Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

и така колеги дави дам молко инфо ,щото гледам давате всички много а на грцкото море ниама много бг до ходият само на всеки кеи по 10-15 човека и всички си траикате но както и де е. Eто и инфото от 13-14 на Ставрос имаше не лош риболов от 30-40 скумрики ,50 сафрида от които 10 бяха доста прелични и15 заргана хванати по междо другото.Инресното е ,че се чакат всеки момент да влезнат пасажите с скумрия и да има сеч,а вече може и да са влезнали но ние няма да разберем ,колегите ни дават много информация но това си и бг черта :D
ribar64
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 08, 2011 1:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от ribar64 »

това е истина ,на ставрос вече е пълно със скумрия ,лови се в огромни количества ,дошли са някакви пасажи и е сеч,казаха десетина дена ще бъде така,успех
Стефан Добрев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 299
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 5:48 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от Стефан Добрев »

deko_75 написа:и така колеги дави дам молко инфо ,щото гледам давате всички много а на грцкото море ниама много бг до ходият само на всеки кеи по 10-15 човека и всички си траикате но както и де е. Eто и инфото от 13-14 на Ставрос имаше не лош риболов от 30-40 скумрики ,50 сафрида от които 10 бяха доста прелични и15 заргана хванати по междо другото.Инресното е ,че се чакат всеки момент да влезнат пасажите с скумрия и да има сеч,а вече може и да са влезнали но ние няма да разберем ,колегите ни дават много информация но това си и бг черта :D
Колега, да попитам за подробности,ако е удобно...Стръв,монтаж и др.Благодаря предварително
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

стръв цаца а монтажа е подвижна плувка 3-4-5 гр кука номер10 далбочина от 3м до 6м и ако има слука ловиж :D
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от s4etovod »

Прясно инфо за Ставрос!!!

Слуховете, че се навърта скумрия са верни! В Събота /21.05/ през ноща след 3 часа е имало изпълнения на петричани от по една хладилна кутия..... Да!!!...и нали няма петричани във форума...инфо вяло или по-скоро няма :axe:

Кандардисах се и аз и в неделя /22.05/ в 21ч бяхме на линия да проверим за какво става дума. И... голямото чакане почна....до 6,00 сутринта, когато чат-пат започнаха да излизат. НОООО това трая САМО 1 час, защото дойде още един голям кораб и целия кей в момента е блокиран и не става за риболов. Два кораба са и ще ги пълнят с нещо и като помня колко време отнема това от миналогодишната ми ваканция там -> чао скумрия за тая пролет :!: :!: :!: Резултатът от нашата разходка е 300км път за 15 бройки...но поне уситхме тръпката отново.

Та така, ако някой иска да ходи да се пробва - първо да събере актуално инфо дали няма кораби щото ще иде и само ще слуша как рибата пляска зад тях. В момента и поне още 4-5 дни ще пълнят корабите, така че по-добре се ориентирайте другаде или просто идете на плаж - виж за това вече става.

Поздрави
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от jamiemirror »

Добро инфо, Счетовод!
А и 15 парчета не е зле за начало, колко са големи - от дребната "кольос" ли е?

ПП: Пробва ли октоподите?
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от s4etovod »

jamiemirror написа:Добро инфо, Счетовод!
А и 15 парчета не е зле за начало, колко са големи - от дребната "кольос" ли е?

ПП: Пробва ли октоподите?
Скумрията беше до 20 см.

По темата за хтаподите - Охи, ден ехис хтаподис, брат :wink: имаше две рибарски корабчета дето изхвърлиха доста риба и даже дядката с мустаците дето само октоподи хваща си замина... нооо ша ги пробвам, знайш :drinkers:
qwerty
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:22 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от qwerty »

Здравейте , колеги.
Тъй като съм абсолютен новобранец в това начинание ще ви помоля да ме насочите в правилната посока :)
Очертава се да отскоча до Гърция тези дни и въпреки многобройни теми искам да попитам няколко неща :
-Какво има в този период от годината около Коринт и горната част на Пелопонес ?
-Кой е най-подходящия и елементарен начин за риболов , с който един новобранец да си 'начеше крастата' и да прекара няколко приятни дни с опити за риболов ?
-С какви такъми трябва да се въоръжа и каква стръв ?
Благодаря
popdiego
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 9:49 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от popdiego »

qwerty написа:Здравейте , колеги.
Тъй като съм абсолютен новобранец в това начинание ще ви помоля да ме насочите в правилната посока :)
Очертава се да отскоча до Гърция тези дни и въпреки многобройни теми искам да попитам няколко неща :
-Какво има в този период от годината около Коринт и горната част на Пелопонес ?
-Кой е най-подходящия и елементарен начин за риболов , с който един новобранец да си 'начеше крастата' и да прекара няколко приятни дни с опити за риболов ?
-С какви такъми трябва да се въоръжа и каква стръв ?
Благодаря
Бих си взел един триметров спининг с акция 20-80 грама ,блесни тоби,тежки кастмастери и бих въртял нощно време на осветените кейчета....Простичко и приятно...Вземи си и кеп или канжа,че не се знае .....
За риболов не мисля,само когато съм за риба...
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от s4etovod »

Да кажа и аз на кратко как мина отпуската в Ставрос 11-17 Юни.

