ГЪРЦИЯ,Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Модератори: emo vasilev, alekst

esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

ГЪРЦИЯ,Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

Колеги до сега съм бил няколко пъти на Халкидики на ръкавите Ситония и Атон и ги познавам сравнително добре, но на Касандра още не съм ходил. Обмислям евентуално към края на този месец или началото на следващия да го посетя и него :) .
В тази връзка, ще съм ви благодарен, ако помогнете и би ми била супер полезна информация за риболова по Касандра. Ще се радвам ако споделите:

- къде (места на Касандра) и каква риба може да се очаква?
- методи на риболов с които сте имали успех (спининг, дъно и пр.)?
- стръв (вид) и от къде евентуално може да се купи (риб. магазинчета)?

Това разбира се за риболов от брега, но ако някой има инфо и за риболова от лодка може да сподели и такова ... много е полезно :) .

Ако някой го интересува инфо по другите ръкави с радост, ще помогна на ЛС (да не спамя тази тема) или ще отворим други теми напр. "Ситония - Гърция какво, къде и как ?" и пр. В други теми във форума за Гърция има частично инфо за ръкавите на Халкидики, но предлагам да ситематизираме темите, защото все повече хора ходят на Халкидики и такова инфо, което не е разхвърляно би било много полезно. Също добре би било да не спамими излишно, а конкретно по съответната тема. :wink: :)

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват с инфо :)
Последно промяна от esox_hunter на Пет Окт 02, 2009 5:56 pm, променено общо 1 път.
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от dimitur »

Колега в петък се върнах от Касандра.Бях в един хотел до Пефкохори.Заргана се обажда но рядко и малка.Като се гмурнеш в морето ще видиш какви риби можеш да хванеш.Няма големи освен навътре с лодка.Вземи си морски червеи ,много са добри.За местата от всякъде от брега можеш да хвърляш с еднакъв успех.
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от dimitur »

Забравих да ти кажа че само на бомбарда имах удари.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от Тедо »

мястото за риболов е много важно - най-добре на някой кей... Преди 2-3 години си спомням, че имаше много заргани и големи на кейовете... Тая година на Ситония почти не видях /само малки - по 20-ина см/, но и там където бяхме нямаше кей...
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от dimitur »

Това е вярно колега.На кея на Пефкохори хванах по-големи заргани.Не беше много голям но беше удобен.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

dimitur написа:Колега в петък се върнах от Касандра.Бях в един хотел до Пефкохори.Заргана се обажда но рядко и малка.Като се гмурнеш в морето ще видиш какви риби можеш да хванеш.Няма големи освен навътре с лодка.Вземи си морски червеи ,много са добри.За местата от всякъде от брега можеш да хвърляш с еднакъв успех.
Благодаря за инфото колега! Надявам се в скоро време да успея да отида и аз ще напиша какво и как :) Още не е сигурно Ситония или Касандра, но живот и здраве инфо ще има :)

Поздрави и наслука!
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от dimitur »

Задължително си вземи маска и шнорхел.В морето е като да се гмурнеш в аквариум.Страшно е красиво.Аз като зарганджия гоних зарганите под водата.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

dimitur написа:Задължително си вземи маска и шнорхел.В морето е като да се гмурнеш в аквариум.Страшно е красиво.Аз като зарганджия гоних зарганите под водата.
Разбира се ще се гмуркам :) ....стига да не е много студена водата, но не ми се вярва :) Пък и имам апартче оборудвано с бокс за подводно снимане :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от Тедо »

dimitur написа:Задължително си вземи маска и шнорхел.В морето е като да се гмурнеш в аквариум.Страшно е красиво.Аз като зарганджия гоних зарганите под водата.
успя ли да хванеш някой /със зъби/ :mrgreen:
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

Преди време пуснах една тема "Касандра - Гърция какво, къде и как ?" с идеята да посъберем конкретна информация за полуострова, но вятъра ме завя на Ситония та да пусна малко инфо от тук :wink: и да подкараме конкретна тема за там.
Ситонско :wink:
Изображение

