На риба на егейско море

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

metgrup написа:Колега Владимир полиангистрото представлява един повод към 1метър от 0.35 корда. От единият край на повода започва последователнона връзване куките през 2см.една от друга .Куките са №4. Куките се връзват със самата корда от 1 метър така че като се навържат 10 те куки повода вече става към 70 см.. В другия край на повода се връзва елемек или вирбел със което се закрепя към основната корда към която е закрепена и тежеста.
Аз вече си навързах 4 ри Полиангистра даже хванах и един Лаврак към 1.5кг.
Ако нещо не ти е ясно питай.
Благодаря за информацията. От написаното не става ясно къде е тежеста. Ти пишеш че към основното влакно са закрепени и повода с куките и тежеста. Точно как?
Можеш ли да ми дадеш упътване към местата където ловите?
Аз ще дойда в БГ през Сепгември и мога да отида до Бяло море от Златоград през Терма и Ксанти.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
metgrup
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 1:30 pm
Местоположение: petrich

Мнение от metgrup »

DOCTORA написа:
metgrup написа:Колега Владимир полиангистрото представлява един повод към 1метър от 0.35 корда. От единият край на повода започва последователнона връзване куките през 2см.една от друга .Куките са №4. Куките се връзват със самата корда от 1 метър така че като се навържат 10 те куки повода вече става към 70 см.. В другия край на повода се връзва елемек или вирбел със което се закрепя към основната корда към която е закрепена и тежеста.
Аз вече си навързах 4 ри Полиангистра даже хванах и един Лаврак към 1.5кг.
Ако нещо не ти е ясно питай.
Благодаря за информацията. От написаното не става ясно къде е тежеста. Ти пишеш че към основното влакно са закрепени и повода с куките и тежеста. Точно как?
Можеш ли да ми дадеш упътване към местата където ловите?
Аз ще дойда в БГ през Сепгември и мога да отида до Бяло море от Златоград през Терма и Ксанти.
КОЛЕГА на основното се поставя троен вирбел
надоло от вирбела на 30см е тежеста а на страничното уше на вирбела се закача повода на полиангистрото.
На този етап ходим на Ставрос и Олимпяда.
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

Doktore,po otno6enie na tejesta mi e napravilo vpe4atlenie ,4e nai-prostoto vrazvane dava nai-dobar efekt. ili olovoto na osnovnoto vlakno kato se dviji svobodno i se stopira ot virbela na kraia na osn. vlakno. kukite kato se naviat okolo ribkata ostava ot poliangistroto okolo 30 40 cm. za zmiorki garantiram. za info- ustieto na reka Struma na malkite keiove i predpolagam v dvete posoki kam Kavala i Stavros . samo prez no6ta. Doktore ne moga da razbera za6to ne moga da razgledam snimkite koito ka4va6. prosto ne gi otvaria. prepora4ai vobler i silikonova ribka za dreben lavrak ako moje. i nakraia nai goloiamata zmiorka ot esenta e 1 m i tege6e 2 kg.
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

Здравей адаш! Благодаря за инфото!
Моите снимки ги качвам от photobucket сайта. Кажи кои не можеш да отвориш за да проверя дали не съм ги изтрил оттам.
Най популярната изкуствена примамка за лаврак в Англия е гумената "сандиил":

Изображение


Използват се итези:

Bass Buster - Surface
Изображение

Sub Surface
Изображение

Bass Bandit Mk11 (Fight Fish)
Изображение


Dexter Wedge
Изображение


Ипоследнят хит е тази:
Rapala STORM WILDEYE SOFT SHAD HOLOGRAPHIC lure
Изображение
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

