Къде в Поморие?

Модератори: emo vasilev, alekst

RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Къде в Поморие?

Мнение от RAMIREZ »

колеги оказа се че от 1 до 15 август ще съм в Поморие(вярно че малко от рано се приготвям, но...), и исках да ви попитам каде и каква риба мога да уловя - става въпрос от брега нямам намерение с лодки да се занимавам, а и някое магазинче за стръв и такъми да ми пропоръчате- благодаря много предварително:)ако е възможно на картата да ме ориентирате че за пръв път ще ходя в Поморие!
Изображение
Последно промяна от RAMIREZ на Вто Мар 24, 2009 5:54 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Каде в Поморие?

Мнение от rumci »

Сравнително рядко ходя в Поморие, но тъй като никой още не се е отзовал бих ти препоръчал да посетиш местата които съм отбелязал с 1 и 2. На големия кей-No. 1 можеш да търсиш попче,сафрид, чернокоп и зарган. На Nо. 2 съм отбелязал местата подходящи за кефаловите риби. За магазина ще те ориентират местните.
Изображение
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Каде в Поморие?

Мнение от RAMIREZ »

Благодаря много rumci!
Хотелчето ни е на 50 метра от ''2'' така че ми е идеално и ''1'' ще посетя разбира се:)
Тъкмо съм си харесал една тояжка 3.30 м. мисля че е достатъчно дълга- само някаква макара остава да си харесам и съм готов.
Изображение
sirius3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 8:02 pm

Re: Каде в Поморие?

Мнение от sirius3 »

Преди да влезеш в новия град ,в дясно от пьтя има циментирана алея до морето ,и циментирани буни.Избираш си най-голямата,газ с колата до върха на буната,спираш и мяташ за какво ти душа иска.Кеф ти платерина ,зарган,та даже и калкан :!: Успех, и може да объркаме влакната там :!: :lol:
stocher
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 2:27 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Каде в Поморие?

Мнение от stocher »

Здравей, колега! Миналата година бяхме на Поморие и мога да кажа ,че на кея(место номер 1) масово ловяха с телескопи без водачи 6-7м. на чепаре.На место 2-хвърляха на вътре на дъно.Дано да съм бил полезен.Поздрави и успех!!! :D :D :D
Познанието се добива лесно за разлика от мъдростта - Аристотел
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Каде в Поморие?

Мнение от tolio_pm »

RAMIREZ написа:колеги оказа се че от 1 до 15 август ще съм в Поморие(вярно че малко от рано се приготвям, но...), и исках да ви попитам каде и каква риба мога да уловя - става въпрос от брега нямам намерение с лодки да се занимавам, а и някое магазинче за стръв и такъми да ми пропоръчате- благодаря много предварително:)ако е възможно на картата да ме ориентирате че за пръв път ще ходя в Поморие!
Изображение
Еи, маика му......................,един час писах инфо и не можах да го кача :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ма пак започвам отначало
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Каде в Поморие?

Мнение от rumci »

RAMIREZ написа: Тъкмо съм си харесал една тояжка 3.30 м. мисля че е достатъчно дълга- само някаква макара остава да си харесам и съм готов.
Препоръчвам ти да си вземеш по-дълга тояжка около 4 метра с по твърда акция, ще ти свърши много по-добра работа на морето. :wink:
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Каде в Поморие?

Мнение от tolio_pm »

Аиде сега отначало да.......... :cry: :cry: Ма как да е случва се :cry: :cry:
Здр.Рамирез,аз съм от П-е:за времето в което ще си там-6+направо си е час пик :D ,на пристанището(снимка 1)може да дава;граца сафрид,някои и друг карагьоз или бабакит(малък лефер)всичкото се лови на чепарета .Ама имаи в предвид че в риболова е доста относително :? ,миналата година от края на маи до средата на септември си даваше прилично граца и сафрид почти всеки ден колегите я съдраха :D За плажовете(сн.2)има вълноломи-всички освен първия(моряшкия) стават за дъно,дава илария,платерина,а със малко късмет може да удари и некое кефалче-2 3 кила-вземи си и кеп :idea: Ако ходиш за котараци и калкан ти трябват други поводи абе малко по друга работа е там :D
Наи-добре,като се настаните щом си и близо,на другата сутрин-6;30 7;00 маправи една разходка до плажа кадето има хора по вълноломите са за риба;отиваш гледаш и разпитваш кое как(при условяие че ни си ходил на морско :) ) нямаш никви ядове.Ако имаш мач-3,9 4,2 може да пробваш и на първия (моряшкия)но на бомбарда-пак за кефаловите рибоци,във началото на пристанището от лява страна има един ресторант Перла-там дава,малко по късничко към 9,10 на дъно.Абе общо взето навсякъде става стига да няма много тарапана, и наи важното е да питаш да питаш и пак да питаш :D За пръчката мисля че 3.3 е добре, аз ходя със 2 по 3:0,1-3,3:1-3,6 ,а магазини има много,всичко си взимам от Иван (Дългия) магазина се казва"Акванавт" или неква подобна простотия :D Наи-важно че пича е рибар и има всичко в магазина:поводи,чепарета,червеи и тн. и тн. и има и информация къде и на какво.До старото училище има една механа "Стефани"на кръстовището преди нея се намира магазинчето,ако пазаруваш от там питаи питаи и пак питаи;Дългия ще те светне :idea: :idea: Имаи в предвид пак повтарям,че риболова е доста относително понятие то рибата къща и часовник няма :D За почиващите добре , ма на мен и повечето колеги по морето лятото не остава много време за риби:работа ,работа, и пак работа :cry: от 8:30 до към 00:00 но при всеки възможен случаи отивам да огледам,то за друго няма време-мамка и на зимата(бая дълга е по тез географски ширини) :D :D Аиде,приятна почивка и НА СЛУКА по морето :wink:
ппс.И следи морското във форума до последно до последно :D
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Каде в Поморие?

