Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
петър василев

Re: Пак за Гърция

Мнение от петър василев »

КИРО написа:Петьо,таман щях ти :axe:
Видях че си визуалирал мнението на колегата. :smt023
Опитах се да помогна на колегата бе Батка :D
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от тони котев »

Браво, на колегите :finga: :finga:
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

own написа:Здравйте съфорумци,
Снощи се прибрах по тъмно, а сега бързам за работа...., така че ще пиша и качвам снимки по-късно......

Здравейте колеги,
Миналата седмица бях на Халкидики, а по точно на п-в Ситония.(Както и миналото лято).
Бравос, супер сте си изкарали :D А и рибки си хванал :D

Аз бях 3 дена из Тасоските дебри и после 3 дена на сериозен риболов около Атон, рибки имаше и емоции имаше, ще пусна едно репортажче като ми остане време и сваля снимки и пр :wink:
Беше яко само дет съм малко тъжен, че на тролинг изтървах баси и торпедото, ама такъв е живота... :roll:
петър василев написа:Мерси,,,ето и от мен една снимка от вчерашния ми риболов :D

Изображение
Петьо, Петьо добре ги дърпаш ти :wink: :) ...аз тоз път само се качих на "товарния влак" и бързичко, бързичко слязох, нооо съм си извадил поука (доверявай се само на собствени такъми :wink: ) и живот и здраве следващия път ще ги дърпам тучовете :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
петър василев

Re: Пак за Гърция

Мнение от петър василев »

esox_hunter написа:Беше яко само дет съм малко тъжен, че на тролинг изтървах баси и торпедото, ама такъв е живота... :roll:
Петьо, Петьо добре ги дърпаш ти :wink: :) ...аз тоз път само се качих на "товарния влак" и бързичко, бързичко слязох, нооо съм си извадил поука (доверявай се само на собствени такъми :wink: ) и живот и здраве следващия път ще ги дърпам тучовете :wink:
Eдна тайничка :arrow: когато влачиш за ''товарни влакове'' контрите ти на макарата трябва да са затегнати почти до край,защото иначе куките или тройките не се забиват както трябва .Челюстите им са много здрави и затова :wink:
Плюс това трябва да имаш и много здрави такъми.Забрави ги тия дето влачиш във България.За Гърция ти трябва мултипликатор,прът и плетено влакно поне 50 либри,,,моите са 80 либри и сега ще ги увеличавам,защото ако ми удари тон към 100-тина кила не съм сигурен,че ще го изкарам :wink:
Забравете нежните такъми ,те са за мирните риби,,,хищника когато гони вижда само стръвта,било то жива рибка или изкуствена примамка :wink:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Пак за Гърция

Мнение от Моряка »

петър василев написа:
Мерси,,,ето и от мен една снимка от вчерашния ми риболов :D

Петьо ти таз година май ще ги накъсаш,много здрав старт удари,само се чудя как аз да кусам пресен тон :roll:
А сега де? :roll:
петър василев

Re: Пак за Гърция

Мнение от петър василев »

Моряка написа:Петьо ти таз година май ще ги накъсаш,много здрав старт удари,само се чудя как аз да кусам пресен тон :roll:
Това е за сметка на миналата година дето бях на легло :wink: тези първите ще ги смятам за миналогодишни :lol:
Пък и то сезона им още не е започнал както трябва :D други години юли месец окървавявахме лодките си :D
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

петър василев написа: Eдна тайничка :arrow: когато влачиш за ''товарни влакове'' контрите ти на макарата трябва да са затегнати почти до край,защото иначе куките или тройките не се забиват както трябва .Челюстите им са много здрави и затова :wink:
Плюс това трябва да имаш и много здрави такъми.Забрави ги тия дето влачиш във България.За Гърция ти трябва мултипликатор,прът и плетено влакно поне 50 либри,,,моите са 80 либри и сега ще ги увеличавам,защото ако ми удари тон към 100-тина кила не съм сигурен,че ще го изкарам :wink:
Забравете нежните такъми ,те са за мирните риби,,,хищника когато гони вижда само стръвта,било то жива рибка или изкуствена примамка :wink:
Петьо знам ги тия работи...бях с плетеняк 80 либри "Пауър про", яка въдица (плексигласова), морска макара е не мулти, но от мощните, като за сърфов рибиолов. Проблема дойде от снадката на повода. Адриан ми услужи с него, 30 либров флоркарбон, но понеже той си правил клупчетата с тръбички и явно не ги е направил, както трябва т.е. да са здрави, та там подаде ...изниза се клупчето. Смешното и тъжното е че аз имах мои поводи 100 либри флоркарбон, яки снадки, които съм тествал с тежест колкото торба цимент, но ми беше неудобно да ровя из раницата и взех от неговите, които бяха под ръка :? Сега си "бия" главата, ама след дъжд качулка :wink: :(
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
петър василев

