Риболов на СОМ на ЖАБА

Модератор: sapuna

kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Риболов на СОМ на ЖАБА

Мнение от kashalota »

Ей незнам за мидите и раците но на жабче съм хващал сом голям колкото жена ми кога беше бременна в 9месец. Малко трудно се закача КРЕМИТ жабока ама кат му стъпя отгоре с обувката нема мърдане. Тука важи правилото или за крачето или за бузето се закача да може да си бръмчи свободно из водата. Не слагайте такива малки дървестни жаби те са в ЧЕРВЕНАТА КНИГА освен това и не калве на тях. Мисля че на голямата крастава жаба най-добре дава.
kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Мнение от kashalota »

Абе вие на поповите прасета чупите ли им предните щипки преди да ги закачите на куката?
kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Мнение от kashalota »

На мен страст ми е Дунавския Сом :)) Навремето като гледах "Стареца и морето" реших че няма нужда да чакам да одъртея за да хвана голяма риба и заминах на север при голямата река Дунав, там живях 3 години с местното племе ВЛАСИ и усвоих всички тънкости от рода "Как да намамим големия сом". Имаше два местни рибари които ходеха така по-към Румънско :))) (според тях там водата била по дълбока и имало повече риба) та тези двамата винаги когато излизаха за риба се редуваха единия беше бръснат другия брадат и така се въртяха.:)) Като ги питаш защо се редуват така бръснат и брадат казваха че румънците като ги хванели единия го биели другия го .......... Това ще да е някакво разпределение на риска :))
Абе умни хора са тези ВЛАСИТЕ!!!
martin
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Юни 24, 2004 9:00 am

Мнение от martin »

kashalota написа:Това ще да е някакво разпределение на риска :))
:lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

kashalota написа:Абе вие на поповите прасета чупите ли им предните щипки преди да ги закачите на куката?
Ами чупят се - иначе рачковицата се заравя в дъното и ни сом, ни кефал!
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

:D :D :D
Добре го каза!
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Абе Жоро едно дресирано ли си имаш или ги свикваш на момента с тоз номер :lol: :lol: :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Не съм го пробвал на жаба, но по това, което чета в сайтовете на братята сърби разбирам, че е доста резултатна стръв за мустакатко.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

има само един дребен проблем с жабоците...давят и бързо мрът ...имайте го в предвид когато ги ползвате за стръв.. ..ние излъчвахме един такъв филм именно с такава стръв...просто подмяна на около 20 мин...което значи... с куфар жаби на риба ..или си назначаваш колега жабар...на зелено листенце пуснато точно над нея реагира незабавно
А иначе какви са ти впечатленията за резултатността й като стръв? Питам специално за сомчо, щот' за клен съм я ползвал с невероятен успех :roll:
Avrionov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 11:55 am
Местоположение: Асеновград

Мнение от Avrionov »

Преди 10-ина дни, колега от Асеновград закачи един шест килограмов хубавец на жаба! Само, че не съм го питал колко жабока е сменил преди да успее да го измами :D
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Много пъти съм се прибирал без риба, но и много пъти съм се прибирал с един голям плик жабешки бутчета! Като сложа детелинката на телескопа, и мряна ли... :D
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
Kriss
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:14 am
Местоположение: Sof
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Жоро Гоцов написа:Стефко работи си жабока ама бързо мре.........това му е съществения недостатък? :cry:
Недей така Жоро. Колко бързо мрат? Вадил съм жаба и след 3-4 часа, мърда гадината, защото където обикновено меткам за сом има едно гадно бавно течение, което ти лепи боклуци по влакното и горе долу на такъв интервал трябва да се почиства. Куката през бедрото, в никакъв случай през устата или в дупарата.
И за последно - не си мислте, че като е хищник гони само жива стръв, яде си мършичка като момък.
Вервайте ми
Аватар
Kriss
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:14 am
Местоположение: Sof
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Избирам мъжки като кракят. Тогава са надути и сигурно дишат от там :lol: :lol: :wink:
Без майтап - в 23:30-00:00 мятам и вадя, ако няма удар, към 04:00
Жабата си е жива и здрава.
За кльонк нъ нам, там съм пълен лаик. Все ми се струва, че риба е по-добре за стръв.
Вервайте ми
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Въпрос към Жоро Гоцов:
Колега, какво го играе кльонка? Какъв звук или вибрация имитира, което да го прави привлекателен за сома? Чувал съм страховити истории за кльонкане нощно време и оглозгани рибарски ръце... :shock: Твоят коментар - понеже гледам, че си вещ в това дело?
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Това с оглозганите ръце са пълни глупости, не се връзвайте !!!! Сома не е акула за да яде хора, освен това е плашлива и плаха риба! Верно че е малко странно нощно време да кльонкаш и доста хора ги е шубе, особено в Дунава, но няма нищо страшно. Между другото на кльонк се хващат обикновено повече женски сомове, но не само.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”