Мнение от RAMIREZ »

tolio_pm написа:Аиде сега отначало да.......... :cry: :cry: Ма как да е случва се :cry: :cry: .........
Благодаря много за изчерпателното инфо!:smt023
За пръчките, имам една 3.60м. 30-60 акция, сега ще си взема още една 4- 4.20 само за акцията се замислям каква да е ?
Имам е една болонеза 5м. но е с 10-45 акция- това дали ще ми свърши работа?
Другото което - попрочетох за риболова с бомарда- дали е удачен за ''2'' понеже там пишеш че на дъно излиза рибата предполагам че с потъващо трябва да се пробвам- абе накратко въпроса ми е какъв да е такъма?:)
Искам да ви благодаря много пак и особенно на "tolio_pm" - по изчерпателно инфо от това няма просто:)
Изображение
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Каде в Поморие?

Мнение от tolio_pm »

Другото което - попрочетох за риболова с бомарда- дали е удачен за ''2'' понеже там пишеш че на дъно излиза рибата предполагам че с потъващо трябва да се пробвам- абе накратко въпроса ми е какъв да е такъма?:)
Здр. задължително слагаи болото в куфара ,за поводите има и готови,не са проблем за въпроса:почти всички местни ходим на 3-4 места да бомбардираме:първия(моряшкия),помпата,жезъла(пречиствателната)и на гарата(жълтите складове)не за друго ма са ни до гъзовете :D ,и малко сме кат коне с капаци :D никои не е пробвал;но според мен трябва да се пробва :idea: Аз лично меткам потапящата след обед като духне моряка(изток)и има вълнение в морето някои път с успех,друг без :D ,божа работа :wink: Че мисълта ми е :трябва се пробва навсякъде,не може да няма :idea:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Каде в Поморие?

Мнение от RAMIREZ »

Ще се пробвам навсякъде- имам достатъчо време.Ще взема всички такъми за да няма пропуски:)Наистина виждам че продават готови чепарета и въпреки че до сега не съм ползвал никога, както казваш с питане ще се справя!Благодаря много пак!
Изображение
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Re: Каде в Поморие?

Мнение от batmilen »

Влез в Морските вълци...линка под знаменцето и ще научиш къде, как и какво се лови в
Поморие...най-добрите места са на кея на пристанището,но там има един "моряк :evil: - който мете боклуците по пирса" дето го заключва лятос сякаш му е бащиния...на Помпата и на буната до Военния санаториум...риба дал господ...ако отидеш на околовръсната алея пред хотел Сейнд Джордж-Свети Георги може и да хванеш и зарган...или банския на някоя дебелогъза софиянка..на слука...в Повморие търси justy...или Щерю Бръснаря за инфо , има и други свястни поморийци без щайга на велосипеда...ама не им вярвам...
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Каде в Поморие?

Мнение от tolio_pm »

batmilen написа:Влез в Морските вълци...линка под знаменцето и ще научиш къде, как и какво се лови в
Поморие...най-добрите места са на кея на пристанището,но там има един "моряк :evil: - който мете боклуците по пирса" дето го заключва лятос сякаш му е бащиния...на Помпата и на буната до Военния санаториум...риба дал господ...ако отидеш на околовръсната алея пред хотел Сейнд Джордж-Свети Георги може и да хванеш и зарган...или банския на някоя дебелогъза софиянка..на слука...в Повморие търси justy...или Щерю Бръснаря за инфо , има и други свястни поморийци без щайга на велосипеда...ама не им вярвам...
Здр.на всички,и бате ви Милен е прав,относно"управителя"на пристанището :D ,маи маи му потънаха гемиите,сега ходи кат обран евреин :twisted: :twisted: Пристанището вече мина към общината и мога да отида със валяк :shock: ,стига да намеря :o ,няма такси няма постановки,абе МОДЕРНА РАБОТА. А за бат ви Щерю съвсем забравих :oops: ,нали е "принца на рибарите :idea:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
вариатора
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 10:28 pm

Re: Каде в Поморие?

Мнение от вариатора »

Здравейте всички,колеги скоро и аз ще пристигам в поморие с мач 2,70 става ли и спининг 1,80 съмнява ме че май малки ще да са!
Аватар
alekoto
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 5:03 pm
Местоположение: Поморие

Re: Каде в Поморие?

Мнение от alekoto »

не трябва да те съмнява,много е къс
трябва ти нещо над 3.60 най-добре 4.20 до 4.50
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”