРО »

Жоре,действай смело.
Щом на чепаре налита зарган,няма защо да отказва и това.
Ако имаш възможност с лодка да излезеш - сигурен съм на 90%.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tiktak »

Моряка написа:
XegouX написа: Не съм спец по fly fishing но ако беше удачно братството на летящите "мухи" щеше да го употребява, а никой не го прави :)
Така е прав си, мен пък хич ме няма по мухите, помислих си за темата, че е за зарган и при нас се лови не само на повърхноста, а и по на дълбоко и нещо потъващо с "чупливост" тоест игра би имало ефект в България :)
Всъщност, ето нещо подобно:
http://www.mudhole.com/Fly-Tying/Bug-Bo ... Fish-Spine" onclick="window.open(this.href);return false;
Айде, за УВ смолата вече се прежалих, ама за едни телчета 10 долара... Ще импровизираме нещо.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от XegouX »

tiktak написа:
Моряка написа:
XegouX написа: Не съм спец по fly fishing но ако беше удачно братството на летящите "мухи" щеше да го употребява, а никой не го прави :)
Така е прав си, мен пък хич ме няма по мухите, помислих си за темата, че е за зарган и при нас се лови не само на повърхноста, а и по на дълбоко и нещо потъващо с "чупливост" тоест игра би имало ефект в България :)
Всъщност, ето нещо подобно:
http://www.mudhole.com/Fly-Tying/Bug-Bo ... Fish-Spine" onclick="window.open(this.href);return false;
Айде, за УВ смолата вече се прежалих, ама за едни телчета 10 долара... Ще импровизираме нещо.
Е то грехота бре, намери си някой метър неръждаема тел , та ще си ги направиш......
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от barutchiata © »

tiktak написа:
Всъщност, ето нещо подобно:
http://www.mudhole.com/Fly-Tying/Bug-Bo ... Fish-Spine" onclick="window.open(this.href);return false;
Айде, за УВ смолата вече се прежалих, ама за едни телчета 10 долара... Ще импровизираме нещо.

Примамката е трепач, мисля, че ще работи успешно и на бомбарда.
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Иван Байчев »

Ето ви и тел : http://www.bgdent.com/?81&02&96281
Дано съм го сложил правилно , а иначе зъботехническата тел е действително уникална . Баща ми беше зъботехмик на времето и доста тел съм му похабил за експерименти.
Аватар
hasinto
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Авг 06, 2011 1:07 pm
Местоположение: София

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от hasinto »

barutchiata © написа:
tiktak написа:
Всъщност, ето нещо подобно:
http://www.mudhole.com/Fly-Tying/Bug-Bo ... Fish-Spine" onclick="window.open(this.href);return false;
Айде, за УВ смолата вече се прежалих, ама за едни телчета 10 долара... Ще импровизираме нещо.

Примамката е трепач, мисля, че ще работи успешно и на бомбарда.
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Ribar »

Някой да е пробвал на силиконаваа скарида закачена на бомбарда? Никога не съм хващал зарган и не знам дали въобще кълве на на скарида, извинявам се предварително
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Преди бомбардите(или сбиролино по вашему) се ловеше на тежка плувка или булдо и със белена скарида, освен морски червей.Но силиконовата скарида е почти обречена на неуспех.Както всяко правило има и изключения, ако хванеш то ще е за спорта. :D
А сега де? :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”