Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Пак за Гърция

Мнение от dimitur »

own написа:Еееееее, колеги, някой не се ли е върнал скоро от южната съседка да сподели какво се случва там. Аз незнам как ще издрапам до другото лято пак да топна такъма в Егейско море, а и както съм се закотвил в Софето....незнам дали ще се добера до нашето си мило моренце барем за попчета :wink:
Здравей колега.На 12 .09 се върнах от Халкидики,Касандра.Риба има много но покрай брега е дребна.Даже тук сега се хващат по-големи заргани от там.В галерията ми има снимки.Но иначе за гмуркане е невероятно.Аквариум.Страшна красота.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от Дели »

Аз също се върнах от Халкидики на 9.09 и също мога да твърдя ,че тук риболова по това време е по резултатен. Причината може да и в това, че не познаваме добре методите на риболов в Средиземно море или там още сезона не е започнал.
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Пак за Гърция

Мнение от dimitur »

А ве там сериозните риби са в онези тъмно сините води.
PK4037
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 7:53 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от PK4037 »

Фори написа:Разрешителното за риболов с харпун се дава от Port Authority, на гръцки се произнася "лименархио" и мисля че е същият документ, който издават за риболов от лодка. За всички риболовни методи при които човек не е стъпил на земята се изисква лиценз. Цената е 30 евро за първите две години и ако не ме лъже паметта за следващ двугодишен период се подновява срещу 8 евро. Също така е хубаво да разберете какво не трябва да се лови, че комшиите са много чуствителни на тема съдържанието на морето им и могат да друснат съвсем сериозна глоба.
Това разрешително действително е 30 евро за 2 години и е за харпун и риболов от лодка с въдица, но въобще не се издава толкова лесно - напротив за тези, които не живеят в Гърция е доста сложно!
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Пак за Гърция

Мнение от pluv4o »

Миналата седмица се върнах от о.Самотраки.Бяхме три семейства и си изкарахме страхотно,въпреки лошото време.Поради силният вятър не успяхме да излезем с лодка,но и от брега се получи качествен риболов.Всеки ден ловихме на различни места и по различни методи.уловът също бе най-различен-Зарган,мурмура,змиорки,разните му там костурчета и перки и едно циплаки(поне така ми казаха,че се казва-прилича на маятико,но с по-скромни размери 700-800г.).Имаше разбира се и лов на октоподи.Още със слизането от ферибота хванах два.Първият с ръце,а втория с хтаподиера специално закупена за целта от Александруполи.Островът е невероятно красив и има какво да се види(и от природни дадености и исторически забележителности.Догодина живот и здраве отново ще го посетя.
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Пак за Гърция

Мнение от riibok »

Здравейте,колеги!Тези дни ще ходя за кратко до Кавала,въдиците така или иначе са винаги в колата,та въпросът ми е-каква риба имам шанс да хвана по това време на годината и евентуално на каква стръв?
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

носи си пилешко филе за кефал и цаца лови се на кея зад толетната на 4-6м далбочина после да дадеш инфо
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Пак за Гърция

Мнение от riibok »

deko_75 написа:после да дадеш инфо
Жива скръб :? Имаше един колега от България с малолетно кефалче-1бр.и сигурно беше отличника на кея.До тоалетните бяха застанали местни рибари,които хвърляха на ръка,но без успех,и тъй де-накратко,никой-нищо!Сигурно щях да половя добре,ако целенасочено търсех дребосък,виждаха се рибки,сигурно цаца,и то доста.Имаше и ентусиасти,търсещи октопод,ама...
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

е щом там недава значи е много рано и кормораните от петрич ги няма значи работата е зле ще изчакаме май
kirkata77
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 9:58 am
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от kirkata77 »

Не се отчайвайте колеги,задържи ли се така топло няколко дни и ги запукваме.Аз преди години сам ловил кефали в началото на февруари-но времето беше супер 5-6 дни преди това.
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

а ми когато доидат резутатите дано някои даде инфо
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

вчера мои хора са ги скъсали на кея на кавала а и преде това е давало но колегите макета си траят да не им изловим кефалите
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от zazturbo »

Здравейте колеги,искам да споделя,че през последните две седмици в Гърция цъфти планктона и риба не се хваща,морето е като супа.Освен това кефала е много мръсен,ще чакаме сафрида и скумрията,сега няма дори сепия и калмари.
петър василев

Re: Пак за Гърция

Мнение от петър василев »

zazturbo написа:Здравейте колеги,искам да споделя,че през последните две седмици в Гърция цъфти планктона и риба не се хваща,морето е като супа.Освен това кефала е много мръсен,ще чакаме сафрида и скумрията,сега няма дори сепия и калмари.
Ма това из цяла Гърция ли бе братле :roll: тя пък колко ли морета има :D и аз съм за скумрията :D
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от zazturbo »

Не казвам че спец, познавач като тебе,но от скромен опит мога да кажа че съм хващал сафрид,колиос(дребни скумрий),на пристаните КАВАЛА,СТАВРОС,ОЛИМПИАДА,НЕА РОДА.Имал съм дни в които съм хващал по около 12,14кг.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”