Чепарета за сафрид

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
krisi00422
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 9:10 pm
Местоположение: Варна

Чепарета за сафрид

Мнение от krisi00422 »

Побликувах тази тема , защото в темата-Качествени чепарета е писано много , но е много разхвърляно. В тази тема ,ще поставяме модели и др. неща свързани с чепаретата за сафрид. Всеки ще може да намери каквото му трябва за тези неща. :D :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D

Аз постоянно тествам различни ламета и перушини и засега съм на мнение, че специално за сафрид най-голям успех има с тези материи,
които се виждат най-добре в дадения момент, например сигнално зелено или оранжево.
Ако е тъмно или сумрак- сребристо или бяло ламе, ако е ясен слънчев ден, то тогава тъмно ламе или перушина и дори черни такива.
В този ред на мисли специално за сафрид може би няма универсална примамка, въпреки, че
сигнално зелено или оранжево ламе почти винаги трябва да имат не лош успех. :!:

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от dobria1 »

1000n написа:Ако е тъмно или сумрак- сребристо или бяло ламе, ако е ясен слънчев ден, то тогава тъмно ламе или перушина и дори черни такива. :D
С риск пак да вляза в спор с теб,но ще рискувам понеже това което си писал ще подведе много читатели а не трябва .
А именно трябва да се процедира точно обратното на описаното от теб, тъмно и мрачно-тъмни чепарета,светло и слънчево-светли цветове.
Не напразно лодкаджиите когато влязат сутрин по тъмно ловят отначало с бърне или юрдек и после сменят с светли цветове,както почти всички който ходят нощно време да клатят за сафрид ползват именно фини чепарета от пера.

п.п.Спрете се с пускането на нови теми относно чепарета не са ли много вече :!:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Borkata »

И аз съм съгласен със всичко написано от Добрия особено с п.п.-то му!
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

dobria1 написа:
п.п.Спрете се с пускането на нови теми относно чепарета не са ли много вече :!:
Някои теми са направо мухлясали ве,погледни им датите.....
Ако някои си мислят,че в нова тема ще опъваме наново лакърдии
(демек наново да правим снимки и клипове )
Ееееее - нямам сили вече де.
ААААа - 1000-рката е там на ход като гледам.

Който се интересува много,да прочете темата за качественните чепарета.
Много народ,много са си играли,да сложат там много информация.
Другото е майтап с труда на хората - инициатива дето много не я уважавам.

Ай ся,някой да поиска чепаре за ува конкретно как се прави да му покажем.........
Ами това си е най-пазената тайна бре,защото това е най-добрата стръв... :idea:

Млади млади,ама младите да седнат два три дена да прочетат туй де е писано.

И ходете да ловите и да се учите в морето,или покрай него,
не тука лафове напразно да въртиме.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от rap66 »

КИРО написа:...някой да поиска чепаре за ува конкретно как се прави да му покажем...
Е, може и да кажеш, не е нужно показване. Ама кажи и как се ползва. Щото ува аз само затралена досега съм вадил.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

rap66 написа:
КИРО написа:...някой да поиска чепаре за ува конкретно как се прави да му покажем...
Е, може и да кажеш, не е нужно показване. Ама кажи и как се ползва. Щото ува аз само затралена досега съм вадил.
Румба,на теб го показвам,ама не казвай на другите. :wink:
Изображение

Клати се много бавно да знайш шшшт.
И обърни внимание на ламето. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от XegouX »

Бат Киро сезала ултравиолетов ли е ?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

Ахааа,и с три фосфорни нишки,ама навън не се забелязват.....
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от shturetc »

:lol: :lol: :lol:

Весели празници,пичове!
Чепаретата--другата година,живот и здраве!
:drinkers:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
1000n написа:Ако е тъмно или сумрак- сребристо или бяло ламе, ако е ясен слънчев ден, то тогава тъмно ламе или перушина и дори черни такива. :D
С риск пак да вляза в спор с теб,но ще рискувам понеже това което си писал ще подведе много читатели а не трябва .
А именно трябва да се процедира точно обратното на описаното от теб, тъмно и мрачно-тъмни чепарета,светло и слънчево-светли цветове.
Не напразно лодкаджиите когато влязат сутрин по тъмно ловят отначало с бърне или юрдек и после сменят с светли цветове,както почти всички който ходят нощно време да клатят за сафрид ползват именно фини чепарета от пера.

