ГЪРЦИЯ,Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Модератори: emo vasilev, alekst

esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

...И така малко снимки от Ормос Пангиас

Те тук мятах за иларии на скалите:
Изображение

снимки на илариите сега няма че поради недоглеждане са записани на паметта на апарата а не на картата :oops: Но пък иларии сте виждали :wink: :)

Помятах и на самото пристанище но освен дребоси нищо друго
Изображение

Изглед към новото яхтено
Изображение

На Ормос Пангиас на самото пристанище има една импровизирано магазинче (като палатка му е покрива), където продават стръв: замразени червеии американо по 6 Евро и в червеи в бурканче по 4,5 Евро


После разходка до едно любимо мое място ...
Вурвуру... Как по друг начин да го илюстрирам освен така :wink:
Изображение
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от own »

АААаааа колега esox_hunter,
Успя да ме върнеш месец назад. Ловили сме на едно и също място. Моят пост е в тема "Пак за Гърция" - хвърли едно око.... :D
:)
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от own »

Писах ти за червейчетата като лично съобщение...и то доста подробно, но сега след като прочетох репортажа виждам, че си я намерил лелката.
Хубаво си си изкарал...браво :drinkers:
:)
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

Днес от Ормос Пангиас с едно ей такова "корабче"

Изображение

...решихме да направим една разходка...
Изображение

...до светите места...
Изображение

Снимики нпаравих един куп но като се прибера ще ги оправям

Понеже все пак става дума за риболов да кажа какво видях... по пътя между Ситония и Атон...стадо туни около 2-3 кг-мови и непосредствено край тях 3-4 много готини делфинчета...Минаха като торпеда под кораба :lol:
Край Атон рибари с лодки но какво точно вадеха не видях :oops: На порта на Оронуполи едни пичове с ролки влакно и парченце риба за стръв но нищо не ловяха :wink:

Ей таз фотка е специално за един френд :wink: На вас нищо няма да ви говори но на него ...определено :wink:

Изображение

.... :lol:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

Накратко за днешния риболов...Поради спецификата на времето, т.е. повечко ватър днес, реших да отида отново на Порто Куфо
малко преди обяд бях там, но и там си имаше "ветерец" :wink:
Както и да е прослушах местата на ципурите, но нямаше и помен от тях :roll: Много скоро разбрах каква е причината ...ковнах ето няколко таква чернокопа:

Изображение

...които явно бяха подплашили повечето от другите обитатели...

След половин час почнаха да обаждат платерини и иларии...
Изображение

И се почна гол след гол. :) Големите реших да ги пускам а дребните да събирам за жива стръв...

Изображение

...зарганите пак бяха пас, а по ми се искаше зарган за жива стръв но уви :?

По едно време ми писна да ги дърпам и викам на Криска да ходим да заложим за "големо" :wink:
Речено сторено направих две въдии едната на дъно другата по гръцката система :wink:
Изображение

Повисяхме 2 часа но нищо. Проблем беше вятъра който връщаше едната от живите рибки на брега. Иларииките са доста кекави за стъв и бързо дават фира...
Точно преди да тръгнем до сами брега хищник попля дребните... аз веднага спретнах един воблер, но уви кратка бе атаката :?

После отидохме за жива стръв тук: Показвам за всички да си знаят :wink:

Изображение

Днес лових пак основно на варненски "чръв", на такъв от бурканче не ще и не ще..капризна работа :wink:
Сега съм се сдобил с пресни живи червеи и утре поемам към нови дестинации.....
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от MARLIN »

Колега като гледам тези снимки и риби ще взема да запаля колата и да трагвам :D само не разбрах морския червеи- Варненсия с който ловиш от там ли си го купуваш :roll: или...
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

MARLIN написа:Колега като гледам тези снимки и риби ще взема да запаля колата и да трагвам :D само не разбрах морския червеи- Варненсия с който ловиш от там ли си го купуваш :roll: или...
Варненския естествено от Варна ми го носят :wink: Но не се коси местния тук е по-добър стига да го намериш :) Наслука ако ходиш за риби по Халкидики и знай че ден с ден не си прилича :lol:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от MARLIN »

И аз така предположих , но знам ли :D гърците са патентовали и продават наше сирене какво им пречи да патентоват и продават наши варненски червеи примерно по 5 евро :smt043 Мерси колега мисля да ходя ,но към Атина там естествено ще е друго.. А ти продължавай все така :smt023
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от Дели »

Браво Ексос. Страхотен репортаж. Виждам, че още си там и мислено съм с теб. Бях за пореден път на Коуфо преди 20 дни. Страхотно място. Не че има толкова много риба там , но природата е страхотна.Много ми е полезно мястото за стръв където си посочил. Тази есен на Коуфо и Сарти от където купувам червеи бяха спряли да зареждат.
Рибката която наричаш чернокоп най-вероятно е лица. Много са хищни и стават доста едри. Около пристана на Коуфо е плитко и затревено. Ако още си там бих те посъветвал да отидеш на другия край на залива, под кариерата. Пътя за там се отбива веднага след хотел "Мелитон Студиос". Караш до края, там където се влива езерцето в морето. Прегазваш канала , не е дълбок и на 30-40 метра има прекрастно място за риболов . Каменна плоча и отпред пясък. Дълбоко, става за блесна , воблер, дъно. Там се въртят добри екземпляри ципура, лица , зарган. Всички тях можеш да ловиш на потъваща бомбарда с филенце от зарган, но слагай по големи куки 6-7 номер. На дъно опитай на полингиасто със зарган. Там има октопод и морени. Една морена ни попиля живарника тази година. Разгледай в YouTube как се лови морена. Елементарно е, но аз го научих чак когато се върнах от този сайт http://gofishing.forumsclub.com/
Снимай и пиши , мислено съм с теб.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

