На риба на егейско море

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
metgrup
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 1:30 pm
Местоположение: petrich

Мнение от metgrup »

Колеги на 28/29 ходих на риба по гръцкото море. Тръгнахме към 22ч и 00ч. бяхме на морето. Времето беше лошо много силен вятър духаше и рибата не пипа. Тръгна работата към 04 ч. когато вятъра отихна. Хванах към 5 кг. скумрия и няколко сафрида. до мен един грък извади Морски кефал 6,5кг, красота .Ние отидохме за сефте нямахме нужната подготовка за големите риби. За следващият път всико е ясно ще отидем напълно подготвени. Направил съм вече и "Полиангистро" само да намеря сърдела откъде да купя и съм готов за излитане.
Много приятен бил риболова на морето. ЗА СЕГА ЧАО.
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Re: OT VLADO

Мнение от vladimir kostadinov »

kolega metgrup.kaji malko pove4e za poliangistroto. az sam vijdal modeli za hi6tni ribi s metalen povod i kuki razli4na golemina. no predpolagam 4e tozi na koito e lovil graka e s vlakno i vsiaka kuka e s svoi povod. zimata loviha te na tasi sistema i za moe u4udvane moje o6te da varvi. mnogo mi e 4udno kak e izkaral ribata 6 kg kato povodite sa ot tanko vlakno.4ao zasega.
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

metgrup, обясни по-подробно за техниката на ловене на рибите които споменаваш. Дай информация за мястото където сте ловили.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

metgrup, в предният ми пост съм написал откъде се купува сардела. Продава се във всички риболовни и магазини за риба в Гърция.Струва около 2 евро за килограм. Купи си повече, нищо че може да се вмирише. Можеш да си направиш захранка като я смелиш, пък било то и с камъни, и я омесиш с пясък. Ако е вмирисана даже е по-добрият вариант.
И не гледай, че онези скрънзи гърците не захранват. Уловът ти по този начин ще нарасне в пъти.
metgrup
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 1:30 pm
Местоположение: petrich

Мнение от metgrup »

Колега Владимир полиангистрото представлява един повод към 1метър от 0.35 корда. От единият край на повода започва последователнона връзване куките през 2см.една от друга .Куките са №4. Куките се връзват със самата корда от 1 метър така че като се навържат 10 те куки повода вече става към 70 см.. В другия край на повода се връзва елемек или вирбел със което се закрепя към основната корда към която е закрепена и тежеста.
Аз вече си навързах 4 ри Полиангистра даже хванах и един Лаврак към 1.5кг.
Ако нещо не ти е ясно питай.
metgrup
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 1:30 pm
Местоположение: petrich

Мнение от metgrup »

Колега Боро благодаря за информацията за Сърделата. Аз вече се снабдих с 50кг.
metgrup
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 1:30 pm
Местоположение: petrich

Мнение от metgrup »

Колеги на 5 и 6 ти 05. ходих отново по гръцко за риба. Този път времето беше тихо и не толкова хладно но пасажите от Скумрия и Сафрид не се появиха до доста късно а и самите пасажи бяха слаби.
Хванах общо към 3 кг. Скумрия и Сафрид, един Октопод и Лаврака от 1,5кг.Гърците очакват след 10 май да сеявят пасажите с по едрата скумрия. Около мен беше сравнително слаб риболова по различно извадиха 1 -на Змийорка към 1 кг. на дънна въдица.

За сега толкова колиги. Ако не е ясно нещо ще ви заведа при рибата
zargan
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 10:16 am
Местоположение: varna

Мнение от zargan »

още един въпрос за това палиангистро.Самите куки имат ли поводи/бидеми/ или се връзват на самия основен повод 0,35?И ако е така как рибата взема стръвта -заедно с повода ли?
zargan
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 10:16 am
Местоположение: varna

Мнение от zargan »

още един въпрос за това палиангистро.Самите куки имат ли поводи/бидеми/ или се връзват на самия основен повод 0,35?И ако е така как рибата взема стръвта -заедно с повода ли?
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

