Кукичка за костур

Модератор: sapuna

sofian4o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:33 pm
Местоположение: София

Кукичка за костур

Мнение от sofian4o »

Здравейте да ви попитам кой номер кука трябва да използвам при ловенето на костур?
Изображение
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Кукичка за костур

Мнение от fishingmania »

Колега костурът е с голяма оста и зависи каква стръв използваш ,но при риболова на рибе 5-6 номер куки не са проблем дори и за малките костури....А за стръв може да използваш 8,9,10 номер кукички .. :wink: :lol:
sofian4o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:33 pm
Местоположение: София

Re: Кукичка за костур

Мнение от sofian4o »

fishingmania написа:Колега костурът е с голяма оста и зависи каква стръв използваш ,но при риболова на рибе 5-6 номер куки не са проблем дори и за малките костури....А за стръв може да използваш 8,9,10 номер кукички .. :wink: :lol:
Мерси
Изображение
Аватар
slayder
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 542
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 6:15 pm
Местоположение: Plovdiv Zdravko Sheytanov

Re: Кукичка за костур

Мнение от slayder »

За най-добрата стръв за костур(според мен) - симеончето или още щипок ползвам бяла остра кука с дълго рамо прилича на морска 8 номер на colmic
Дава ли? И дава и взема.
fider
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 7:45 pm
Местоположение: софия

Re: Кукичка за костур

Мнение от fider »

Чуствам,че ще питаш и за други риби :D има много изписано в сайта чети.
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: Кукичка за костур

Мнение от kesh »

Тройка 7-8 номер също върши работа :)
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кукичка за костур

Мнение от bigfish133 »

Да добавя и аз малко - колегата е прав , че при риболовът му на рибка може да използваш големи номера 5-6. Моят съвет е да използваш възможно по - тънки и остри куки , за да имаш по малко гелета , макар , че той лапа дълбоко. Ако ловиш на червей залагай на по - малките номера , но възможно по - тънки.
valat70
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 4:44 pm

Re: Кукичка за костур

Мнение от valat70 »

Костура е може би най- изявеният хищник в нашите водоеми. Единствено заради по- малките си размери спрямо повечето видове риби не е изтребил всичко живо. Въпреки че нанася огромни щети на популациите новоизлюпени малки рибки, природата си знае работата и на практика рядко се срещат екземпляри над 1 кг., което означава че потенциалната жертва надхвърли ли 100 г. има реални шансове да оцелее.
Относно големината на куките - преди всичко трябва да се ориентираме по големината на стръвта (правилото: голяма стръв- голяма кука и малка стръв- малка кука). За стръв рибка - № 2-3 (можем да очакваме включване на бяла риба), за грозд земни червеи- № 5-6, за единичен земен или торен червей- № 10, за бял червей- № 14-16.
Когато раираният разбойник е пасивен, може да бъде много капризен и обратно- когато е активен и му падне пердето, не се впечатлява нито от големина на кука, нито от дебелина на повод. Имал съм случай на "звяр" стабилно глътнал тройка №3 с метален повод и стръв 70- 80г. каракудка, заложени за щука. Въпросният не надвишаваше 500г.
Относно вида кука- предпочитам отворен модел с извито на една страна спрямо стеблото жило. Пробвал сам всякъкви видове и модели, като не намирам съществена разлика. Като класика за мен се е утвърдила "Мустад" серия 225 N- кристал, въпреки че както казах съм пробвал всякъкви скъпи марки.
Желая успех.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Кукичка за костур

Мнение от Dimy »

бе за костура засичай бързо , че иначе търсиш куката на изхода :D
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Кукичка за костур

Мнение от crazybot »

Едно момче извади костур около 400 грама без дори да се е набол на куката.
Беше метнал на дъно за каракуда .На червея се хванал слънчак ,а на слънчака костур :lol:
Иначе аз ползвам 10ка
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Кукичка за костур

Мнение от complast »

Ловя само и единствено на "Мустад" с дълга опашка нумеро дуе/2/
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Кукичка за костур

Мнение от INCUBUS »

Никакво значение няма куката за костур!Тази изключително лакома гад може да бъде хваната на всякаква стръв + изкуствени примамки със всякакъв размер и форма куки.Устата е извънредно голяма - на блесна № 4 по размера на "Мепс" с оригиналната тройка-кука, например съм хващал едва 7 см прозрачно костуренченце,както и на кука № 16 с едно бяло червейче ми се е окачвал 450-500 грамов раиран коремест нахалник :)
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Кукичка за костур

Мнение от complast »

INCUBUS написа:Никакво значение няма куката за костур!Тази изключително лакома гад може да бъде хваната на всякаква стръв + изкуствени примамки със всякакъв размер и форма куки.Устата е извънредно голяма - на блесна № 4 по размера на "Мепс" с оригиналната тройка-кука, например съм хващал едва 7 см прозрачно костуренченце,както и на кука № 16 с едно бяло червейче ми се е окачвал 450-500 грамов раиран коремест нахалник :)
Имам един братовчед ,който е привърженик на по-дребните куки.Винаги съм ловял повече
и по-едри костури от него.С дребните куки са повече гелетата.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ekebo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 10:15 pm

Re: Кукичка за костур

Мнение от ekebo »

Костур съм ловял за първи път на яз. Доспат. На плувка и щипок. Кука номер 8 и повод 18. Плувката беше 5 грама. Успех с костурите. :)
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Кукичка за костур

Мнение от INCUBUS »

Доспат е в значителна степен обезрибен,а иначе костур има къде ли не вече :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”