Северно Море (Шотландия)

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
kolev_666
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:49 pm

Северно Море (Шотландия)

Мнение от kolev_666 »

Колеги след 3 седмици заминавам за Шотландия (Arbroath) , ако някои има някаква информация за там , тактики иметоди на ловене нека сподели , аз съм ходил 5-6 пъти за риба там преди 2 години и хванах само 2 скумрий (ловене от кея става на въпрос , нямам лодка там) ако някой може да помогне с нещо ще съм много благодарен . Благодаря предварително . Ловил съм там само на второто ( Tronox Pro Sea Flec ) http://www.monsterfishing.co.uk/acatalog/Feathers_.html
kolev_666
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:49 pm

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от kolev_666 »

Интересува ме на сполучливи методи за морски риболов от брега , кей . Най-хващаните риби са Cod (треска) , pollack (сребристо) , Mackerel (скумрия) , Flounder (писия) , conger (едра моркса змийорка) , взел съм няколко чепарета от тук , но не знам дали ще са ми от полза . Нека който е запознат с морския риболов да помогне , стръв или изкуствени примамки ? Може и на ЛС . Ще съм много много благодарен ако ми помогнете :smt035
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от КИРО »

Защо на ЛС,нека се пише тук,ще е интересно и за други.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от lefi »

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 25&start=0
много от написаното тук ще ти е от помощ
seaconger
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:39 pm

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от seaconger »

Скумрия на чепаре с куки 1-ви номер и по-големи. С не повече от 5-6 куки, че парчетата са над 500 гр. и като се накачулят на всички куки трудно се вадят. За други риби нямам опит.
kolev_666
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:49 pm

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от kolev_666 »

а има ли значение чепарето в какъв цвят са перата ? Аз си купих 2 чепарета за сега с по 10 куки едното е с ярко зелени пера , а другото е с шарени , куките са 5 номер , влакното ми се вижда малко тънко може би 0,20 не пише колко е . От Акваспорт си ги поръчах . Дайте съвет за читаво чепаре и какво олово е по-подходящо (леко,тежко) .
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от lefi »

колега Колев,така описаните чепарета ще предизвикат доста смесени /разбирай пълни с учудване/погледи у риболовците там на острова.ще ти трябват чепарета с от 3 до 6 куки като бидемите са 0.40 а майката 0.50-все пак рибите са средно 300-400гр.та ако с твоето-10 куки с 0.20 и срещу него около 3 кг. бясно дърпаща се риба......освен това незная колко си платил за чепаретата но там са около 1-3 пауда тоест около 2.5-7 лв. така,че не всичко тук е по-евтино от там .между другото незная защо но в българия чепарето, е най-скъпо като абсолютно цифрово изражение в цяла европа- поредната българска аномалия а,наскоро пазарих и в Тунис и там е около 30% надолу
seaconger
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:39 pm

Re: Северно Море (Шотландия)

Мнение от seaconger »

Колев, това което си купил става за океански сафрид.
За скумрия - максимум 5-6 големи куки, иначе трудно се вадят и стават на кълбо. Скумрията е бясно нещо. Както е писал Лефи - влакно поне 0.50. Там рибите не са глезени като нашите и не им дреме за това вижда ли се влакното - няма нужда от флуорокарбонни глезотии. На куките е добре да има нещо сребристо лъскавичко - ламенце или станиолени лентички. Не знам как ще им се отрази зеленото ламе - такова чудо може и да не са виждали. :smt120
В Акваспорт на сайта има чепарета 1-ви номер с черна перушина. Добре е да им донадиш лентички или ламета по куките.
А, оловото да е тежко, че теченията са сериозни - поне 100 гр.
П.С. И по-сериозна лебедка да си вземеш.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”