Mersi Doktore.interesnoto e 4e tezi vsi4ki snimki se vijdat idealno. kato gledam primamkite napravo krasota. misli6 li 4e ako mi kupiat v anglia ste mogat da mi gi izpratiat i nai ve4e da pristignat. zna4i v4era be6e mnogo toplo tuk a predpolagam sasto i na belomorieto. kogato e studeno gi vidiah kak loviat kolegite tam na tazi smes s bra6noto ,kasite vadici i mnogo zahranka ot nego. dano hi6nicite stanat po-aktivni i da gi tarsim na takiva primamki. v momenta s kolegata sme zaeti ,no pri parva vazmojnost tragvame i ste vzema aparata za niakoia snimka ot tam. dano kolegite ot Petri4 da kajat svoeto mnenie za primamkite i koi ot tiah ste stanat za GARCIA ,no kato se zamislia bi triabvalo da niama problemi. 4ao zasega.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

колега, няма ли да въведете кирилицата в Сандански /24 Май и т.н. :lol: /

снощи се върнах от Тасос - не съм бил толкова разочарован скоро - навсякъде виждаш риба, а /почти/ нищо не кълве...

стръвта ли сбъркахме... не знам... хвърляхме на парченце риба, на цяла сардина, на месо от охлюв...

Дори на самия плаж в 50см вода се виждаха едри кефали и пак нищо... :oops:
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Re: OT VLADO

Мнение от vladimir kostadinov »

Здравей Тедо. Не пишеш почти нищо. Кога. По кое време. Днес тръгваме и ако всичко е ОК ще пиша.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

тъкмо написах и ми заби Файрфокса :evil:

Бяхме на Скала Рахони - хотел Рахони Бей... /не лош като хотел, даже много добре, но обслужването беше доста лошо в сравнение с предишните ми 2 посещения в Гърция /Халкидики//... Сградата е на 30м от водата - заети от басейна и шезлонгите към хотела... има борове до самия бряг...

Риба /не/ловихме на кея в Скала Принос, нашия кей /Скала Рахони/ и на малък кей в северния край на Голдън Бийч... и следобед и сутрин... другите българи в хотела също се оплакаха, че не са хванали почти нищо...

картата не ще да ми излезе като картинка...
http://forum.offroad-bulgaria.com/attac ... 1180343674
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

Здравей Тедо !

Възможните според мен причини са :
1. Нещо е било различно по монтажът или начинът на хващане от това, което съм описал на страница 3 от същата тема
2. Кефалът е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО предпазлива риба, щом вие сте го виждали със сигурност и той ви е виждал и то много добре. Ако е имало и някакво движение по брега ... След като хвърлиш въдицата най-добре е да стоиш неподвижен. И по възможност никакъв шум.
3. Да си хвърля в момента хайверът. Не знам кога се размножава там.

Интересно ми е кое от тези неща е било причината. 90 % съм сигурен, че е първото. Между другото не се ли появи вече едрата скумрия ?
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

не ми се вярва заради монтажа да не ми удари нито веднъж... а и не всичките риби ни виждаха - със сигурност са минавали покрай стръвта и когато съм хвърлял на дистанция 20-30м от кея/брега...
от друга страна от борда на ферибота ни виждаха със сигурност, но се събраха десетки кефали и някаква друга риба + няколко едри заргана и си хапнаха от кроасана, който им хвърлих... дори в блъсканицата се повдигнаха над водата...
Ще кача клипче... засега само снимки...

http://forum.offroad-bulgaria.com/attac ... 1180420167
http://forum.offroad-bulgaria.com/attac ... 1180420167
fakir
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:21 am

Мнение от fakir »

бих препоръчал от личен опит за ципура, саргос, спарос, меланури и др. да се хвърля на обикновено дъно (по възможност на дълбоко песакливо място около плитчина) на т.н. "каравидаки" (малки рачета като скариди) продава се във всеки рибарски магазин и на рибния пазар. 100% ще има улов. това през деня. за през ноща се слага пак на дъно един червей "монодоли" също се купува от рибарските магазини (скъпичък е но ловиш цяла нощ с един червей щото е като гумен) та това червейче фосфорисцира и привлича ципурата яко. има и друг червей "фарао" - дълъг и дебел (може и метър) - но е доста скъп и е малко лукс. преди години зимата с един приятел бяхме набарали едни диви ципури във фериботното присатнище на пиреа!!! рибета по 700-800 гр. на 10 -15 минути по риба. гърците се трупаха да зяпат... (ципурата от развъдник започва от 20 евро на пазара, дивата е минимум дубъл)
има и още една примамка = много яка и без пари. на каменисто дъно и дълбочина над метър може да се намерят по дъното едни краставици. сърцевината им е като сопол който като се разбие (както се бият яйца) става много жилава и смесена с мек хляб е идеална за овиване с полиагистро. много яко привлича рибата.
...когато няма риба, и жабата е рак...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