Дели написа:...Снимай и пиши , мислено съм с теб.
Мерси за инфото :)
Тази вечер се прибрах и като оправя снимките тези дни ще напиша продължение към репортажа :) За риболова на Вурвуру, стръвта, плажовете и още нещо :)
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

...И така да продължа обещаното за риболова на ситония. За жалост ще се наложи малко да го синтезирам, че иначе много снимки а малко ме мързи да качвам много и пиша много. Както и да е решихме да сменим местоположението и хотела, но преди си спретнахме една екскурзия до Солун, където посетихме Mall Mediterian Cosmos най-големия на балканите. Снимки от там умишлено няма да пускам, че са доста извън темата, а и на някой жена му ако ги види токувиж решила, че и се ходи там и ви отиде бюджета за такъми поне за година напред... За това ето една снимка от Бялата кула, която е жълта защото я щракнах по залез
Изображение

Щастливият ми племеник...
Изображение

Вечерта се отправихме към Вурвуру и се настанихме в хотел Кристарас за който споменах по горе при г-жа Фуфо.
Ето го хотелчето а и самата нея:
Изображение

Мъжът й е човека койта дава и лодки под наем.
Изображение

Човекът беше почнал вече да ги прибира (зазимява), но каза че ако искаме ще вкара една. За жалост зет ми, който уж много искаше взе че се отказа и аз "зависнах", не ми се влизаше сам, а и много щеше да ми дойде финансово само за един човек и се наложи и аз да пропусна този път :?
Ето ценоразписа:
Изображение

За това пък въоръжен вече с гръцки червеи акровати от жълтата бензиностанция на следващия ден ги подпуках на бомбарда...
Изображение

Ето част от улова:
Изображение


Привечер продължих но вече в компания на зет ми...
Само забележете на какво място ловим :lol:
Изображение

Изображение

Слънцето се скрива .... Вурвуру на залез...красота :)
Изображение

Решихме с улова да си спретнем една гръцка вечер с всичките му салтанати. Тук е мястото да кажа, че хотелчето в това отношение е безценно – предлага всякакви удобства: барбекю, газови котлони, посуди и консумативи с две думи всичко нужно да се спретне едно мероприятие от такъв тип. А дори и да няма нещо само едно намиогане на г-жа Фуфо и ...
Ето крайния резултат:
Изображение
...всичко бе ометено на свещи, на 2 метра от брега, тишина и меки вълнички....безценно! :lol:

Сега ако си мислите, че само риболов и ядене се лъжете... :wink: Обиколихме страхотни места и плувахме и се мотахме по страхотни плажове. Ето само една много малка част от това, което видя моето фотооко:
Панорама на Портокали биич (Ориндж биич)
Изображение

Някъде край Сарти... Тази снимка е специален поздрав за колегите каякари от Бакари:wink: :D
Изображение

На Кариди биич...
Изображение

Криси и неиния любим кариди...
Изображение

И много гмуркане имаше...
Изображение

Ей тия гадки дет ги ловя...
Изображение

Общо взето така си прекарвахме ...риболов, разходки, гмуркане...ей тия 4 неща...:wink: :lol: :lol:
Предпоследния ден ми бяха останали 10на червея и решихме с Криска да половим като за последно...
И такава гад хванах:
Изображение

...а Криси скубеше заргани...
Изображение

Уловът с който приключихме последния риболов:
Изображение


Като за последно решихме да закрием почивката с разходка до Ормос Панагиас
Изображение

...и с романтична вечеря в една таверничка на пясъка на брега на морето, на газена лампичка и под окото на изгряващата пълна луна...
Изображение
„Жените знаят защо” :wink: :lol:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
scratch
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:23 pm
Местоположение: Варна/Сандански
Обратна връзка:

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от scratch »

браво колега - много добри снимки и перфектно прекарване. Благодаря, че ги сподели :smt023 :partyman:
Аватар
ribarshe
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 9:33 am
Местоположение: Васил Василев-Варна

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от ribarshe »

Перфектната почивка :smt023 :smt023 :smt023
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от КИРО »

Вярно
жените знаят защо. :D :smt023
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
own
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: София/Варна
Обратна връзка:

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от own »

Ехххх, esox_hunter....знам какво си преживял...няколко дни преди теб бях там, правих същите неща...само дето ме мързеше да снимам до като рибарствах.
Репортажа - Превъзходен.
Специялни поздрави :lol: , Пожелавам и на всички от форума да вкусят от удоволствието наречено Ситония. :D
:)
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”