Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Spartan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 5:33 am

Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Мнение от Spartan »

Здрасти!На 63 години съм /я па вехтия!!!:lol:/.Не съм риболовец-любител и никога не съм бил.Да ама ми се налага май да стана.При това баш професионал-морски!Абе накратко,сравнително запазен съм физически-плувам,гмуркам,яко ходя по баир,карам велосипед.И това ме прави уязвим роднински...Това лято дъщерята и зетя ни взеха на море на тяхна сметка-разбира се да гледами внучетата.На Гьокчеада-Турция!Кристално море,примитивни условия,озверял вятър и евтиния,ако разбира се можеш да се примириш с фереджетата,виковете от минарето в 4 сутрин и 11 вечер и липса на алкхол.И за да се измъкна поне за няколко часа от колониалната опека на внучетата,установих,че ми позволяват да ходя за риба...!!!Жалка свобода ама свобода...Но нищо не хванах от брега,от скалите,от кея и от къде ли не.А и стръв няма,ама никаква.Копах в торището на любезния турчин съсед,в локвите край пътя,в пясъка край сладководното езеро-нищо,абсолютно нищо.В трънливите красти и жалката трева по баирите-никакви скакалци,щръклици,пчели или други насекоми.И така,някой ловил ли е нещо там-не видях риболовец освен едно хлапе.И на какво?И с какъв такъм?Май не върви далечно замятане,мухарство-зверски вятър даже вечер /блазе им на зетя и дъщерята с тези уйндсърф и кайтсърф/.Имам един 8 метров графитен телескоп и предпочитам да опитвам на леко,болдо или в краен случай наблизо с бомбарда.Благодаря за евентуални съвети от действително ловили там-май и тази година ще ме "командироват" :D Или да опитам нещо с гмуркане?!?!
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Мнение от tzetzo62 »

Белополски има филм за това място.Ловеше на изкуствени примамки.Така,че спининг с воблери, блесни.Успех!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Мнение от КИРО »

Батка,не съм ходил никога там,ама поне постоянно чета колегите какви ги вършат.
Техния проблем е да хванат първата заргана,за да я ползват после за стръв.
Абе и на разни изкуственни примамки си ловят,ама се иска четене тука в темите.

Тааа,отдели един час да се поразровиш,пишат си момчетата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Мнение от dobria1 »

колега поразгледай какво е писано тук http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=145&t=7436

и ако не е тайна кажи в кое село ще си?
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
georgi1204
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 10:54 am

Re: Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Мнение от georgi1204 »

Колега "...... начинаещ" и аз не съм специалист но мога да ти споделя опита си от почивките в Турция. Вярно, че обичайната българска стръв я няма но и рибата по турското крайбрежие не е толкова капризна. Най-често ползвах за стръв малки охлювчета, събрани от храстите в парковете на хотелите в които съм отсядал. Ако тази стръв не работи - което се случва рядко - на богатите блок маси винаги се намира нещо подходящо - хляб, миди, калмари, пилешко, сирене, кашкавал, салам и какво ли не още. Докато ги пробваш всичките ще мине времето, което са ти дали за "почивка" от внуците. Успех.
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте един дърт начинаещ...!

Мнение от Borkata »

аз също не съм ходил все още там но знам,че хората си носят в хладилните чанти стръвта от тук.основно знам за блатен червей.лови се доста зарган както и още няколко вида непознати за мен рибока.както каза колегата Белополски има някой друг епизод за това място най-вече на един кей там.пича обясняваше,че през деня е умряла работа но като се стъмни смилат скумрията на воблери.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”