Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от jamiemirror »

А как се вадят разрешителните за риболов от лодка - чувал съм че са едно за лодката/капитана и второ за рибаря?
sava14
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 5:46 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от sava14 »

Да, горе долу е така.
За да ловиш от лодка или с харпун ти трябва разрешително за това.
Вади се от Морска Администрация срещу 27-28 евро и 2 снимки.
Става веднага и важи за 2 години.
Само, че това не означава, че можеш да ловиш с всяка лодка.
Лодката трябва също да има разрешително за риболов, не само хората вътре.
проблемът е, че лодка с българска регистрация не може да вземе разрешително за риболов.
лодката трябва да е гръцка.
С две думи ловим полу-незаконно, само с разрешителни на хората.
Ако ни хване Костгарда или ще прояви толерантност като туристи или ще ни скъса г..а от глоби и т.н.
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

здравей те!На 5,6,7 май на кавала и керамоти даваше много слабо ,почти нищо,2-3 заргана и 10 сафрида за 3 дни, гърците казват ,че има планктон,ако някой знае нещо да каже,а завравих да кажа колеги от смолян ловиха на керамоти маламура на мида но беше дребна и не много.в петак пак ще дам инфо от един колега които в момента е там.
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

колигата си доиде от керамоти 3 дни капо нищо даите инфо за ниако др място по надоло тук нияма изгледи за риболов на кавала и керамоти
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Re: Пак за Гърция

Мнение от DOCTORA »

Изчакай две седмици да отида на Кавала в началото на Юни. Миналият път пак така стана, всички ревяха няма риба, много планктон, пък аз като отодох хващах по една тава риба на ден. Това не е Черно море, ако ще ловите заргани и сафриди на бомбарда по-добре ще сте на Созопол. Тук на Бяло море зарганите и сафридите са жива стръв.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

мерси за савета,запознат сам много добре с този риболов,2008г,2009г от 10до 25май сам ловил само едар зарган а после писалките неми се ловият,затова питам толкоз много ,лошото е че няма много дребни атеринки за стръв ,колегата ми каза ,че са са появили на керамоти атеринки но са били много на ретко и трудно са се ловили но пак никакав софрит и зизи,а на черноморието одавна не ходия
vladorodos80
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 8:39 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от vladorodos80 »

здравей колега ас ловя в родос от плажа няма забрана и не ти трябва никво разрешително стръв морски червей обикновен не зузуния или скарида във всеки супер маркет ше намериш монтаж средно потъваща бомбарда повод 1и 50м влакно на повода 12 на основното 14 успех и наслука
vinagi ima dve mnenia ,,,gre6noto i moito
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от s4etovod »

Такаааа, тази събота се телепортирам за седмица в Ставрос и в тази връзка моля ако някой колега има някакво актуално инфо да го сподели.

Наточил съм: дънни, плувкарски, чепарета, блесни, воблери, хтаподиери, палиангистрота, бели, торни, миди, раци, скариди, абе цялата рибарска тупурдия мани мани....

А като се върна инфото ще снеса аз....и дано не е като всичките ми миналогодишни ходения там /само цирки, приблизителни капОтирания и много навъртяни километри.
Последно промяна от s4etovod на Чет Май 20, 2010 9:16 am, променено общо 1 път.
BACHO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:57 pm
Местоположение: ВG.PB

Re: Пак за Гърция

Мнение от BACHO »

На Керамоти в момента недава нищо
ХУБАВО ЕВТИНО НЯМА
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Пак за Гърция

Мнение от own »

Колеги (почитатели на южните морета), в сряда по тъмно се качвам на колата и към точка "Б" - Ситония. Интересувам се някой скоро бил ли е там или съседните полуострови на Халкидики. Ще съм благодарен за малко прясна информация. Утре или други ден ще мръдна до илиенци да видя за малко такъми, че съвсем съм ги свършил.
Надявам се да има какво да се снима. После ще има и репортаж. Отивам за 3-4 дни, най-вероятно към Вурувуру или Оромос Панагиас :D
:)
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

own написа:Колеги (почитатели на южните морета), в сряда по тъмно се качвам на колата и към точка "Б" - Ситония. Интересувам се някой скоро бил ли е там или съседните полуострови на Халкидики. Ще съм благодарен за малко прясна информация.
Има "агенти" точно там в момента (Ормос, Порто куфо и пр.) утре вечерта, като се върнат ще разпитам и ще ти дам прясно инфо :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Пак за Гърция

Мнение от own »

Супер, тръпна в очакване! :D
Дано има хубави новини :)
:)
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от esox_hunter »

own написа:Супер, тръпна в очакване! :D
Дано има хубави новини :)
Обещаното...значи вестите не са много обнадеждаващи но това не трябва да те отказва :wink:
Чух се с френда и инфото е следното. На Порто Куфо, Торони, Сарти и още едно място не запомних кое...нищо :?
Основно колегите са се опитвали да ловят на изкуствени примамки но резултат никъкъв. По наблюдения и местните които традиционно търсят риба по същите места на стръв не са имали слука. Идвали за по час два да пробват и като няма активност "събирали крушите" :?
На Ормос не са мятали. Според "инфо" от местните чат пат излизал лаврак на дънна стръв на Порто Куфо, но инфото не е потвърдено. Зарган не е бил забелязан.
За да е коректно инфото на бомбарди не са мятали и не се знае каква е активноста на традиционните "точки" и "тиренца" (саргови риби) и на илариите и подобните им.

Айде наслука и после драсни няколко реда как е било :wink: :)...по тия места и риба да няма винаги си е голям кеф и релакс :D
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Пак за Гърция

Мнение от own »

Благодаря за информацията колега,
....накрая пускам тъкъма за попчета и каквото се обади. ..:))))
Ще пиша после. Като гледам платерината по нашето море как се е активизирала и си мислих, че по гръцко вече е започнала голямата сеч, но да видим на място. Жалко, че ще съм за 3-4 дни само (на есен пак надявам се)!
Благодаря отново колега esox_hunter .
:)
kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пак за Гърция

Мнение от kuzmich »

Колеги някаква данна за риба към Кавала че имам идея да ходя другия уикенд нататъка?
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”