Пристигане, разпитване, леко разочарование от чутото и влизане в ритъм: сутрин 5.30-6 до към 9ч, плаж, спане, 17-21ч пак на кея. Имаше отново два кораба и половината от отпуската мина в чакане да се махнат :twisted: . А като се липсаха някакъв риболов ставаше само след обяд 17-19.30ч - влизаше скумрия и се улавяха най-много до десетина риби. Едната сутрин при малките лодки на полиангистро със сардела на дъно успях да хвана три кефала и това беше.

За мое щастие обаче и тази година имах късмета да излъжа един октоподчо :drinkers: -около кило и половина-едната вечер докато бяха там корабите мятах наоколо. Двама гърци от рибарските лодки ги слушах да ме "благославят" :finga: Сега не им е сезона и даже хазайна дето им е майстор се учуди.

На Волви не отидох, но отскочих до Неа Кердилия на устието на Струма за час. Метах воблери, бял на плувка и нищо, но поне видях как се стига до там поне от едната му страна. Местни българи в Ставрос разправяха, че Петричани хващали на устието на някакъв порт кефали и скумрия нощно време, но инфото ми е само споделено.

Та това в общи линии - добре си живеят /все още/ гърчолята, ние пък има къде да ходи да разнообразяваме. Тая година едър зарган не видях там и това е следващата ми цел - да уцеля период, в който има от едрите писалки.

Поздрави
i_plamen
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:54 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от i_plamen »

Инфо за почивката ми 19-25 юни в Неа Врасна.
Място за риболов кеят на Ставрос. Почти трагичен риболов. Монтажи: фини на директен и с мач.Хващаха се единични риби. Малко и дребни скумрии и всякакви там спароси и т.н. Тежки монтажи на полиангистро и всякакви дънни импровизации с най-различна стръв. Резултат-пълно капо.
Местен българин ми каза шеговито: щом ги няма петричани на кея ходи си на плаж.

Второ място за риболов-лимана на Струма. Два риболова-два пъти капо.
Първи ден към 10,00 часа , когато вече си тръгвах влезе някакъв пасаж, но сравнително далеч от брега. Гонеха ми единствената блесна, която имах /огромна щукарска клатушка/. Така и не разбрах какъв е пасажът. Дънните монтажи описани по-горе ги изваждах след 4 часов престой във водата с непокътната стръв.
Втори ден на лимана-вече обзаведен с чепарета и воблери от магазина в Ставрос, но пък го нямаше пасажа. Дънните монтажи със същият неуспех. На кеят заварих един грък, екипиран добре с 10 броя дънни въдици със макари /който ги е виждал гръцките любители риболовци знае, че за тях въдиците не са приоритет/, всичките до една на дъно на сърдина с полиангистро. Беше нощувал на кея и към 10,00 часа си тръгна. Всички въдици ги извади със непокътната стръв. Това ме успокои до някъде, че проблема не е в моят телевизор.
Такъв ми беше рибарският късмет.
Ракия, узо, салати и скари без грешка. Хванах и малко тен.
По-голяма слука на всички колеги.
kirkata77
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 9:58 am
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от kirkata77 »

Евала на всички колеги ,дето са разтоварили по Гръцко.Искрено ви завиждам.Аз ще ги смазвам към края на август-началото на септември.Обещавам и репортаж този път.Наслука на всички и наздраве. :drinkers:
kirkata77
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 9:58 am
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от kirkata77 »

dhp_pm написа:
kirkata77 написа:Пробвай на всичко,без чепаре.Най-вече по дъното.Може и да хвърлиш някоя коричка хляб,да видиш дали играе кефал на повърхноста.
Абе Кирка Поморие говори ли ти нещо :?: :?: :?:
Не човече-на Поморие сам бил последно като дете,преди повече от 30 години :rolleyes: сори ,че не съм видял въпроса ти.
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Пак за Гърция

Мнение от glarusa »

Очертава се разходка до Гърция и по-точно Кавала...Прочетох, че риболова бил забранен! Някакво по-скорошно инфо да Ви се намира?
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Пак за Гърция

Мнение от daniel defoe »

glarusa написа:Очертава се разходка до Гърция и по-точно Кавала...Прочетох, че риболова бил забранен! Някакво по-скорошно инфо да Ви се намира?
Бях в края на юни на почивка в близост до Кавала (на 17 км.), риболовът беше забранен само и единствено на кея, заради български риболовци, оставящи след себе си всевъзможни органични и неорганични отпадъци, които се вмирисват и гонят туристите и клиентите на близките до кея таверни. Инфото ми е от кмета на градчето.
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”