Зарган на изкуствена муха

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
GYU
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:40 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от GYU »

Колеги, от сега се извиниавам за ракописни грешки.. Аз тази зарганът го ловиа само на коприна, както и всички други мои колеги..
Цветат на коприната е ярка оранжева, и се лови без куки( само на копринени нишки) така че изобсшто невиарвам риболова на муха да е неоспешен, сигоренсам 4е трябва само малко опит. Споделиам това за да може сами да прецените какъв тип мухи и какъв цвят и материал биха предпочели. Но туи като някои от вас турсиат просто заместител на морскиат червеи за тях коприната схте е мн добър вариант. и ще имате добри оспехи.

ето и нещо подобно което се предлага тук http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... cts_id=750
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Mi7chell »

Колегаа,забрави да кажеш къде я ловиш на коприна,в България или някъде другаде,и какви са резултатите съпоставени с тези които ловят на морски червй.
Зарганолог
Аватар
GYU
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:40 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от GYU »

Ловя в Турциа пак на чрено море, там не са използват морски червеи, но вече от няколко години живея тук в варна, мога да кажа че с морскиат червеи резултатът е по добър, но разликата не е огромна.. Смисал ако някога останите без червеи спокоино може да си ловите по този начин..
Пурво 4е няма да ви падат постоянно червеите.. Препоручвам го когато рибата не е особенно капризна.. Но морскиат червеи и за мен остава наи добрата стръв.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от barutchiata © »

Имам едно питане, има ли значение дали копринените конци са естествени или изкуствени.Понеже съм наясно, че им се оплитат зъбите на каишите, а сцеплението на изкуствената и естествената коприна е различно.
ico000_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 547
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от ico000_ »

http://vbox7.com/play:2608acac , колеги ето пример подобен с коприна, но с паяжина :)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от КИРО »

Косьо,не съм пробвал,но от вуйчо ми съм чувал.
Ивица от червена пионерска вратовръзка.
Имал е навремето успехи.
Ама дали по-добри от сегашните - няма си на идея и той.
Скоро пак си говорихме де.Ама той пък на червей и бомбарда не е ловил,
така че не може да направи някаква разлика.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tiktak »

Чакай да събудя малко темата.
И аз тия дни ще мръдна към морето, и имам някои идеи за мухарката. И то не само за зарган. Обаче има ли някой представа, как се отразява морската вода на шнура?
Ще пиша за резултатите, независимо какви са.
unclego
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:40 pm
Местоположение: София

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от unclego »

Ето какво намерих в нета. Не ги знам английските заргани дали са по-големи балъци от нашите, ама след няколко седмици ще пробвам за идеята.
Изображение

Пътьом се въодушевих и направих първия си опит в муховръза в живота.
Тая гад змийска папка скаридки и малки рибки, та спретнах едно скаридоподобие, което също ще пробвам в началото на септември.
Изображение
Изображение
PS. моля не се смейте на първия ми опит мисля че следващите ще ги докарам по добре :)
Изображение
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

Екстра ти е мухата. Само трябва настойчивост. Според мен мухата не трябва да имитира нещо конкретно. По-важни са цветовете, тъй като морската вода има способността да абсорбира. Най-добре са мухи с повече оранжево, виолетово и бяло. Може и от модерните материали, които отразяват светлината. Колкото по откачена е мухата толкова по-добре. Успех и после репортаж.
unclego
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:40 pm
Местоположение: София

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от unclego »

Тошко Африкански написа:Екстра ти е мухата. Само трябва настойчивост. Според мен мухата не трябва да имитира нещо конкретно. По-важни са цветовете, тъй като морската вода има способността да абсорбира. Най-добре са мухи с повече оранжево, виолетово и бяло. Може и от модерните материали, които отразяват светлината. Колкото по откачена е мухата толкова по-добре. Успех и после репортаж.
Мерсаж колега, счупи ми се компютъра на работа и инциденто се оказах с три свободни дена в началото на седмицата. Което се превърна в прекрасен самоподарък за рождения ми ден и съответно една великолепна петдневна екскурзия до Доспат (за това ще пиша утре в "излетите", че съм дроб след ставането в 5:30, риболова и пътя обратно към София, а имам 300MB снимки да отсявам). Иначе имам известни запаси от материали и идеи и ако не бях драснал в планината с това щях да се занимавам в тия жеги. Тия дни като се оправя с работата ще се пробвам да понавържа още. То е ясно, че на червей ще хвана повече, ама ми е мерак да хвана на нещо дето аз съм го измайсторил. За репортажа е ясно, само да минат тия две седмици и половина и да издрапам до морето. Само дето ме е шубе на Силистар да ходя с апарата на скалите, че е малко тегаво през водата. Ще трябва да си потърся водонепрницаем калъф явно.
Изображение
Fishy
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 10:36 pm

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Fishy »

В гърция зарганите са гладни.Морето няма толкова дарове както нашето тук !!!!
Нашето море има изобилие от храна и дребни екземпляри за ядене поради умерената си соленост.
Гръцкия зарган яде наред и затова се хваща на нишките.
Както МАЛКО хора знаят заргана е безстрашна риба и не се стряска от ярки цветове... НАПРОТИВ
А заргана тук поради голямото изобилие от храна си избира най доброто.И аз съм ловил на нишка.
Проблема е че не напада веднага като гръцкия зарган.Българския е притенциозен. Той първо проверява плячката си.Ако му хареса яде ако не ->> :finga:


Тук в България на нишка не може да се хване зарган. Ако ловите на нишка и някой зарган се заинтересова от цветовете и(защото това е единственото което ги привлича)
ще усетите съвсем леко почукване ( проверява дали е за ядене ) . и както 98% от случаите.

зарган 1 : 0 рибар
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Fishy написа:

Тук в България на нишка не може да се хване зарган.
Хващан е зарган на конец :idea: естествено количеството е нищожно ,но това не пречи колегите да се накефят
А сега де? :roll:
Fishy
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 10:36 pm

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Fishy »

Моряка написа:
Fishy написа:

Тук в България на нишка не може да се хване зарган.
Хващан е зарган на конец :idea: естествено количеството е нищожно ,но това не пречи колегите да се накефят


Точно така колега :) за това не съм написал 100% загуба :) Всеки зарганджия знае колко е изнервяща смяната на морски червей на тези нищожно малки куки :)
Просто казвам как стоят нещата и защо тук зарган се хваща по рядко на изкуствени примамки :) поздрави :D
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

Зарган се лови на изкуствена муха. И тук в България и в Гърция и в Северно море изобщо навсякъде където го има. Няма нищо особено. Въпросът е да имаш търпение и да не те е страх от капото.
Що се отнася до кълването, не съм забелязъл особена разлика с червея.
Всичко се свежда до Location - Presentation - Behaviour.
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от balyk »

:shock: На тая скарида и аз съм готов да клъвна :rolleyes:
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”