Re: Пак за Гърция

Мнение от петър василев »

esox_hunter написа:Петьо знам ги тия работи...бях с плетеняк 80 либри "Пауър про", яка въдица (плексигласова), морска макара е не мулти, но от мощните, като за сърфов рибиолов. Проблема дойде от снадката на повода. Адриан ми услужи с него, 30 либров флоркарбон, но понеже той си правил клупчетата с тръбички и явно не ги е направил, както трябва т.е. да са здрави, та там подаде ...изниза се клупчето. Смешното и тъжното е че аз имах мои поводи 100 либри флоркарбон, яки снадки, които съм тествал с тежест колкото торба цимент, но ми беше неудобно да ровя из раницата и взех от неговите, които бяха под ръка :? Сега си "бия" главата, ама след дъжд качулка :wink: :(
Още нещо,,,,никакви поводи и никакви вирбели не ти трябват :wink: вързваш воблера на самото влакно и нищо друго :wink:
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

петър василев написа: Още нещо,,,,никакви поводи и никакви вирбели не ти трябват :wink: вързваш воблера на самото влакно и нищо друго :wink:
Петьо, мислех си че вероятно дебелото зелено влакно плаши рибоците :roll: В началото така влачих, влакното и един як 80 либров вирбел, обаче удари нъцки :( ...сложих повод и почнаха поне перки да удрят. Водата беше сълза на 10 м. под лодката кристал :roll: Та за това слагахме поводи. Гледал съм филмчета такива подводни и ми е правило впечатление че рибоците плуват до стръвта и я оглеждат преди да я "праснат" То и при мен беше така слаб и задържат удар и миг след това все едно воблера се закачи за скала :wink: само дето скалата тръгна в обратна посока :wink:
Но щом казваш че няма значение другия път и без поводи, макар че този дет си ги направих са здрави...
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

Извинявам за забавянето, но знаете как е като те няма 1 седмица има и други задачки за вършене ...

И така с Криска решихме да си спретнем едно трипче, първо 3 дена на Тасос, където не бяхме ходили още и после 3 дена на Атон (Орануполи), където сме ходили няколко пъти... с основна тематика риболов на влачене от лодка.
Та първата част е по скоро разходки почивки, хапка, пийка с елементи на риболов...ей тия 4 неща :wink: :D


Ето в най груб вид тасоския маршрут който направихме...ей изръчкахме го тоя остров :wink: ...ама разузнах къде какво и как :D

Изображение

И така тръгваме в 8.00ч. неделя, че приятно се пътува към гръцко без трафика в БГ....към 10 на границата и 12.15ч. вече бяхме на Керамоти. Помотахме се малко да видя къде какво евентуално за магазинче за риболовни и стръв, но не открих и викам айде на кораба, че в 12.45 имало за острова фери. Купихме си билети 20Е за возилото и по 3Е за нас и айде последеден се качих :wink: ...

Изображение

Поглед към Керамоти за чао ...

Изображение

...ама щот бях последен и ми викат я бягай най-отпред...та вижте кой е "първа писта"...Черното комби Тойче 4х4 ... :wink:
Изображение

Плаването мина бързо 30на минути и вече акостираме в градчето Тасос..е ма на излизам...и бях посрещнат от гръцки полицай с усмивка и думите "леко", "лекооо" :wink: :lol:

Градчето нещо не ме накефи и си викам я газ към хотела който е след 39 км, па друг път ще го гледаме и така ето първи гледки...оставям без коментар :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го и хотелчето в което бяхме...много ни допадна ...на брега на морето собствен плаж, вкусна храна и т.н.

Изображение

Изображение

Изглед от нашата стая към плажа

Изображение

На следващия ден закусихме изкъпахме се в морето, водата беше чудна 21-22С и решихме да обиколим острова с разузнавателна цел... Ето малко картинки :wink: Ако някой го интересуват подробности да пита...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изглед към женския манастир...

Изображение

...от манастира...

