Риболов в морето около устието на р. Камчия

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от joromercedes »

Здравейте! Отдавна следя форума и съм много благодарен за полезната и приятна информация ,която той съдържа.
Откривам тема за устието на р. Камчия , защото това е едно много приятно , удобно за пускане на лодка и риболов на сафрид и кая.
Влизам в морето от брега на реката /там ,където пристават лодките за екскурзии / и макар и малко трудно ,поради плитчините , се влиза в морето. На ляво от устието , на около 2-3 км е т. н. нос "Палеца" , место наситено с подводни скали -/за кая/, а навътре в морето ,когато има пасажи -дава добре сафрид и др. Може да се отиде и на дясно по посока на Шкорпиоловци -също много рибодайно место.
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от EU_BG_akademika »

Колега, то всичко хубаво, аз също се вълнувам от устието на "Камчия", ама да те питам, ти с колесар ли си пускаш лодката в реката. Защото аз съм с колесар и достъпа трябва да е подходящ за него. Благодаря ти за инфото.
Дано да има повече като теб и мен да споделят информация..........
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от joromercedes »

Може и с колесар. Удобно место е до останалата стълба /основа/ от бившия въжен мост.
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от Д.Димитров »

Вярно е доста хубаво място за риболов, винаги съм имал успехи там. Лошото е ако излезе вълна докато си вътре в морето, влизането в устието на реката е кошмар, миналата година едни колеги се обърнаха, изпозагубиха си половината такъми, телефоните, намокриха ключа за колата, просто развали им се целия кеф от риболова. Но там почти винаги се върти доста риба, заради реката, изхвърля доста хранителен материал в морето, въртят се малки рибки и съответно хищниците които пък хапват тях.
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от joromercedes »

Влизането обратно в реката е опасно при умерен и силен източен и североизточен вятър.При не особено силен югоизточен ,/а обикновено през лятото след обяд е така/ не е много трудно , само трябва да се вдига двигателя за да не зaсмуче пясък и тиня. Дано утре -неделя /този път един почивен ден/ ,да имаме късмет с по- добро време. Успех и наслука на всички !!!
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от EU_BG_akademika »

Всичко това разбира се звучи много примамливо, имам предвид обръщане, загубване на тъкъми и засмукване на пясък и тиня.
Шегата на страна, но щом е толкова плитко наистина е опасно излизането, аз съм влизал от Резовска река в морето, но там е дълбоко и каменисто, при такава плитчина при която двигателя може да опре, си е опасно, вълните на тези места са особенно коварни, няма ли кой да го почиства това устие? На Велека като се събере тиня, взривяват наноса за да се освободи реката, иначе залива пътя :(
Иначе всяко устие държи повече риба от другаде....................
Абе ще се пробвам, аз едно лято се разхождах с тяхна лодка и те излязоха в морето, а си беше бая корито, от тия дето за мауни ги ползват.
Сонара ще ми казва дълбочината, ако стане много плитко, прощавай Марче, обратно и ще си остана само с разходката :D
Успех на всички
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
A. C.

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от A. C. »

Д.Димитров написа:Вярно е доста хубаво място за риболов, винаги съм имал успехи там. Лошото е ако излезе вълна докато си вътре в морето, влизането в устието на реката е кошмар, миналата година едни колеги се обърнаха, изпозагубиха си половината такъми, телефоните, намокриха ключа за колата, просто развали им се целия кеф от риболова.
Тези колеги да не бяха с гумена лодка, защото и аз позмнавам едни колеги които се обърнаха миналата година там.
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от Д.Димитров »

На устието на камчия се трупа пясък а не тиня, трябва всеки ден да го взривяват, там пясъчната ивица пред устието се мени с часове, местните винаги си изкарват и вкарват лодките на тикане, въпроса е да се премине едно разстояние от 4-5 метра, но е много лошо когато има вълна, обръщането на нашите надуваеми лодки е просто неминуиемо, когато времето е спокойно няма никакъв проблем. Точно заради това съм се отказал, съжалих го колегата дето се обърна, не можеше да си отключи колата с дистанционното а съответно след като я отключи не можеше да я запали, направо ужас, не можеше и да спре алармата, озвучи курорта. Предпочитам да пусна лодката от Бяла и да пътувам един час до там отколкото да се обръщам и да имам тези проблеми.
A. C.

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от A. C. »

На Камчия много често вдига голяма вълна , осбено след обяд. Ако си в морето няма проблем , проблема е на брега където се обръщат вълните. Настина трябва много да се внимава и да не се предприемат рисковани действия. Тези за които аз говоря от мерак се пробват да влязат в една вълна. Оборудването си изгубват , едва успяват да си спасят лодката. Така, че умната колеги.
Но мястото наистина е много интересно от към риба. Таз година все още не сме ходили до там и смятам при следващ риболов да го пробваме.
Късмет на всички!
Аватар
lubosat
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 8:18 pm
Местоположение: varna

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от lubosat »

Здравейте,колеги нека някои който е влизал от там тези дни да даде някакво инфо?
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от EU_BG_akademika »

Даа трябва да се внимава, това от Бяла също е интересно, там с колесар става ли? Аз не съм ходил никога да го огледам :( , иначе за 2-3 литра бендзин :D не си струва риска. Колегата joromercedes днес е на Камчия, дано даде довечера инфо за ситуацията.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от simbat »

Минах през Камчия на разходка миналата седмица.Имаше колеги с лодки и колесари,които влизаха и излизаха от реката.Питах ги как с анещата-като навсякъде чат пат има сафрид.като навсякъде в момента.Не знам дали си струва пътя и риска при положение,че днес бях пред почивка на 200-300 метра от брега си взима сафрид нормално.Хванах и двайсетина дракона.Имаше колеги с гуменки,каяци,гуми и какво ли не на гребла и си ловяха и те нормално...Сафрида се държи сравнително близо до брега и всички лодки бяха скупчени в този район.Верно е пръснат и смесен дребен и едър,но не виждам какво различно ще излезе на Канчия,че да си заслужава да се ходи до там...
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от joromercedes »

Нa 31.05.09. сутринта не можах да вляза пред Камчия .Морето навътре беше чудно , но в брега имаше сериозен прибой и не рискувах .Влязох на Траката -пръснат и разнообразен по размер сафрид.
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от joromercedes »

Колежке А С не ви видях в събота на местото северно от устието на Камчия -пред къщичката - плочата с лихнусите. Да знаете ,че пропуснахте много добро време и много лихнуси са имали късмет да останат живи
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов в морето около устието на р. Камчия

Мнение от joromercedes »

Днес вляво от устието на Камчия,срещу плажа на къмпинг Романтика, от 7 до 11 ч. двама души 9 кг.- предимно лихнуси и малко попчета .Аз също чух ,че на грип /отдалеч видях хората/ , са изкарали много харип , но вътре в морето не даваше.Наслука !
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”