п.п.Спрете се с пускането на нови теми относно чепарета не са ли много вече :!:
Добре, dobria1, приветствам риска от твоя страна, но държа на мнението си по това, което съм написал и то точно, за да не се подведат читателите!
Добре, де. Явно трябва да дам тъпи примери, за да могат абсолютно всички да разберат идеята ми.
Първи пример: Пътните знаци за ограничения на скоростта защо са с черен шрифт на бял фон,
а не са, например, с жълт шрифт на бял фон?
Или по-добре ли ще се виждат жълти цифри на бял фон от черни цифри на бял фон?
Въпросите са риторични - разбира се, че черните цифри на бял фон се виждат по-добре,
отколкото жълтите цифри на бял фон!
По същия начин и бяла или сива перушина се вижда по-трудно от черна такава, когато е светло.
Друг пример: Знак STOP дали щеше да се вижда по-добре, ако не беше с бели букви на червен фон,
а с черни букви на също червен фон? И този въпрос също е риторичен.
Разбира се, че с бели букви на червен фон се вижда много по-добре един надпис,
отколкото ако е написан с черни букви на червен фон.
По-същия начин и черни пера се виждат по-трудно от сиви или бели такива, когато е тъмно.
След като ние, хората, виждаме по такъв начин контрастиращите на околната среда цветове,
то явно по същия начин и рибите възприемат по-светлите и по-тъмни цветове,
иначе нямаше природата чрез естествения подбор да защитава огромната част от рибите,
като им е оцветила гърбовете тъмни, а коремите бели или сребристи, за да не могат толкова лесно хищните риби да различават жертвите си щом гледат към дъното, което обикновено е с тъмен цвят, като гърбовете на рибите или щом гледат към повърхността, която е светла, ярка или почти бяла, каквито са и коремите на рибите.
При нас въдичарите задачата е чепаретата ни да се виждат от рибите, а не да не се виждат.
Затова е добре да използваме контрастни на околната среда примамки – НЕЗАВИСИМО ДАЛИ СА ИЗКУСТВЕНИ ЛАМЕТА ИЛИ ЕСТЕСТВЕНИ ПЕРУШИНИ. Сигнално оранжевото или сигнално зеленото се виждат почти при всякаква осветеност на средата около тях. Неслучайно и жилетките, които трябва да има във всеки автомобил в случай на авария са или сигнално зелени или сигнално оранжеви. Затова и казах по-горе, че чепаретата със зелени или оранжеви цветове най-често биха давали добри резултати. Изобщо не съм делил чепаретата на такива изработени от пера и такива изработени с изкуствени примамки, като ламета, например. Но ако говорим за перушини според мен, когато е по-светъл деня по-добри резултати би дало чепаре от токачка или бърне, отколкото от юрдек, а когато е по-тъмно чепаретата от юрдек (тъй като са светло сиви, погледнати отдалеч) биха били по-удачни от тези с токачка (черно на бели точици) или бърне (тъмно сиво, погледнато отдалеч).
Изобщо не съм говорил за фини или не толкова фини чепарета. Не ги деля на подобен принцип. Но ми стана интересно това мнение, според което през нощта или по тъмно да се използват чепарета от перушина. Мисля, че в това има някаква логика – нощно време сафрида не винаги се хваща веднага, както през деня, а кълве едва-едва и е желателно да се засича, както се ловят попчета, например, иначе голяма част от рибите ще ни бягат, а ако ламетата са твърди, то е вероятно рибите да плюят куките по-често, отколкото ако чепаретата са изработени от перушини. Чувал съм стари рибари да коментират подобен проблем, така, че с това мога да се съглася.
И още нещо – това че лодкаджиите или нелодкаджиите били ЛОВЯЛИ нещо си на незнам какво си не ме интересува, не ме интересува дори и аз самия, с какво съм ловил, защото това нищо не означава. Би означавало нещо само, например, ако който и да било човек лови с чепаре половината с тъмна перушина, половината със светла перушина и ХВАЩА САМО НА ТЪМНАТА ИЛИ САМО НА СВЕТЛАТА ПЕРУШИНА, В ЕДИКОЯ СИ ЧАСТ НА ДЕНОНОЩИЕТО, НА ЕДИКОЕ СИ МЯСТО, останалото са си „РИБАРСКИ“ ИСТОРИИ.
Относно темите – както виждате аз не съм качил снимка, нито видео с чепарета в тази тема,
а само съм описал с думи принципно, какво е според мен удачното като разцветки чепаре за сафрид.
Наистина в темата „Качествени чепарета“ има предостатъчно снимки на такива такъми с ВСЕВЪЗМОЖНО КАЧЕСТВО, за да се качват още снимки и тук.
Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от dobria1 »

КИРО написа:И ходете да ловите и да се учите в морето,или покрай него,
не тука лафове напразно да въртиме.
Те в тези думи е истината не в некакви пътни знаци и примери с тях.

До горепосочените изводи съм стигнал с много ходене за риба не с много шофиране

п.п. Тука има много хора който могат много да кажат за нощния риболов и предпочитанията на рибите ама има ли смисъл по добре е май всеки сам да стигне до истината
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от rap66 »

КИРО написа:
rap66 написа:
КИРО написа:...някой да поиска чепаре за ува конкретно как се прави да му покажем...
Е, може и да кажеш, не е нужно показване. Ама кажи и как се ползва. Щото ува аз само затралена досега съм вадил.
Румба,на теб го показвам,ама не казвай на другите. :wink:
Изображение

Клати се много бавно да знайш шшшт.
И обърни внимание на ламето. :wink:
Нещо по-новичко нямаш ли, че гледам туй доста са го огризали :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

rap66 написа: Нещо по-новичко нямаш ли, че гледам туй доста са го огризали :D
Абе имаше ве,ама нали знайш кви зъби вади увата,
бързо го опаса и това.
Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от XegouX »

КИРО написа:
rap66 написа: Нещо по-новичко нямаш ли, че гледам туй доста са го огризали :D
Абе имаше ве,ама нали знайш кви зъби вади увата,
бързо го опаса и това.
Изображение
Ей това е класика :D спор няма аз тая снимка си я гледам от време на време :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”