Изображение

и самия манстир, който за жалост не можахме да разгледаме, защото част от него е в ремонт, но скоро ще е готов...

Изображение

Продължаваме

Изображение

И скоро се озоваваме на едно райско място... Алики бийч с чудесния си спокоен залив и страхотните и китни таверни...

Изображение

Изображение

Изображение

Таверната, която в последствие ни стана любима и където се запознахме със собственика, който любезно ни предложи да си оставим колата в неговия двор колкото си искаме .... Хапнахме страхотана ципура на скара с всичките му там тамъни, салатки, картофки бирички и пр. :wink:

...после разходка из оклността...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

...и къпане :wink: :)

Изображение

И отново на път и отново красотии...тая снимка ми е любима :D

Изображение

После газ към градчетата Потамия и Панагия...и от там има снимки ама много ще стане па и не са на морето :wink:

После се пуснахме към Криси Амудия

Изображение

И тръгнахме да завъртаме острова...ето една панорамка за кеф :wink: :)

Изображение

На другия ден решихме да спретнем една разходка до старата столица а именно градчето Теологос

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

...возило :sunglasses2:....което обаче си беше в движение даже минало преглед за 2010 :wink:

Изображение

Кафененцето в което пихме по едно гръцко кафе с табиет :wink:

Изображение

Таверничка ..въртят си хората чевермета ...агнешки :wink: :)

Изображение

Изображение

Изображение

Магазинче работилничка за чехли и обувки (дамски) не бяха скъпи за хенд мейд 20-30Е чифта... Споменавам го ако искате да зарадвате любимата :wink:

Изображение

Огладняхме от разходката и си викаме айде пак на "нашата" таверничка...Речено сторено газ с Тойчето по завоите и сме там...а собственика ни чака с новината че като дигнало вълна и се завъртял много лефер и местния рибар го надърпал здраво...та имаше лефер на корем на цена от 30Е килото Не бил голям около 500-600 гр. вика :wink: Поръчахме по една порция със салтанатите му там ...

Изображение

Изображение

Хпнахме ...беше страхотен пресен та пресен и мн. вкусно приготвен... пихме и по едно узо домашно на собственика за десерт и си викаме айде и малко за риба... Да дойде момента и някоя рибка да ви покажа да не ви отегчавам, че ще кажете тоя 'кво ни занимава с тия пътеписи, а рибите де са :wink:
Да ама времето взе да се сговнясва да пръска и дига вълна... но ние сме там. Бойно снаряжение, бомбарди и акровати и една на изкуствени воблери и клатушки... Отидохме на скалите в началото на залива дето очаквах и риба ...
Ей ма на....

Изображение

Върти, метай...

Изображение

И Криска...

Изображение

..която с 4 мятания 4 различни вида риби... :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ако ми кажете каква е първата риба ще съм ви балгодарен, аз нещо не я разпознах... Иначе такива рибки излизаха като цяло...

Времето взе още повече да се разваля на снимката може да прецените и сами...Криска се кефи :)
За протоколо на чепаре, воблери и клатушки не ми удари нищо, но и много много не упорствах :wink:

Изображение

Яко ни валя на връщане, но вечерта ни компенсира с огромна двойана дъга пред залива на хотела...Красота...имам 100 хил. снимки :wink: Ето една:

Изображение

На другата сутрин време за тръгване...и гледам в залива яко джурум две семейства делфини и гларуси си правят пир... Отидохме на скалите да им се порадваме и после щракнах няколко кадъра за чао...

Изображение

Изображение

Изкъпахме се за последно...

Изображение

Изображение

..събрахме багажите и към втора точка от трипа... газ към порта на Ормос Прину където е ферито за Кавала...
Не се мотахме че тръгваше след 15на минути по 4,5Е на човек и 24 или 26Е (не помня точно ) за колата...

Изображение

Изображение

Неизменните спътници и както се оказа хитри гратисчии...гларусите...Големи тарикати тия използват кораба за превоз до кавала че ги мързи да хвърчат :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Комета...към Тасос

Изображение

Кавала на хоризонта...

Изображение

...Тасос в далечината

Изображение

А кометата отиде до Тасос и се върна като точно на порта дори се мушна преди нас...бърза работа :wink:
Изображение

Кавала...

Изображение

Изображение

Изображение

Готови за излизане и за път към Атон....