Накатко с няколко изречения и картинки :wink: Първия ден пропуснах риболова за да проведа кратко разузнаване.
На Никити зарган и лаврачета до кило това видях. Рибари нямаше освен един гръки колега който ги мъчеше с бамбукова пръчка и навито влакно на 2 пирона :roll: Класика от миналия век...и аз така започнах, като малък :lol: ама този беше поне на 50 и нещо години :lol: :lol: :lol: Удобните места на Никити са бетоновия мостик и доста переспективни места на новия порт.
Ден втори пак разходка към Неос Мармарис и Порто Куфо. На Мармариса само огледах покрай порта имаше рибари, но нищо конкретно не видях да вадят и отпрашихме към едно мое любимо място Порто Куфо. На път огледах Торони в залива посока към П.Куфо имаше двама колеги, които мятаха на бомбарда, но не видях да вадят нещо и не отидох да ги питам... Газ ъм Куфото. Там вече паркирахме колата на порта разходихме се и реших да помятам към 2-3 часа За целта подготвих 2 въдици с бомбарди една плаваща и една потъваща. Огледах добре залива и видях доста пасажи заргани от 25 до към 50 см както и тук там платерини. Започнах с плаващата бомбарда и си загубих към 20 мин. не ще и не ще зарганите ходят след червеите и се отказват... :roll: :?
Веднага смяна на тактиката потъваща бомбарда и резултата не закъсня:
Първа рибка Салпа/сарпа/
Изображение

рибка салпа
Изображение

с бомбарда
Изображение
Хванах няколко такива 4-5, които пусках във водата защото не мислех да ги задържам... По навик :wink:

И тогава дойде....първата ципура
Изображение

с бомбарда
Изображение

И нея я пуснах викам си случайна работа...да ама не...още една...

Изображение

И още...
Изображение
Вече реших да ги задържим викам си за една скара може да събера :lol:

Между ципурите обаждаше и по някоя платерина
Изображение

Криска не се сържа вика "и аз да взема да хвана някоя риба" И ето я с първата ципура на плаващата бомбарда
:) Изображение
Общо хвана 3 и няколко салпи, които релизваше :wink:

Хванах и 2 малки саргос ли е меланури ли е!?!?, които пуснах
Изображение

Това е уловът който задрържах за финал в следствие на 2,5 часа риболов
Изображение

Една ципура и половин дузина салпи и саргоси си заминаха по живо по здраво :wink: :)

Гърците кито ловяха до мен 4-5 човека не хванах нищо освен един октопод и рязко им се издигнах очите :lol: ..а в началото ме гледаха с лека насмешка с тез бомбардички :wink: :lol: :lol: :lol:
Стръвта която използвах: Български морски червеи ...от Варна
:lol: :lol: :lol:
Тук още не съм открил къде има жива стръв :roll:


Една една фотка за финал от гръчко
Изображение

Днес ще търся други дестинации... :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

който търси намира :smt023
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
eminem94
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2729
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 10:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от eminem94 »

Уха ... Браво .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от КИРО »

Хубав репортаж.
Само че ще го обединя с предния. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox_hunter »

КИРО написа: Само че ще го обединя с предния. :wink:
Според мен Ситония си заслужава отделна тема, защото имам много места и т.н. както и Касандра и Атон. Иначе много се омешват нещата и то си става "Риболов на Халкидики" Предположих че така ще е по удобно, защото все повече хора ходят там, но щом така си преценил ОК :wink:
Ако ще остава така обаче по добре заглавието да е "Касандра, Ситония и Атон - Гърция какво, къде и как ?"
Поздрави и наслука!

П.П. Утре кратко репортажче със снимки от Ормос Панагиас :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Касандра - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от 1000n »

Киро, не е ли по-добре темата да се преименува на "Гърция какво, къде и как ?" А в полето "Заглавие"(което стои над полето за поста) да се пише за кое място в Гърция точно става въпрос. Така ще могат и други колеги от форума да пишат за риболова си в Гърция в настоящата тема. А и важното условие темите да не стават прекалено много и да не се създават прибързано нови такива ще е спазено. Аз също бях създал една тема с идеята да се пише там за морски риболов, но се появиха постове свързани и със сладководния такъв, накрая колега предложи да се промени заглавието на темата, за да може да пише и за сладководния и за морския риболов. Аз разбира се нямах нищо против и модераторите промениха заглавието на темата. В крайна сметка обаче, Киро, ти и rumci сте модератори вие решавате. Между другото виждам, че колегата esox_hunter е разбран човек и ми се струва, че би приел промяната. :D Наслука! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”