значи това е било! /хванах една такава краставица на въдицата/ - на мен много ми заприлича на "морско ла*но" :lol: направо гнусна твар - имаше ги доста по дъното около кея... Последната вечер събрах и от малките рачета, но за съжаление на другия ден не остана време да ги пробвам... :oops:

значи тая другата риба освен кефала е била ципура... не съм качил още филмчето в интернет, за да видите какво чудо беше...
:lol:
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Ре: ОТ ВЛАДО

Мнение от vladimir kostadinov »

здравеите колеги. Тедо не е приЧината при теб. аз не мога да разбера как е вазможно да е слабо активна рибата сега. освен 2 кг сафрид и малко скумриики ништо друго днес. за лаврак и кефал да не говорим. някои риби имаха хаивер в тиах. а пак за Струма и на една друга река малка бяхме не ми се говори.утре ще напиша повече.чао.
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

Здравейте !

Колега fakir шапка ти свалям за информацията, която сподели с нас :smt023 !

Тедо относно монтажът имах следното в предвид: При първият ми излет - краят на март (води се уж "мъртав" период на Бяло море) - първият ден използвах плувка 2 гр. която и гюмюшът (черноморска рибка 6-7 см.) потапя изцяло без никакъв проблем и бяла "морска" кука. Нямах никакво кълване. На вторият ден вече бяхме заедно с един приятел който от 16 г. живее във вътрешността на Гърция, но много редовно ходи за риба. Огромна беше изненадата ми, (на гърците пък съвсем) че риба има, и то още как. Просто не съм виждал като ми кълве. Неговата плувка беше на пръв поглед смешна. Много дълга, боядисана в зелено и червено, с антена поне 10 см. и червен връх. Беше я утежнил на макс. така че въпреки голямата си дължина беше почти изцяло потопена във водата. При кълването на надкилограмовите тогава кефали се потапяше едва видимо с около половин до 1 см. За мое огромно съжаление беше забравил да си вземе резервна плувка. Какво ли не правихме с моята въдица - сложих и черна кука (поне ми клъвна след това 3 пъти някаква явно друга риба ), отежнявах я допълнително... Така и не разбирах кога ми кълве. А че ми "пипаше" беше повече от ясно заради редовното разбутване на иначе здравата стръв. За гърците какво да ви кажа - ако не бяха там на морето щях да съм сигурен че с тези техни тапи са тръгнали за щуки. Трагична история... Като видяха какво става зарязаха си въдиците и седнаха като на стадион да наблюдават "гол след гол". Бих се радвал ако намериш между написаните по горе редове, нещо което не е било наред и би ти било от полза.
И последно една "екстричка" продиктувана от "благородна завист" :oops:, че колегата fakir няма стигане направо... :D :D :D .
На всеки един кей би трябвало да има корабче занимаващо се с улов на риба или скариди или...
След прибирането си, обикновено вечер около 22-23 часа започва почистване на мрежи при което се получава такава захранка, че не е истина. Държи с дни. Хвърляйте въдиците покрай корабчето или още по-добре се качете на него и пускайте отпред. Най-много, ако собственика ви види и случайно не е на кеф, да ви помоли да слезете.

Чао на всички !!!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

да, една от грешките ми можеби беше, че не хвърляхме при рибарските лодки, а от вълнолома...
иначе плувката ми беше чувствителна, а и на дънната доста кълвеше, но нещо не можеше да се хване - според мен дребосък...
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”