Риболов в Сарафово.

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
ники-72
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 3:58 pm

Риболов в Сарафово.

Мнение от ники-72 »

Ще ходя от 01 август на море в Сарафово и ме интересуват местата за риболов,стръвта за този месец и откъде може да се набавя?Мисля да ловя на тежко на линия.Наслука,поздрави и весело изкарване на лятната почивка!
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от roko-koko »

Пожелавам ти и на теб приятно изкарване.....ама за Сарафово дано има някой да ти спомене къде и какво се лови ,освен в двата края на плажа за платерина и илария да пробваш за друго не се сещам .Няма начин и попчетата да не набараш покрай скалите ,дано има някой колега който да може да ти помогне с конкретна информация.Поздрави и приятно изкарване с много положителни емоции :D :drinkers: .
Людмил Иванов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от Людмил Иванов »

Здравей колега .Всяка година ходя на Сарафово но е месец септември или октомври .Август е доста топъл месец а там морето е много плитко и водата е като топъл чай.Относно риболова можеш да пробваш от ляво на плажа до тръбата том ловят илария.Ако отидеш на последния вълнолом между тетраподите има доста дупки ако ги намериш може някой друг едър поп да хванеш сутрин до 8-830 след това спира.За там нети трябва въдица а от ръка.Там почти всяка сутрин с рейса идва един възрастен човечец бай Кольо и винаги прави по кило попчета.Продължиш ли по стената в посока Бургас можеш да хвъляш за зарган доста пъти излиза към края на стената.Друго не се сещам дано съм ти помогнал.Наслука .
Карта на Сарафово.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от Paublo_Eskobar »

Здравейте!
Да не отварям нова тема ще ползвам тази,пък и питането ми е идентично с това на колегата от преди година.

Ще прекарам началото на месец юли в Сарафово за 10 дни и ако може нещо да ме ориентирате,как седят нещата с морския риболов там и по това време.Има ли шанс да хвана някой морски кефал,илария,сафрид или зарган в този район.Доколкото прочетох има такива риби,но хич ме няма с морския риболов.Намислил съм да мятам бомбарда от брега,ако не стане в краен случай,поне едно попче да извадя на дънце. :) Също така дали има някое магазинче в кварталчето?

П.С Информация за сладководния риболов няма да ми е излишна! :bear:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от Paublo_Eskobar »

Явно там риба нема... :D Ще си ходя на река Ахелой,Факийска.... пък,както дойде!Познатото изледователско приключение без инфо. :bear:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от shturetc »

Южно от Сарафово има чудесна плажна ивица,достигаща до бургаските солници. Там прави рязка дълбочина и се събира доста риба.Юли? Ами юли там можеш да вземеш платерина на дъно или на бомбарда, евентуално някой зарган-хаймана (но ще е майка-каиш) и ... морски котки от кило до над 10 кг ! Последните се ловят на дъно с такъм с подвижно олово и ем живо попче или жива граца(ако случиш да си хванеш).При мъртва рибка за стръв трябва често да проверяваш и сменяш ема, 'щото рачетата го разфасоват за отрицателно време.
За сладководните риби има друг раздел.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от Paublo_Eskobar »

Благодаря ти за отговора,ще се опитам да открия тези дълбочини. :bear:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от shturetc »

Не че дълбочината е впечатляваща (като пред Китен и Лозенец)... просто я прави рязко! В смисъл,че за 20-ина метра покрива люнгури по 190см като мен.На други плажове за 20 м човек не може да си намокри и таш... дъното на банските :D
Наслука!

ПП Търси позиция максимално близо до буната , на (върху) която беше пионерското корабче "Чайка" (ако не я знаеш, питай някой местен да те насочи...с питане и до ... златни риболовни полета се стига :D) !
jamix
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 621
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 6:38 pm
Местоположение: st.zagora

Re: Риболов в Сарафово.

Мнение от jamix »

Здравейте колеги!

Ще мръдна до Сарафово тази седмица за два,три дена малко по работа и ще пробвам на бомбарда и на дъно за кефалови и каквото излезне.Случвало ми се е да хвана някой барбун,платерина и чернокопче,но съм си новобранец в този интересен риболов.Да попитам, дали е ходил някой скоро в този район,места и отзиви за него?
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”