Риболов на Костур

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Костур

Мнение от empar »

А ако господин инспектора реши, че ще ги пържиш, ходи му обяснявай, че са за стръв. Аз ще си купя, пък ако искат да дойдат да ме разведат за оная работа. Само за това остана да се заяждат. Покрай Монтана да не говорим. Там рачилото, даже и за ядене да ловиш не е грехота на фона на това какви изродщини се вършат и то с тяхно знание и позволение. :axe:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от ourglory »

ooo злоупотребите по нашия край са фрапиращи!
Но да видим, до кога, мисля съвсем скоро да дам гласност на случващото се.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на Костур

Мнение от Vid »

Риболова с рачила, парашути, телевизори и пр. мрежарски пособия е забранен, без значение дали е за стръв или за пържене....
Относно костура, вече в моя ареал на риболов, той почти изчезна. Това смятам се дължи на добрата популация на бяла риба, която е доминиращ вид и изтребва плевелните такива...
Ловят се само и единствено големи костури и то доста рядко....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от ourglory »

A сега ако ми цитираш и закона където е посочено, че рачилото е мрежарски уред и е забранено, ще те черпя бира!
kolio_vg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 12:23 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от kolio_vg »

Принципно са забранени вертикалните мрежести уреди,а рачилото е хоризонтално,тук става действително интересно дали всъщност е забранено със закон или само на думи.
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от ourglory »

Виж ся, ако ч0векЪТ е пил две- три ракии, "... нема проблеми брат ми... " Ама ако не е пил нищо и жената е била "пас", "... значи тогава иаме проблем, братчед.." или трябва да го почерпиш 2-3 ракии или в случай ако нямаш и 5 лева вършат работа или големи проблеми... Като го питаш къде е проблема, ти цитира един текст от закона за "мрежести уреди" и други такива..
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на Костур

Мнение от Vid »

Бахти и гаднярите де сте, цял ден разлиствам ГПК и сега га седна на раздумка тук да разпусна от гадното ежедневие, пак ме карате да го правя :lol:

ЗРА
ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 1. По смисъла на този закон:
15. "Косене (търмъчене)" е риболов чрез използване на малоразмерни мрежени уреди или куки, при който с резки движения се улавят или пробождат и закачват отделни екземпляри риби.

Нужно ли е да цитирам и съдебната практика, която потвърждава така написаните актове? Ако са читаво написани де...

п.п.
ourglory написа:Като го питаш къде е проблема, ти цитира един текст от закона за "мрежести уреди" и други такива..
Виж ся, има закон който не е много по различен от този в европейските страни. Ако си брако, това е отделен върпос. Ако си пич- отиваш в магазина, купуваш си рибки за по малко от те 5 лв. за които говориш и си ловиш на воля.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от vyrhara »

Рачилото е бракониерско според наредбата, друг е въпроса че с рачило или с парашут ще хванеш по- малко риба от болонезата например, и то с пъти по- малко. :D
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Костур

Мнение от empar »

Ама с болото рибки за стръв...трудно ще хванеш. Винаги можем да си купим рибета, ама не са оригинални :lol:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на Костур

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

То по принцип с купени рибета,но без издаден касов бон за тях,пак си в издънка.Държа да отбележа,че никога не съм получавал касов бон за закупена стръв!
Изображение
Изображение
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Костур

Мнение от empar »

:lol: Пичове, разговора взе да добива теоритично-юридически характер. Дайте да се върнем на темата за костурите...

1. Предложете хубава сопа за риболов с бомбарда. Какви бомбарди ползвате? Как ги водите? Повод, куки, монтажи???
2. Някой ловил ли е с отвесни блесни и балансири(ледените методи) на открита вода, т.е. от лодка? С какви точно?
3. Риболов на куршумче? Как и от какво се прави? в какви разцветки, какви куки? Как се работи с такъв такъм? С каква въдица най-добре се лови на такива отвесни методики?

и такаааааааааааааааа нататък...
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от ourglory »

И в кой магазин предлагат рибки по 4-6 см?
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Риболов на Костур

Мнение от vyrhara »

Pe6o_Tikvata написа:Колеги да не решите че се заяждам ама ми казаха че някои колеги изгоряли докато ловили рибки за стръв с рачило водил се бил бракониерски уред аз вече 2-3 години не смея да го извадя за да си ловя стръв със него
Какво пречи да го извадиш като ги видиш че идват- извън водата рачилото е като кепчето- щом не е във водата- ловиш си пеперуди за колекцията, един колега отцепка е безценен 10- 15 минути докато си набавите стръв в кофата.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на Костур

Мнение от Vid »

vyrhara написа:
Pe6o_Tikvata написа:Колеги да не решите че се заяждам ама ми казаха че някои колеги изгоряли докато ловили рибки за стръв с рачило водил се бил бракониерски уред аз вече 2-3 години не смея да го извадя за да си ловя стръв със него
Какво пречи да го извадиш като ги видиш че идват- извън водата рачилото е като кепчето- щом не е във водата- ловиш си пеперуди за колекцията, един колега отцепка е безценен 10- 15 минути докато си набавите стръв в кофата.
:lol: :lol: :lol: Това наистина е така, колкото и да е смешно. Може да си изкараш 1000-та метра мрежа от багажника на колата и да си я кърпиш на брега на водоема. Ако някой те попита какво правиш? Правиш ръкоделие сред природата :lol:
Но, ако те хванат да я пускаш, вадиш или в багажника с риба, вече става друг въпроса.. :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
spetsnaz_80
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Апр 12, 2013 7:48 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на Костур

Мнение от spetsnaz_80 »

На язовир Пясъчник има едни малки рибета,Гамбузия мисля че се казват много приличат на Гупи само че са с доста по бледа окраска,плуват си точно до брега лесни са за хващане и ги лових точно с един пеперудник купен от JYSK за има има няма 5 лв.Даже си взех няколко и ги развъждах у нас.Идеални са за стръв за костур само че предполагам защото са и по малки като размер кълват и по дребни костури.Иначе на симеонче са ми били най-добрите удари от костур.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”