Изображение :wink: :D

Очаквайте продължение :wink:

Сега малко полезно инфо:

Хубав риболовен магзин има на Лименария на главния път се намира (ако влизате от към Скала Мирон се пада в дясно в началото на градчето сравнително) От живата имаше акровати 4,5Е кутийката, цуцуни 1,2 Е / бр. и от тия другите червеи по-малките (забравих им името :spying: ) Риболовни пособия всякакви...

Големи магзини за храна ако някой му се налага има на пътя (в дясно) на няколко км. след гр. Тасос в посока Ормос Прину. в самия град Тасос в началото където е отбивката за Макримонос, хубав магазин има и в Панагия на главния път преди да се излезе от града...

Бензин цени 1,48 до 1,53 Е но внимавайте сега в Гърция, че съм почти убеден на 99%, че на някои бензиностанции вместо например 10л. ти сипват 8-9 л. ...избиват кризата явно :12666:

Друго, ако се сетите питайте...
аз до няколко дена ще пусна и останалата част от трипа, а именно риболов около Атон... :arrow:

Поздрави на всички и дано пътеписа с елемнти на риболов ви е допаднал :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от s4etovod »

Уаау колега esox_hunter - страхотен репортаж - прекрасни снимки.

И аз подобно на теб да докладвам каквото има за първото ми гръцко преживяване за 2010 - Ставрос. Замотах се и аз една седмица с поста, вероятно по същата причина като теб.

Прекарахме там 7 дни в периода 22-28 Май и като цяло всичко беше чудесно /за почивка :evil: предимно/. Риба нямаше кой знае каква, както става ясно и от други постове. Реално съм ходил почти всеки ден от обяд до към полунощ, но така и не се появи пасаж. Става дума за скумрията, която всеки твърди, че тази година няма да дойде заради планктона...или поне няма да е така многобройна. Единствения чевек, който видях да хване прилично сафрид за целия ми престой бе един пич - Донко от Петрич. Мореше го човека на чепаре, аз до него на същото чепаре, барабар с други БГ колеги само му правехме евала!! Имаше ден човека и беше много свестен и много светнат в тактиката за условията на Ставрос.

И... преди да кажа че съм се капОтирал отново, все пак...имах хубава случка предпоследния ден с....един ХТАПОД - таман три килограма чистен излезе. :D :D Еееее докато ме споходи това щастие вече бях назад с 10 EUR за двете загубени хтаподиери. Голяма драма е да извадиш тва жуотно - има един такъв интересен момент на взаимно ококорване :shock: :shock: когато го видиш как драска по асфалта към теб с тия пипала...мани, мани. Добре,че беше наблизо един грък та да му види сметката... Тук е момента искрено да благодаря на Kriss за дадените напътствия за тактиката при октопода!!

Ето го :arrow:
Изображение

Изображение

Хубаво е на Ставрос и Май месец, няма навалица, току започват приготовленията за сезона, квартирите са на сносни цени, а ако има и риба---ехеее, какво му трябва повече на човек---само на 290 км от София. Няма да ми е за последно.......и дано другия път има повече драма и повече снимки :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от s4etovod на Вто Юни 08, 2010 9:51 pm, променено общо 4 пъти.
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от jamiemirror »

На Ставрос още през Март кълве морски костур на кея - на пилешки гърди и на акроватис. На подвижна плувка около 10-ина метра дълбочина, на 2 метра до самия кей :)
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Пак за Гърция

Мнение от own »

esox_hunter, голям си!. Страхотно репортажче - чакам с нетърпение продължението, а относно първата риба на Криска - мисля, че е сафрид, но може и да бъркам - от кадъра така ми се струва.
Поздрави! :D :D :D
:)
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

own написа:esox_hunter, голям си!. Страхотно репортажче - чакам с нетърпение продължението, а относно първата риба на Криска - мисля, че е сафрид, но може и да бъркам - от кадъра така ми се струва.
Поздрави! :D :D :D
Eee стига де, то аз ако един сафрид не мога да различа :wink: :D :lol:
Петър ме светна че това е гопа даже някава голямшка си там гопа :wink:
Като съм готов с продължението, ще пусна и него :)
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
петър василев

Re: Пак за Гърция

Мнение от петър василев »

Ето я Гопа-та,,на тези големите тук на Крит им викат Каламогопи. :wink:
Изображение

Изображение

А пък туй е Сафрид само,че на скара :lol:

Изображение

Това пък е като допълнение ,мезе са Сафрида :lol:

Изображение

Текнаха ли ви лигите ееееее :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”