здравеите на вси4ки в форума. здравеи метгруп. запо4вам с това че си извадил голиам касмет че си бил на 5 и 6 маи. на 4 маи през но6та духаше гаден и силен виатар и ни провали излета, чак в 8 00 х сприа и ни остана много малко време за риболов. дори и вече при пално безветрие рибата не бе активна. само отделни скумриики ,сафрид, риба перка. за прав пат видиах сепиа но там се самниавах дали е това. дори се опитах да иа хвана като пуснах пред неиа но не стана,дори не знам как се лови. ако мойе колегата Боро да кайе. много се радвам че си хванал лаврак-значи вече е активен. направи ми впечатление ,че другата риба като заргос ,спарос и др ,които сам ги ловил през дениа не пипат а ги видиах в далбокото на кеиа и се опитах да хвана ниакоиа-биаха доста едри а са и много вкусни. за полиангистрото - това което много то4но обиасниава6 е според мен модела за лаврак. дори моите 3 броиа са с разли4ни номера куки и са на метален повод. но този които сам вийдал бегло на граcките колеги е малки куки и всиака си има повод. около рибата значи са омотани наи малко 20 повода. а кефала е много пла6лива и хитра риба дори са ми казвали че ако се осамни плува червеиа. за едрата скумриа как мисли6 на какво 6те иа тарсим, за6тото на малките рибки дето ги ловим по краиа надали 6те стане .чао засега.
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

pravopisa e avtomati4en.pi6a na latinica.
metgrup
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 1:30 pm
Местоположение: petrich

Мнение от metgrup »

Колеги Полиангистрото е точно как съм го описал. Няма никакви поводи . Куките са вързани със самата корда 0,35 на растояние 2 см една от друга.
А сега да ви кажа как се зарежда.
взимаш една сърдела първата кука я забождаш до хрилете и почваш да омотаваш кордата със другите куки към опашката където забождаш последната кука.
Лаврака дори и да не нахапе цялата риба той опитва да откъсне от нея така или иначе къде и да хапне напипва от куките.

Кефала го ловят също на сърдиня самоче с една кука №2 и копват сърделата за горната перка.

Другият такъм дето гърците го правят с многото куки по малките с поводчета не е полиангистро а някакъв вид чепаре по куките поставят парченца от сърдиня но изваждат само сафрид.

Ловенето на малките рибки от кея е играничка голяма. Аз вече си ловя на парченце от сардиня или като извадя една риба дали е сафрид или скумрия нарезвам я на парченца и така. Ефекта е голям.

А някои маже ли да ми каже каква риба съм извадил .
Тя е червена тънка като малкия пръст и дълга 35см.
благодаря
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

Нещо не мога да разбера... Нали форумът е за обмен... Нали целта е да си обменяме информация и да ловим по-добре от другите.Защо съгражданите ми и бургазлии не искат да дават инфо за Турция, например в тема "инфо за остров Gokceada ", а тука се задават въпроси ? И на мен Турция ми е два пъти по-близко, но никой не дава инфо. Защо ? Ще ви хванем рибите ли ...?
Лично за себе си вече съм наясно какво има там без да съм ходил. На ваше място би ме било срам да питам за Гърция...И най-вече ми е неприятно да пиша каквото и да било тука, след като знам че това нещо го четат хора като вас.Ако някой от западна България реши да ме пита нещо, бих му отговорил с огромно удоволствие, стига да мога, на ЛС.
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

kolega Boro. ne razbiram zasto se u4udva6 . nie sme izvesni v celia sviat s egoizma. samo ne zabraviai 4e kato pi6em sme polezni za novi kolegi i deca. ot Sandanski hodiat mnogo hora po belomorieto,no infoto e malko. oste pove4e 4e mestata po moreto sa mnogo ,dori bezbroi. v Garcia kei ima navsiakade,no mi e pravilo vpe4atlenie ,4e i na plaza zastavat . ne spirai da pi6e6, az sasto sam se u4il ot teb.
skalar
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 1:53 pm

Мнение от skalar »

Колеги, полиангистрото не е най добрия начин за ловене на лаврак, но е най-универсален, т.е. почти всички риби могат да опитат от сардината и да се уловят.
Най-доброто за лаврака е псаротрохи, това е смес от рибено брашно/псаротрохи/ , бяло брашно и кръв от сардина. Рибеното брашно и кръвта от сардинна се продават в рибарските магазини. Лаврака се лови като се направи голяма топка от горната смес и около нея се увие полиангистрото.Лаврака се привлича от сместа и захапва някоя от кукичките. Също така тази смес може да се използва и със тройка на плувка или на дъно.
Но стане ли лаврака активен по-добре пробвайте нощем на изкуствена рибка на около метър след булдото.
И най-важното е да намерите къде е лаврака..
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”